NHL-meccs Vegasban

A történelem ismétli önmagát, napra pontosan 22 év elteltével ismét előkészületi mérkőzésnek adott otthont a híres kaszinóváros.

1991-ben a Kings és a Rangers feszült egymásnak Las Vegasban, és akárcsak akkor, most is sima, háromgólos Los Angeles-i győzelmet hozott a találkozó, 1991-ben 5-2-re nyertek a Királyok, most 4-1-re. A Kings legjobbja a két gólpasszig jutó Mike Richards volt.

Egyetlen gólt hozott a Carolina?Buffalo találkozó, amelyet a jobbszélső Patrick Dwyer szerzett a második húsz perc harmadik percében emberhátrányból. A hazaiak kapujában Cam Ward mind a 18 kapujára tartó lövést hárította.

A 6-4-es végeredmény ellenére simán győztek a Szigetlakók a Nassauban a Nashville ellen. Az Islanders a kétgólos John Tavares és a három gólpasszos Travis Hamonic vezérletével már 6-1-re is vezetett a harmadik harmad derekán. A Preds az utolsó tíz percben három gólt szerzett, de ezzel már csak szépíteni tudott az eredményen.

Az Islandershez hasonlóan hat gólig jutott a Washington, amely a Philadelphiát fogadta. A Caps bő félóra után háromgólos előnyre tett szert, amit kevesebb mint öt perc alatt egalizált a Flyers a második harmad végén. A fővárosiak a második szünet után visszataláltak a helyes útra, így a vége 6-3-as Caps siker lett. A hazaiak legjobbja az egyaránt három pontig jutó FehrCarrickPerreault hármas volt.

Original Six-derbit rendeztek az autóvárosban, ahová a juharfalevelesek látogattak. A Leafs 2-2-ig tartotta a lépést a Detroittal, ám ezután a hazaiak három emberelőnyös góllal végképp eldöntötték a találkozót. A meccs legjobbjai az egy plusz egyig jutó svéd trió tagjai voltak, Alfredsson, Zetterberg és Franzen.

Meglepetésre gólt sem ütött hazai jégen az Edmonton, amely a Dallastól szenvedett 4-0-s vereséget. A Stars legjobbja egyértelműen a kapus Dan Ellis volt, aki valamennyi hazai próbálkozást hárította.

A harmadik harmadban kevesebb mint nyolc perc jó játék elég volt a St. Louisnak ahhoz, hogy legyűrje a Minnesotát. 0-1 után a Bluesból sorrendben OshieBerglundBackes és Stewart volt eredményes így a Zenészek végül simán megszelídítették a Vadakat.

Besültek a hajtóművek Bostonban, így a Mackók fölényes 5-0-s diadalt arattak a Jets ellen. A Bruins igazi csapatmunkát végzett, minden gólját más játékos ütötte, a kapuban pedig Tuukka Rask nem szakadt meg a shutoutért, mindössze 20 lövést kellett hárítania.

A Phoenix?San José mérkőzésen mindkét csapat játékosai 26 lövéssel próbálkoztak, amiből végül a hazaiak jöttek ki jobban, két lövésük talált utat a kapuba szemben a vendégek egyével. A mindent eldöntő találatot két és fél perccel a vég előtt Ekman-Larsson ütötte.