Újabb győzelmek Franciaországban

Folytatják kiváló szereplésüket a magyar játékosokkal felálló francia csapatok. Hentes két meccse sérült, Hetényi cserekapus volt.

Ezúttal a ligakupában rendeztek fordulót, a Rouen Vas János egy-egy góljával és asszisztjával nyert 6-3-ra a Brest ellen, a magyar csatár 3 lőtt és egy kapott gólnál volt jégen. Szintén 6-3-ra nyert otthon a Briancon a Gap ellen. Szélig pont nélkül, +1-gyel zárta a találkozót. Két vereség után a Morzine/Avoriaz idegenben nyert 5-3-ra a Dijon ellen, Gőz Balázs pontot nem szerzett, egy lőtt gólnál volt jégen. A Briancon első, a Rouen második, a Morzine harmadik a csoportjában. Mivel a négy négycsapatos csoportból az első kettő jut tovább, így Széligék és Vasék továbbjutása nem forog veszélyben, a Morzine-nak azonban a ligakupájába fájhat, hogy nem sikerült időben elintézni a játékengedélyeket, így az első fordulóban 6-2-re kikaptak a Chamonix-tól. Még náluk sincs veszve minden, a sorsolás szerint innentől papíron könnyebb három meccs következik, ráadásul mindegyik hazai jégen, de az ellenfeleknek botlani is kell.

Hetényi Zoltán csapata, a Tappara nyolc perc alatt döntötte el a finn bajnokság keddi fordulójának mérkőzését, amelyen a TPS-t fogadták. Az első harmadban nem született gól, ám a 25-től a 33. percig hármat is lőttek az ellenfél kapusának, akit le is kellett cserélni. A harmadik harmadot ugyan megnyerték a vendégek, de csak 2-1 arányban, így Hetényiéknek 4-2-re nyerve sikerült otthon tartani a 3 pontot. A magyar hálóőr cserekapus volt, Metsola 31 lövésből engedélyezett két gólt, ami 93,5%-os teljesítmény.

Elszenvedte első vereségét a GCK Lions a svájci másodosztályban. Hentesék a HC Red Ice csapatától kaptak 3-2-re hazai pályán. A harmadik harmadra kétgólos előnyre tettek szert a vendégek, amit négy perc alatt még sikerült kiegyenlíteni, ám az 56. percben ismét betalált a Red Ice, eldöntve a találkozót. Hentes sérülés miatt nem játszott. A mérkőzés érdekessége, hogy meglőtte élete első gólját a svájci másodosztályban Denis Malgin. A mindössze 16 esztendő svájci-orosz kettős állampolgársággal rendelkező, svájci korosztályos válogatott csatár idén szerepel először a felnőttek között és négy meccsen már három pontnál jár. Bátyja, a 25 éves Dimitri Malgin ezúttal az ellenfél csapatát erősítette.

Cimkék: , , , , , , , , , , , , ,