Tiroli hosszú hétvége

A Sapa Fehérvár AV19 csütörtökön útra kelt, pénteken Innsbruckban, szombaton Bolzanóban lép jégre. Németh Attila sérülése miatt egy helyen változott a csapat a Vienna Capitalst legyőzőhöz képest. Marty Raymond négy pontért utazott.

A Fehérvár fantasztikusan kezdte a szezont, háromból két meccset nyert, a tabellán dobogón áll. Még ennél is szívderítőbb a csapat színvonalas játéka. Németh Attila helyett Kocsis Ferenc kap lehetőséget a negyedik sorban, Mihály Árpád pedig minden bizonnyal a második csatártrióba tér vissza betegségéből felépülve.

“Felkészültünk a mérkőzésre, de végig nagyon koncentráltaknak kell lennünk mert az Innsbruck sokat tanult a tavalyi szezonból – értékelte a pénteki feladatot Marty Raymond vezetőedző a hivatalos honlapon. – Sosem egyszerű ott játszani, most sem számítok könnyű mérkőzésre.” Ugyanakkor az indulás előtt határozott célokat fogalmazott meg az utazással és a két meccsel kapcsolatban.

Az Innsbruck rosszul kezdte az évadot, a Bolzano helyben hagyta, de aztán felállt a csapat, és előbb az Olimpiját verte szintén odahaza, majd nagyon szoros csatában kapott ki Salzburgban. Egyáltalán nem lehet tehát a jelenlegi helyezéséből kiindulni. Adam Munro először játszik a Volán ellen. Mint elmondta, különleges meccs ez a számára, hiszen nagyon szép időszakot töltött a magyar csapatnál. Távozása miatt nincs benne rossz érzés, örül annak, hogy ismét találkozik az egykori csapattársakkal. Rajta nem múlik új csapata sikere sem, eddig 92,2%-kal védi az Innsbruck kapuját. Ellenfelünktől az egyik harmadik soros légiósbekk, Craig Switzer hiányzik majd.

Innsbruck–Fehérvár 7-2

A Sapa Fehérvár AV19 elszenvedte első idegenbeli vereségét az aktuális EBEL-szezonban.

A mérkőzés első két kiállítását kihasználták a hazaiak, Luke Salazar és Stefan Pittl révén, így a nyolcadik percben már kétgólos hátrányba került a Fehérvár. A magyar EBEL-csapat a 16. percben emberelőnyhöz jutott, ám a két perc alatt előbb az innsbruckiak találtak be emberhátrányból Bálizs Bence kapujába, majd pedig egy perc múlva Kovács Csaba hozta vissza a fehérvári reményeket.

1-3 után a második játékrész első felében három emberelőnyt és egy büntetőt is kapott a Fehérvár, a harmadik előnyt Andrew Sarauer kihasználta, így az osztrákok előnye már csak egy gól volt. Korábban Yellow Horn hagyta ki a büntetőt. A harmad második részében viszont Patrick Mössmer és Tyler Donati góljaival háromgólosra nőtt az innsbrucki előny.

A záró húsz perc közepén pedig 28 másodperc alatt kétszer is betaláltak a hazaiak, Alexander Höller és Justin Donati is feliratkozott a gólszerzők közé. A mérkőzést 7-2-re az Innsbruck nyerte. Ezt a találkozót nyilvánvalóan mihamarabb el kell felejteni, minden csapat életében van ilyen. Szombaton lehet javítani a Bolzano otthonában.

EBEL, 1600 néző. Játékvezetők: Dremelj, Dreier, Ettlmayr.
Munro: 95,2% (Machreich)
Bálizs: 81,6% (Rajna)