Gőz Balázs megszerezte első francia gólját

Három érdekelt csapatunk közül a két esélyes nyert a francia ligakupában. Vas Mártonék felkészülési meccsen szintén nyertek idegenben. Hetényi továbbra is cserekapus a finn bajnokságban.

Nem kellett sokat várni Gőz Balázs első francia góljára, miután az első bajnoki meccsén asszisztot jegyzett, az első ligakupa meccsen gólt is lőtt. Ezzel csapata 1-0-ra vezetett az első harmadban Vas János tavalyi csapata, a Dijon ellen. A második harmadban azonban fordítottak a vendégek, a harmadik közepén pedig a kegyelemdöfést is megadták a Morzine-nak, ezzel 3-1-re nyerve a találkozót.

A Rouen 35 perc alatt intézte el a Caent, ez idő alatt három gólt szerzett és egyet sem kapott. A meccs hátralévő részében nem változott az eredmény, így az első fordulóban elvesztett mérkőzés után, ezúttal simán begyűjtötték a három pontot Vas Jánosék. A végeredmény 3-0, a magyar csatár nem szerzett pontot.

Továbbra is roppant gólérzékeny a Briancon első sora, mely az első és a harmadik harmadban egymaga három gólt ütött a Villard de Lans csapatának. Mivel a közbülső harmadban 1-1-es döntetlent értek el a csapatok, ez azt is jelentette, hogy összesítésben 4-1-re nyertek Széligék.

Vas Márton csapata, a Löwen a Frankfurt 5-5-ös rendes játékidős döntetlen után büntetőkkel győzött felkészülési mérkőzésen a német harmadosztályú Duisburg otthonában. Gólzáporos első két harmaddal nyitottak a csapatok, hiszen a 16. percre Vasék már 4-1-re is vezettek, innen állt fel a hazai csapat, mely a második harmad végére egalizált. A harmadik harmadban és a hosszabbításban már nem esett gól, a büntetőket a Frankfurt nyerte, ezzel alakult ki a 6-5-ös végeredmény.

Hetényi Zoltán ismét cserekapus volt a Tappara KalPa elleni hazai meccsén. Itt 65 másodperccel a játékidő előtt még 0-0 volt az állás, ekkor ütötte a Tappara a győztes gólt, emberelőnyből. A vendégek nehezen viselték a vereséget, amelynek gyaníthatóan fegyelmi eljárás lesz a vége. Metsola, a Tappara első számú kapusa 28 lövést fogva ért el shutoutot.

Cimkék: , , , , , , , , , ,