Nyert a MAC, a Vasas és a Fehérvár

Elindultak a juniorbajnokságok, öt magyar csapat volt érdekelt az első játéknapon.

Az EBYSL-ben a MAC az UTE-hoz látogatott és nem sok kétséget hagyott a jobb csapat kilétét illetően. A 35. percben már 6-0-ra vezettek Majoross Geergely tanítványai, ráadásul mind a hat gólt más játékos szerezte. A fennmaradó 25 percet ugyan 3-3-mal hozta le a két csapat, azonban ez sovány vigasz lehetett a liláknak, 9-3-as vereséget szenvedtek a szezonnyitón.

Szintén az EBYSL keretei között lépett pályára a Fehérvár, amely a Vienna Capitalst fogadta. Az első és második harmadban ezen a meccsen is eldőltek a fontos kérdések, hiszen 3-0, illetve 3-1 arányban nyerte ezt a két periódust a magyar csapat, így a végén még az is belefért, hogy az utolsó harmadot 2-1-re elveszítsék, a vége így is magabiztos, 7-3-as győzelem lett.

A nap harmadik összecsapásán a magyar junior bajnokságban szereplő Dab.Docler fogadta a Vasast. A házigazdák a meccs feléig tudták tartani a vendégeket, akik ekkor még csak 2-1-re vezettek, de aztán végül ez a mérkőzés sem alakult szorosan, a vége 6-2-es Vasas-siker lett.

Cimkék: , , , , , ,