Kezdődik a Euro Hockey Tour

 

Az olimpiai években megszokottak szerint a cseh tornát a szezon előtt rendezik meg a négy legjobb európai válogatott különtornáján. Megvannak a játékoskeretek.

Amint azt már egy hónappal ezelőtt említettük, a hagyományosan a világbajnokság előtt megrendezésre kerülő Czech Hockey Games az olimpia miatt augusztus végén kerül sorra, míg a februári svéd torna kerül a vébé elé. Legutóbb az oroszok nyerték az EHT-t, míg a cseh állomás címvédője a svéd válogatott. A csehek szinte ugyanazzal a kerettel várják a riválisokat, mint áprilisban, míg a másik három nemzeti csapatnál főleg a fiatal játékosok tesztelésén van a hangsúly.

Az orosz válogatott kapujában bemutatkozhat Sztanyiszlav Galimov, miután a világbajnok Konsztantyin Barulin kórházba került allergiás reakciók miatt a prágai felkészülési torna során. Továbbra is feltűnően sok KHL-es lép jégre a négy válogatottban, a teljes orosz csapat mellett a cseheknél 17, a finneknél 12, míg a svédeknél 4 játékos kapott meghívót az orosz bázisú ligából.

Czech Hockey Games, 2013/14, Pardubice:
2013. augusztus 29., csütörtök, 17.00: Finnország–Csehország
2013. augusztus 29., csütörtök, 17.30: Oroszország–Svédország (Szentpétervár)
2013. augusztus 31., szombat, 13.00: Oroszország–Finnország
2013. augusztus 31., szombat, 17.00: Csehország–Svédország
2013. szeptember 1., vasárnap, 13.00: Svédország–Finnország
2013. szeptember 1., vasárnap, 17.00: Csehország–Oroszország

euro-hockey-tour

A játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Alexander Salak (SZKA, KHL), Pavel Francouz (Litvínov)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Filip Novák (Dinamo Moszkva, KHL), Michal Barinka (Vítkovice), Marek Troncinsky (Jugra, KHL), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL), Tomás Vorácek (Liberec), Milan Doudera (Kladno)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Petr Hubacek (JYP, FIN), Jiri Novotny (Lev, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Petr Koukal (Nyeftyehimik, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Tomás Rolinek (Sparta), Petr Holik (Zlín), Ivan Rachunek (Sparta), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Amur, KHL), Daniel Pribyl (Sparta), Jakub Svoboda (Brno)

Finnország:
Kapusok: Mikko Koskinen (Blues), Atte Engren (Lev, KHL)
Védők: Oskari Korpikari (Pelicans), Atte Ohtamaa (Karpat), Tuukka Mantyla (Metallurg Novokuznyeck, KHL), Sami Lepistö (Avtomobiliszt, KHL), Mikko Kousa (Jokerit), Jyri Marttinen (Assat), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Ville Lajunen (Farjestad, SWE), Teemu Laakso (Szeversztal, KHL)
Támadók: Jori Lehtera (Szibir, KHL), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Velli-Matti Savinainen (Jugra, KHL), Jesse Mankinek (SaiPa), Iiro Pakarinen (HIFK), Toni Koivisto (Lulea, SWE), Sakari Salminen (Torpedo, KHL), Pekka Jormakka (Tappara), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Jarno Koskiranta (Szibir, KHL), Jere Sallinen (HPK), Teemu Ramstedt (Blues), Leo Komarov (Dinamo Moszkva, KHL)

Oroszország:
Kapusok: Sztanyiszlav Galimov (Atlant), Vaszilij Kosecskin (Metallurg Magnyitogorszk)
Védők: Jurij Alekszandrov (SZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Nyikita Zajcev (CSZKA), Mihail Pasnyin (Lokomotiv), Jegor Jakovlev (Lokomotiv), Makszim Csugyinov (Szeversztal), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Nyikita Pivcakin (Avangard)
Támadók: Viktor Tyihonov (SZKA), Ilja Kablukov (Atlant), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Mihail Varnakov (Ak Barsz), Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Mihail Gluhov (Atlant), Jegor Averin (Lokomotiv), Jevgenyij Ketov (SZKA), Dmitrij Kazionov (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Vagyim Sipacsov (SZKA), Kirill Petrov (Ak Barsz), Jevgenyij Kuznyecov (Traktor)

Svédország:
Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Linus Ullmark (Modo)
Védők: Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Tom Nilsson (Frölunda), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), Johan Fransson (Lulea), Tobias Viklund (Avtomobiliszt, KHL), Elias Falth (HV71), Jonas Ahnelöv (Frölunda)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Mattias Sjögren (Linköping), Denis Rasmussen (Vaxjö), Viktor Arvidsson (Skelleftea), Per Aslund (Farjestad), Niklas Persson (Rapperswil, SUI), Mattias Janmark-Nylén (AIK), David Ullström (Lokomotiv, KHL), Dick Axelsson (Frölunda), Daniel Brodin (Brynas), Par Arlbrandt (Linköping), Mario Kempe (Modo), Jonas Andersson (Jugra, KHL), Linus Klasen (Lulea), Robert Rosén (Vaxjö)

Cimkék:

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC ÉLŐ
EWHL 17:30 SKPKMH ÉLŐ
KK 17:30 BRATXU ÉLŐ
U18 18:00 ETOKMH INFO
U18 18:30 MACMIS INFO
U18 19:00 UTEVAS INFO
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
   H I R D E T É S
Partnerünk