Kezdődik a Euro Hockey Tour

 

Az olimpiai években megszokottak szerint a cseh tornát a szezon előtt rendezik meg a négy legjobb európai válogatott különtornáján. Megvannak a játékoskeretek.

Amint azt már egy hónappal ezelőtt említettük, a hagyományosan a világbajnokság előtt megrendezésre kerülő Czech Hockey Games az olimpia miatt augusztus végén kerül sorra, míg a februári svéd torna kerül a vébé elé. Legutóbb az oroszok nyerték az EHT-t, míg a cseh állomás címvédője a svéd válogatott. A csehek szinte ugyanazzal a kerettel várják a riválisokat, mint áprilisban, míg a másik három nemzeti csapatnál főleg a fiatal játékosok tesztelésén van a hangsúly.

Az orosz válogatott kapujában bemutatkozhat Sztanyiszlav Galimov, miután a világbajnok Konsztantyin Barulin kórházba került allergiás reakciók miatt a prágai felkészülési torna során. Továbbra is feltűnően sok KHL-es lép jégre a négy válogatottban, a teljes orosz csapat mellett a cseheknél 17, a finneknél 12, míg a svédeknél 4 játékos kapott meghívót az orosz bázisú ligából.

Czech Hockey Games, 2013/14, Pardubice:
2013. augusztus 29., csütörtök, 17.00: Finnország–Csehország
2013. augusztus 29., csütörtök, 17.30: Oroszország–Svédország (Szentpétervár)
2013. augusztus 31., szombat, 13.00: Oroszország–Finnország
2013. augusztus 31., szombat, 17.00: Csehország–Svédország
2013. szeptember 1., vasárnap, 13.00: Svédország–Finnország
2013. szeptember 1., vasárnap, 17.00: Csehország–Oroszország

euro-hockey-tour

A játékoskeretek:

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Avtomobiliszt, KHL), Alexander Salak (SZKA, KHL), Pavel Francouz (Litvínov)
Védők: Petr Zámorsky (Zlín), Filip Novák (Dinamo Moszkva, KHL), Michal Barinka (Vítkovice), Marek Troncinsky (Jugra, KHL), Ondrej Nemec (Lev, KHL), Lukas Krajicek (Dinamo Minszk, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Jakub Nakládal (Lev, KHL), Tomás Vorácek (Liberec), Milan Doudera (Kladno)
Támadók: Roman Cervenka (SZKA, KHL), Petr Hubacek (JYP, FIN), Jiri Novotny (Lev, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Petr Koukal (Nyeftyehimik, KHL), Jan Kovár (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Tomás Rolinek (Sparta), Petr Holik (Zlín), Ivan Rachunek (Sparta), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Petr Vrána (Lev, KHL), Jakub Petruzalek (Amur, KHL), Daniel Pribyl (Sparta), Jakub Svoboda (Brno)

Finnország:
Kapusok: Mikko Koskinen (Blues), Atte Engren (Lev, KHL)
Védők: Oskari Korpikari (Pelicans), Atte Ohtamaa (Karpat), Tuukka Mantyla (Metallurg Novokuznyeck, KHL), Sami Lepistö (Avtomobiliszt, KHL), Mikko Kousa (Jokerit), Jyri Marttinen (Assat), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Ville Lajunen (Farjestad, SWE), Teemu Laakso (Szeversztal, KHL)
Támadók: Jori Lehtera (Szibir, KHL), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Velli-Matti Savinainen (Jugra, KHL), Jesse Mankinek (SaiPa), Iiro Pakarinen (HIFK), Toni Koivisto (Lulea, SWE), Sakari Salminen (Torpedo, KHL), Pekka Jormakka (Tappara), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Jarno Koskiranta (Szibir, KHL), Jere Sallinen (HPK), Teemu Ramstedt (Blues), Leo Komarov (Dinamo Moszkva, KHL)

Oroszország:
Kapusok: Sztanyiszlav Galimov (Atlant), Vaszilij Kosecskin (Metallurg Magnyitogorszk)
Védők: Jurij Alekszandrov (SZKA), Andrej Zubarjev (Szalavat Julajev), Nyikita Zajcev (CSZKA), Mihail Pasnyin (Lokomotiv), Jegor Jakovlev (Lokomotiv), Makszim Csugyinov (Szeversztal), Jevgenyij Rjaszenszkij (SZKA), Nyikita Pivcakin (Avangard)
Támadók: Viktor Tyihonov (SZKA), Ilja Kablukov (Atlant), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Mihail Varnakov (Ak Barsz), Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Mihail Gluhov (Atlant), Jegor Averin (Lokomotiv), Jevgenyij Ketov (SZKA), Dmitrij Kazionov (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszandr Burmisztrov (Ak Barsz), Vagyim Sipacsov (SZKA), Kirill Petrov (Ak Barsz), Jevgenyij Kuznyecov (Traktor)

Svédország:
Kapusok: Henrik Karlsson (Skelleftea), Linus Ullmark (Modo)
Védők: Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Tom Nilsson (Frölunda), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), Johan Fransson (Lulea), Tobias Viklund (Avtomobiliszt, KHL), Elias Falth (HV71), Jonas Ahnelöv (Frölunda)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Mattias Sjögren (Linköping), Denis Rasmussen (Vaxjö), Viktor Arvidsson (Skelleftea), Per Aslund (Farjestad), Niklas Persson (Rapperswil, SUI), Mattias Janmark-Nylén (AIK), David Ullström (Lokomotiv, KHL), Dick Axelsson (Frölunda), Daniel Brodin (Brynas), Par Arlbrandt (Linköping), Mario Kempe (Modo), Jonas Andersson (Jugra, KHL), Linus Klasen (Lulea), Robert Rosén (Vaxjö)

Cimkék:

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
EBYSL 18:00 AVSVIC 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk