Chernomaz a juniorokat edzi

   

Felnőtt válogatottunk szövetségi kapitánya vasárnap délután Budapestre érkezett, hétfő reggel 7-kor megkezdte a magyar U20-as szelekció világbajnoki felkészítését.

Két napon át készül a jégpalotában a juniorválogatott. Szerdán és csütörtökön a szezon első három mérkőzését is lejátssza a csapat, Szlovénia legjobbjai érkeznek vendégségbe. A magyar keret folyamatosan alakul, de nyilvánvalóan sok játékos kap bizonyítási lehetőséget a három mérkőzésen.

Az ifikeretben jól teljesítők közül többeket is hívtak volna, de a múlt heti terhelés miatt sokan fáradtak, a tornákon többen szedtek össze kisebb-nagyobb sérüléseket, ezért végül csak 4-en csatlakoznak kedden a munkába.

Az eredeti juniorkeretből 6-7 játékos hiányzik igazoltan sérülés és iskolai elfoglaltság miatt. A bő keretnek még 3 U20-as tagja van, a külföldön játszó Nagy Krisztián és Sebők Balázs, valamint a súlyos sérülés után lábadozó Erőss Zoltán.

A három mérkőzést a Jégpalotában játsszuk, kezdési időpontok:

augusztus 28., szerda, 09:40: Magyarország–Szlovénia
augusztus 28., szerda, 18:40: Magyarország–Szlovénia
augusztus 29., csütörtök, 10:40: Magyarország–Szlovénia

A juniorválogatott aktuális játékoskerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Ágoston Olivér 1994 Fehérvár
Lajcs Marcell 1995 Fehérvár
Vay Ádám 1994
Zaka Norbert 1995 MAC
Védők:
Arany Máté 1994 Fehérvár
Dörök Bence 1995 Vasas
Fülöp László 1994 UTE
Garbacz Ádám 1994 UTE
Korbuly Gergely 1994 Fehérvár
Lengyel Levente 1995 Fehérvár
Léránt René 1994 FTC
Muzsik Norbert 1994 FTC
Nagy Patrik 1995 MAC
Pados László 1995 Fehérvár
Postás Ciprián 1994 Vasas
Reiter Attila 1994 Fehérvár
Üveges Gábor 1995 Miskolc
Támadók:
Dósa Krisztián 1994 MAC
Frajka Botond 1994 UTE
Gágyor Péter 1994 UTE
Godó Dániel 1995 Miskolc
Hamvai Szilárd 1995 Fehérvár
Horváth Bence 1995 La Chaux-de-Fonds (SUI)
Kocsis Ferenc 1995 Fehérvár
Könczei Áron 1994 Debrecen
Mach Márton 1994 MAC
Majoross Kristóf 1995 MAC
Mocsári Attila 1995 Debrecen
Odnoga Mátyás 1995 Debrecen
Pillók Martin 1994 Fehérvár
Reisz Áron 1995 Fehérvár
Ritó László 1994 Miskolc
Sárpátki Róbert 1994 Fehérvár
Schmál Kristóf 1995 MAC
Sofron Ádám 1994 Fehérvár
Szabó Dániel 1995 Fehérvár
Szepessy Bálint 1995 DAB
Szepessy Máté 1995 DAB
Tóth Richárd 1995 MAC
Vincze Péter 1995 Fehérvár

Az U18-as keretből meghívottak:

Név Szül. év Csapat
Védők:
Láday Tamás 1996 Fehérvár
Támadók:
Erdély Csanád 1996 Fehérvár
Szabó Pál Krisztián 1996 Fehérvár
Vokla Roland 1996 Fehérvár

 

Szlovénia is kihirdette utazó keretét:

Kapusok: Zan Us (Triglav), Tomaz Trelc (Olimpija).
Hátvédek: Mihael Potocnik (Triglav), Jure Stan (Jesenice), Blaz Skerjanec (Triglav), Kristjan Cepon (Olimpija), Ales Jeklic (Jesenice), Matic Govejsek (Maribor), Andraz Kompolsek (Olimpija), Jan Lampic (Triglav).
Csatárok: Jaka Podrekar (Jesenice), Aljaz Uduc (Olimpija), Tadej Snoj (Olimpija), Luka Vincec (Maribor), Sebastjan Groselj (Triglav), Klemen Drozg (Olimpija), Vid Jazbec (Jesenice), Adis Alagic (VSV), Matic Snoj (Olimpija), Tim Ograjensek (Celje), Sebastjan Hadzic (Jesenice), Matic Zupanc (Celje).

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 10-2VÉGE
MOL 17:30 BRAMAC 0-3VÉGE
MOL 18:00 UTEDAB 4-1VÉGE
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 2-3VÉGE
MOL 18:30 MISFTC 7-4VÉGE
január 18., szerda
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
U20 16:50 KMHMIS 
U20 19:30 MACZEG 
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
EBEL 19:15 G99AVS 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
U20 18:40 AVSKMH 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk