Győzelemmel nyitottak az MHL-esek

 

Négy mérkőzéssel megkezdődött vasárnap az omszki junior-világkupa.

Az első mérkőzésen az MHL-es HK Riga 5-2-re nyert a USHL-es (a legjobb amerikai juniorliga) Dubuque Fighting Saints ellen, a kemény mérkőzésen két tízperces és egy végleges fegyelmit osztottak ki. A csoport másik találkozóján a házigazda MHL-győztes Omszkije Jasztrebi már az első harmadban négy gólt lőtt a cseh Vítkovice Steelnek, végül 5-1-es hazai győzelem született.

A másik négyes első találkozóján a kanadai OHL-es Sudbury Wolves szerezte meg a vezetést, ám az első harmadban egyenlített, majd a második játékrész elején fordított a Dinamo-Sinnyik, a fehérorosz MHL-esek végül 5-1-re diadalmaskodtak. Az észak-európai csapatok találkozója hozta a legszorosabb mérkőzést, a svéd Frölunda vezetett két góllal, ám a finn HPK fordított és egy újabb gólváltás után 4-3-as finn győzelem született.

Hétfőn az A csoportban a két vesztes találkozott, gól csak a záró húsz percben született, az 50. percben megszerezte a vezetést a Dubuque, majd pedig üres kapura is betalált az amerikai csapat, így 2-0-ra nyert a Vítkovice Steel ellen. A két győztes mérkőzéséből pedig az MHL címvédője jött ki jobban, az omszkiak szinte végig vezetve 6-3-as győzelmet arattak a HK Riga felett.

A B csoportban a HPK már három góllal vezetett a Sudburyvel szemben, ám a kanadaiak tíz perc alatt egyenlítettek, viszont a finnek másodjára is remekül hajráztak, 45 másodperccel a rendes játékidő vége előtt gólt lőttek és 4-3-ra nyertek. A Dinamo-Sinnyik hétfője nem sikerült olyan jól, mint a vasárnap, a Frölunda Indians 5-2-es győzelmet aratott a fehéroroszok ellen.

Az MHL-en kívüli csapatok eddigi teljesítménye nem mérvadó, fel lehet hozni a tavalyi világkupát, ahol az orosz liga csapatai jól, míg az észak-amerikaiak rosszul kezdték a tornát, ám végül a Sudbury nyerte a vk-t.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 GEPSCC 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB ÉLŐ
EL 18:00 DABMAC 1-6ÉLŐ
EL 18:00 UTEVC2 1-0ÉLŐ
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-1ÉLŐ
EL 18:30 TITFTC 1-0ÉLŐ
U20 20:00 HDJMAC 
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk