Győzelemmel nyitottak az MHL-esek

 

Négy mérkőzéssel megkezdődött vasárnap az omszki junior-világkupa.

Az első mérkőzésen az MHL-es HK Riga 5-2-re nyert a USHL-es (a legjobb amerikai juniorliga) Dubuque Fighting Saints ellen, a kemény mérkőzésen két tízperces és egy végleges fegyelmit osztottak ki. A csoport másik találkozóján a házigazda MHL-győztes Omszkije Jasztrebi már az első harmadban négy gólt lőtt a cseh Vítkovice Steelnek, végül 5-1-es hazai győzelem született.

A másik négyes első találkozóján a kanadai OHL-es Sudbury Wolves szerezte meg a vezetést, ám az első harmadban egyenlített, majd a második játékrész elején fordított a Dinamo-Sinnyik, a fehérorosz MHL-esek végül 5-1-re diadalmaskodtak. Az észak-európai csapatok találkozója hozta a legszorosabb mérkőzést, a svéd Frölunda vezetett két góllal, ám a finn HPK fordított és egy újabb gólváltás után 4-3-as finn győzelem született.

Hétfőn az A csoportban a két vesztes találkozott, gól csak a záró húsz percben született, az 50. percben megszerezte a vezetést a Dubuque, majd pedig üres kapura is betalált az amerikai csapat, így 2-0-ra nyert a Vítkovice Steel ellen. A két győztes mérkőzéséből pedig az MHL címvédője jött ki jobban, az omszkiak szinte végig vezetve 6-3-as győzelmet arattak a HK Riga felett.

A B csoportban a HPK már három góllal vezetett a Sudburyvel szemben, ám a kanadaiak tíz perc alatt egyenlítettek, viszont a finnek másodjára is remekül hajráztak, 45 másodperccel a rendes játékidő vége előtt gólt lőttek és 4-3-ra nyertek. A Dinamo-Sinnyik hétfője nem sikerült olyan jól, mint a vasárnap, a Frölunda Indians 5-2-es győzelmet aratott a fehéroroszok ellen.

Az MHL-en kívüli csapatok eddigi teljesítménye nem mérvadó, fel lehet hozni a tavalyi világkupát, ahol az orosz liga csapatai jól, míg az észak-amerikaiak rosszul kezdték a tornát, ám végül a Sudbury nyerte a vk-t.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
KHL 15:00 SZKAMR ÉLŐ
    • SPORT 2
U18 16:15 KACAVS ÉLŐ
MK 17:15 MISUTE 0-0ÉLŐ
    • M4 SPORT
ROM 17:30 BRAGAL 
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
ROM 18:30 SCCSST 
U18 19:10 VASETO INFO
EBEL 19:15 RBSAVS 
U18 20:00 ZNOMAC 
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 
U18 13:30 KACMAC 
U18 14:20 MISOKW 
U18 14:30 RBSAVS 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk