Fehérvár–Érsekújvár 6-1

   

Legjobb játékosait nélkülöző és pénteken is mérkőzést játszó felvidéki csapat nem tudott komolyabb ellenállást kifejteni a Fehérvár ellen, ahol több biztató teljesítmény is volt.

Kisebb meglepetésre az Érsekújvár nem nevezte legjobb játékosait, így például a csapatkapitány Miroslav Stefankát, a világbajnok Marek Uramot, Nagy Gergőt és a Buffalo által draftolt Marek Dubecet sem. Ennek megfelelően a csapat elsősorban a védekezésre koncentrált, a támadásokra nem nagyon jutott hely. Bár már az első harmadban is szinte felborult a pálya, az érsekújváriak azt a periódust lehozták kapott gól nélkül, ami főként annak volt köszönhető, hogy a fehérvári csatárok a jónál is jobb helyzeteket igyekeztek kialakítani, aminek a végére mindig akadt egy kis hiba vagy a szlovák védők tudtak korrigálni.

fvar

Fotó: Mudra László (jegkorongblog.hu)

A gólcsendet a második harmad második percében Kovács Csaba törte meg, aki Sarauer centerezését lőtte be. Kicsit kijött a sündisznóállásból az Érsekújvár, Bálizsnak többször is bravúrra volt szüksége, de a harmad felétől elfogyott a szufla a vendégeknél és a Fehérvár ismét magabiztosan uralta a játékot. A helyzetek közül végül Sikorcin lőtt újabb gólt, három perccel a harmad vége előtt. A harmadik harmad első perceit ismét nagyon megnyomta a Fehérvár, minek köszönhetően Szirányi és Banham révén öt perc alatt megduplázták előnyüket. Az Érsekújvár ugyan szépített, de látszott, hogy teljesen elkészültek erejükkel és a védelem is szétesett, végül Banham és Sikorcin is duplázni tudott, így alakult, ki a 6-1-es végeredmény.

Ha a pozitívumokra koncentrálunk, akkor az Érsekújvár első harmadbeli védekezését emelhetjük ki, míg hazai oldalon minden sorban megvillant valami ígéretes. Természetesen a szezonban a mai Érsekújvárnál csak nehezebb feladatok várnak a kékfehérekre.

dátum kezdés mérkőzés helyszín eredmény
2013.08.09. 18.00 HC Nové Zámky–Topolcany (SVK-2.) Érsekújvár 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
2013.08.10. 19.00 SAPA Fehérvár AV19–HC Nové Zámky Székesfehérvár 6-1 (0-0, 2-0, 4-1)
2013.08.13. 18.00 HC Nové Zámky–SHK Hodonin(CZE-3.) Érsekújvár
2013.08.13. 18.00 Liptovsky Mikulas (SVK-2.)–UTE Liptószentmiklós
2013.08.13. Spisska Nova Ves (SVK-2.)–Miskolc Igló
2013.08.14. KH Sanok (POL-1.)–Miskolc Sanok
2013.08.14. 18.00 Cracovia Krakow (POL)–Dab.Docler Krakkó
2013.08.14. MHK 32 Liptovsy Mikulás (SVK-2.)–HSC Csíkszereda Poprád
2013.08.15. 18.00 KH Sanok (POL-1.)–Dab.Docler Sanok
2013.08.16. 16.00 HC Nové Zámky–SAPA Fehérvár AV19 Brassó
2013.08.16. 17.00 GS Katowice (POL)–Dab.Docler Katowice
2013.08.16. 18.00 Senica (SVK-2.)–UTE Szenice
2013.08.16. 19.00 HK Stadion Vrchlabi (CZE-3.)–Ferencváros Vrchlabi
2013.08.16. 19.30 Corona Brassó–Rosenborg (NOR) Brassó
2013.08.16. HK Poprad (SVK)–HSC Csíkszereda Poprád
2013.08.17. 16.00 Rosenborg (NOR)–SAPA Fehérvár AV19 Brassó
2013.08.17. 19.30 Corona Brassó–HC Nové Zámky Brassó
2013.08.18. 14.30 Rosenborg (NOR)–HC Nové Zámky Brassó
2013.08.18. 18.00 Corona Brassó–SAPA Fehérvár AV19 Brassó
2013.08.18. HC 07 Presov (SVK-2.)–HSC Csíkszereda Poprád
2013.08.20. 18.00 HC Nové Zámky–HK Trnava (SVK-2.) Érsekújvár
2013.08.20. HK Dukla Michalovce (SVK-2.)–HSC Csíkszereda Nagymihályi
2013.08.22. 17.30 HK Trnava (SVK-2.)–HC Nové Zámky Nagyszombat
2013.08.22. 17.00 HK 07 Detva (SVK-2.)–UTE Gyetva
2013.08.23. 16.00 Bietigheim Steelers (GER-2.)–SHK 37 Piestany (SVK) Dunaújváros
2013.08.23. 19.15 Dab.Docler–Cracovia Krakow (POL) Dunaújváros
2013.08.23. 17.30 HC Topolcany (SVK-2.)–UTE Nagytapolcsány
2013.08.23. 16.00 MsHK Zilina (SVK-1.)–KH Sanok (POL-1.) Miskolc
2013.08.23. 19.15 Miskolci Jegesmedvék–SAPA Fehérvár AV19 Miskolc
2013.08.24. 16.00 SHK 37 Piestany (SVK)–Cracovia Krakow (POL) Dunaújváros
2013.08.24. 18.00 SHK Hodonín (CZE-3.)–HC Nové Zámky Hodonín
2013.08.24. 19.15 Dab.Docler–Bietigheim Steelers (GER-2.) Dunaújváros
2013.08.24. 16.00 SAPA Fehérvár AV19–MsHK Zilina (SVK-1.) Miskolc
2013.08.24. 19.15 Miskolci Jegesmedvék–H Sanok (POL-1.) Miskolc
2013.08.25. 16.00 Bietigheim Steelers (GER-2.)–Cracovia Krakow (POL) Dunaújváros
2013.08.25. 17.30 HK Levice (SVK-3.)–UTE Léva
2013.08.25. 19.15 Dab.Docler–SHK 37 Piestany (SVK) Dunaújváros
2013.08.25. 16.00 KH Sanok (POL-1.)–SAPA Fehérvár AV19 Miskolc
2013.08.25. 19.15 Miskolci Jegesmedvék–MsHK Zilina (SVK-1.) Miskolc
2013.08.27. 17.30 HC Topolcany (SVK-2.)–HC Nové Zámky Nagytapolcsány
2013.08.29. 18.00 SHK37 Piestany (SVK)–Dab.Docler Pöstyén
2013.08.30. HC 46 Bardejov (SVK-2.)–Miskolc Bártfa
2013.08.31. 15.30 SAPA Fehérvár AV19–Olimpija Ljubljana Székesfehérvár
2013.08.31. 18.30 HC Ambri Piotta (SUI)–Sheffield Steelers(GBR) Székesfehérvár
2013.09.01. 14.30 első napi vesztesek Székesfehérvár
2013.09.01. 17.30 első napi győztesek Székesfehérvár

A kezdési időpontokat minden esetben helyi idő szerint tüntettük fel.

 

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 7-2VÉGE
NU18 16:00 HUNSVK 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCSCC 3-4 HVÉGE
EL 18:30 TITBRA 3-4VÉGE
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 8-0VÉGE
NU18 16:00 HUNCZE 0-4VÉGE
VB20 16:00 AUTHUN 5-2VÉGE
U18 16:30 DHKGEP 24-1VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCB 4-5VÉGE
EL 18:00 DABSCC 3-1VÉGE
EL 18:30 UTEBRA 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO 10-2VÉGE
december 17., vasárnap
NU18 16:00 HUNPOL 
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EBEL 19:15 HCIAVS 
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
EBEL 19:45 HCBAVS 
december 20., szerda
U18   MISKMH 
U20   PEFMIS 
EL 18:30 MISDAB 
MK 18:30 TITKMH 
MK 19:00 MACFTC 
december 21., csütörtök
U20   ZNOETO 
U20 15:40 AVSDHK 
KHL 17:30 CSZMMG 
    • SPORT 2
EBEL 18:45 AVSHCI 
EL 20:00 MACUTE 
    • M4 SPORT
december 22., péntek
U18 17:40 VASKMH 
EL 18:00 DABTIT 
EL 18:00 FTCMIS 
december 23., szombat
U20 12:10 VASMAC 
Partnerünk