Épül az új debreceni jégcsarnok

   

A jelenlegi létesítmény mögött, a Tócó-patak partján a tervek szerint februárra épül fel az új gyakorló csarnok, ezzel több mint duplájára emelik a használható jégidőt.

Nagy segítség a város jeges sportjainak az új beruházás, hiszen jelenleg több mint másfélszeres a jégfelület iránt mutatkozó igény, mint amennyit ki tud szolgálni a pálya.

Az építkezés megkezdésének tényét Kósa Lajos, Debrecen polgármestere jelentette be, aki szintén megemlítette, hogy a debreceni jégkorongcsapat a 2014/15-ös idényben a MOL Ligában indul. “Az erre szóló szerződést megkötöttük, az egyetlen teljesítendő feltétel az, hogy meg kell építenünk az új csarnokot” – mondta.

A jelenlegihez nagyon hasonlító, 3100 négyzetméter alapterületű új csarnokban nem lesznek lelátók, így a rendelkezésre álló jégfelület nagyobb lesz, mintegy 1800 négyzetméter. Ezzel megnyílik az út a hokin kívül más jeges sportágak előtt is, mint a jégtánc, a curling vagy a gyorskorcsolya.

A beruházás 590 millió forintba kerül, amelyből 230 milliót a város áll, a fennmaradó 360 milliót pedig TAO-támogatásból biztosítják. Az építkezést a tervek szerint 2014 februárjában fejezik be.

deb2

deb1Fotó: civishir.hu

 

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
november 15., szerda
U18 14:40 UTEMIS 3-1VÉGE
U20 15:00 DHKVAS 5-4 BVÉGE
U20 15:30 PEFMAC 0-6VÉGE
U20 17:55 MISKMH 2-5VÉGE
MK 18:00 UTEKMH 4-3VÉGE
U18 18:00 ZEGSCC 1-10VÉGE
U18 19:00 ETOVAS 6-2VÉGE
U18 19:00 MACAVS 5-2VÉGE
U18 19:00 ZNOKMH 16-1VÉGE
november 16., csütörtök
U18 18:00 ZEGSCC 1-5VÉGE
U20 18:40 MACZNO 4-2VÉGE
U18 19:00 SZDPEF 1-3VÉGE
november 17., péntek
U20 15:40 EHLETO 4-3 HVÉGE
U20 15:40 RBSAVS 3-5VÉGE
KK 16:00 NOMMIS 1-2 BVÉGE
EL 17:30 BRASCC 3-2VÉGE
EL 18:00 UTEMAC 3-2VÉGE
EL 18:30 TITVC2 4-1VÉGE
U20 18:55 KMHUTE 8-4VÉGE
EBEL 19:15 VICAVS 0-1VÉGE
KK 20:00 RITGRN 2-0VÉGE
november 18., szombat
U20 12:40 RBSETO 3-0VÉGE
EWHL 13:00 KMHSAV 2-0VÉGE
U18 13:40 AVSUTE 3-6VÉGE
KK 16:00 GRNMIS 1-2 HVÉGE
U20 16:00 HCIAVS 1-2 HVÉGE
U18 16:10 VASZNO 2-10VÉGE
U18 16:40 KMHMAC 1-10VÉGE
U18 17:20 ETOMIS 8-5VÉGE
KK 20:00 NOMRIT 3-1VÉGE
november 19., vasárnap
U20 09:40 EHLAVS 
U20 09:40 HCIETO 
DEBL 12:30 KMHGEP 
U20 14:40 VASG99 
U20 15:00 ZNODHK 
KK 16:00 GRNNOM 
EL 17:00 SCCBRA 
EBEL 17:30 VSVAVS 
EL 18:00 FTCVC2 
U20 19:00 VICUTE 
KK 20:00 MISRIT 
november 20., hétfő
U20   OHCUTE 
EL 20:00 TITDAB 
    • M4 SPORT
november 21., kedd
EBEL 18:45 AVSKAC 
november 22., szerda
U18   ETOOKR 
U20   PEFETO 
U20 15:00 DHKKMH 
MK 18:00 DABMAC 
MK 18:00 FTCVAS 
MK 18:30 MISKMH 
MK 18:30 TITUTE 
november 23., csütörtök
U18   DHKAVS 
U18   GEPMAC 
U18   PEFUTE 
U18   SZDVAS 
U20   KMHETO 
U20   ZNOAVS 
U18 18:00 ZEGKMH 
U20 18:40 MACUTE 
november 24., péntek
EL 17:50 VC2SCC 
EL 18:00 DABFTC 
EL 18:30 MISBRA 
EBEL 18:45 AVSMZA 
EL 19:00 MACTIT 
   H I R D E T É S
Partnerünk