Megvan az Egyesült Államok kerete

   

Az oroszok és a kanadaiak után az amerikaiak is megnevezték a téli játékokra készülő névsort.

Negyvennyolc játékos találkozik az USA edzőtáborában augusztus 26-án és 27-én Arlingtonban, közülük tizenhat jégkorongozó játszott a 2010-es vancouveri olimpián döntőig jutó csapatban. A keretet a korábbi olimpikonokon kívül 20-25 év közötti fiatalok alkotják, az USA hagyományaihoz híven.

Vancouver Olympics Ice Hockey

A 2010-ben ezüstérmet szerző csapatból nem kapott meghívást Tim Thomas, Tim Gleason, Brian Rafalski és Ryan Whitney, míg a támadóktól Chris Drury, Jamie Langenbrunner és Ryan Malone.

Az amerikai válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Craig Anderson 1981 Ottawa
John Gibson 1993 Norfolk (AHL)
Jimmy Howard 1984 Detroit
Ryan Miller 1980 Buffalo
Jonathan Quick 1986 Los Angeles
Cory Schneider 1986 New Jersey
Védők:
Zach Bogosian 1990 Winnipeg
Dustin Byfuglien 1985 Winnipeg
John Carlson 1990 Washington
Danny DeKeyser 1990 Detroit
Justin Faulk 1992 Carolina
Cam Fowler 1991 Anaheim
Jake Gardiner 1990 Toronto
Erik Johnson 1988 Colorado
Jack Johnson 1987 Columbus
Seth Jones 1994 Nashville
Nick Leddy 1991 Chicago
Paul Martin 1981 Pittsburgh
Ryan McDonagh 1989 New York Rangers
Brooks Orpik 1980 Pittsburgh
Kevin Shattenkirk 1989 St. Louis
Ryan Suter 1985 Minnesota
Jacob Trouba 1994 Winnipeg
Keith Yandle 1986 Phoenix
Támadók:
Justin Abdelkader 1987 Detroit
David Backes 1984 St. Louis
Beau Bennett 1991 Pittsburgh
Nick Bjugstad 1992 Florida
Dustin Brown 1984 Los Angeles
Ryan Callahan 1985 New York Rangers
Alex Galchenyuk 1994 Montreal
Patrick Kane 1988 Chicago
Ryan Kesler 1984 Vancouver
Phil Kessel 1987 Toronto
Trevor Lewis 1987 Los Angeles
Kyle Okposo 1988 New York Islanders
TJ Oshie 1986 St. Louis
Max Pacioretty 1988 Montreal
Kyle Palmieri 1991 Anaheim
Zach Parise 1984 Minnesota
Joe Pavelski 1984 San José
Bobby Ryan 1987 Ottawa
Brandon Saad 1992 Chicago
Craig Smith 1989 Nashville
Paul Stastny 1985 Colorado
Derek Stepan 1990 New York Rangers
James van Riemsdyk 1989 Toronto
Blake Wheeler 1986 Winnipeg

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 13., péntek
U18 15:00 SCCAVS 3-7VÉGE
MOL 18:00 DHKBEO 5-3VÉGE
MOL 18:00 SCCMAC 0-7VÉGE
MOL 18:00 UTEFTC 4-5VÉGE
MOL 18:30 TITMIS 1-7VÉGE
EBEL 19:30 VSVAVS 5-3VÉGE
január 14., szombat
EBJL 13:00 DMJVIC 5-2VÉGE
EBYSL 13:15 G99AVS 1-9VÉGE
EBJL 14:00 HKBEHL 5-1VÉGE
EBJL 14:40 AVSKAC 7-6 HVÉGE
EBJL 15:10 UTEOHC 5-1VÉGE
EBJL 15:45 ZASETO 1-4VÉGE
EBJL 15:50 MACMRB 16-0VÉGE
EBYSL 16:10 VASDMJ 6-3VÉGE
MOL 18:30 MISBEO 9-1VÉGE
EBYSL 18:40 ZNOHKB 4-3 HVÉGE
EBYSL 18:50 MACRBS 3-2VÉGE
NU18 19:00 HUNAUT 3-0VÉGE
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF INFO
MOL 17:30 BRAMAC INFO
MOL 18:00 UTEDAB INFO
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 
MOL 18:30 MISFTC 
január 18., szerda
U20   KMHMIS 
U20   MACZEG 
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 DHKPEF 
U18 16:00 AVSUTE 
U18 16:00 ETOMIS 
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
U18 18:10 VASMAC 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk