Megvan az Egyesült Államok kerete

   

Az oroszok és a kanadaiak után az amerikaiak is megnevezték a téli játékokra készülő névsort.

Negyvennyolc játékos találkozik az USA edzőtáborában augusztus 26-án és 27-én Arlingtonban, közülük tizenhat jégkorongozó játszott a 2010-es vancouveri olimpián döntőig jutó csapatban. A keretet a korábbi olimpikonokon kívül 20-25 év közötti fiatalok alkotják, az USA hagyományaihoz híven.

Vancouver Olympics Ice Hockey

A 2010-ben ezüstérmet szerző csapatból nem kapott meghívást Tim Thomas, Tim Gleason, Brian Rafalski és Ryan Whitney, míg a támadóktól Chris Drury, Jamie Langenbrunner és Ryan Malone.

Az amerikai válogatott olimpiára készülő kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Craig Anderson 1981 Ottawa
John Gibson 1993 Norfolk (AHL)
Jimmy Howard 1984 Detroit
Ryan Miller 1980 Buffalo
Jonathan Quick 1986 Los Angeles
Cory Schneider 1986 New Jersey
Védők:
Zach Bogosian 1990 Winnipeg
Dustin Byfuglien 1985 Winnipeg
John Carlson 1990 Washington
Danny DeKeyser 1990 Detroit
Justin Faulk 1992 Carolina
Cam Fowler 1991 Anaheim
Jake Gardiner 1990 Toronto
Erik Johnson 1988 Colorado
Jack Johnson 1987 Columbus
Seth Jones 1994 Nashville
Nick Leddy 1991 Chicago
Paul Martin 1981 Pittsburgh
Ryan McDonagh 1989 New York Rangers
Brooks Orpik 1980 Pittsburgh
Kevin Shattenkirk 1989 St. Louis
Ryan Suter 1985 Minnesota
Jacob Trouba 1994 Winnipeg
Keith Yandle 1986 Phoenix
Támadók:
Justin Abdelkader 1987 Detroit
David Backes 1984 St. Louis
Beau Bennett 1991 Pittsburgh
Nick Bjugstad 1992 Florida
Dustin Brown 1984 Los Angeles
Ryan Callahan 1985 New York Rangers
Alex Galchenyuk 1994 Montreal
Patrick Kane 1988 Chicago
Ryan Kesler 1984 Vancouver
Phil Kessel 1987 Toronto
Trevor Lewis 1987 Los Angeles
Kyle Okposo 1988 New York Islanders
TJ Oshie 1986 St. Louis
Max Pacioretty 1988 Montreal
Kyle Palmieri 1991 Anaheim
Zach Parise 1984 Minnesota
Joe Pavelski 1984 San José
Bobby Ryan 1987 Ottawa
Brandon Saad 1992 Chicago
Craig Smith 1989 Nashville
Paul Stastny 1985 Colorado
Derek Stepan 1990 New York Rangers
James van Riemsdyk 1989 Toronto
Blake Wheeler 1986 Winnipeg

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 14., szombat
ROM 13:30 STESST 8-0VÉGE
U18 13:55 KMHUTE 2-7VÉGE
U18 14:40 MISZNO 2-1VÉGE
U18 16:30 GEPDHK 3-17VÉGE
EL 17:00 SCCVC2 5-2VÉGE
U18 17:10 AVSETO 9-4VÉGE
EL 17:30 BRAMAC 1-2VÉGE
ROM 17:30 GALPRO 4-6VÉGE
október 15., vasárnap
ROM 10:00 STESST 18-5VÉGE
U18 12:00 MISSCC 3-6VÉGE
U20 12:15 DHKUTE 0-2VÉGE
U20 14:10 AVSMAC 9-0VÉGE
U20 15:00 ZNOVAS 3-4 HVÉGE
U20 16:30 ETOKMH 3-4VÉGE
EL 17:00 DABMIS 0-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSHCI 2-4VÉGE
október 16., hétfő
ROM 17:30 SSCBRA 3-1VÉGE
U18 17:30 SZDSCC 2-19VÉGE
EL 20:00 UTEFTC 4-3VÉGE
    • M4 SPORT
október 17., kedd
U18 18:40 MACSCC 5-6 BVÉGE
U20 20:00 UTEPEF 2-0VÉGE
október 18., szerda
KHL 16:00 JUGAMR 
    • SPORT 2
MK 16:00 KMHFTC 
U18 17:35 SCCGEP 
MK 18:00 DABUTE 
MK 19:30 MACTIT 
október 19., csütörtök
U18   PEFMIS 
U18 14:45 DHKMAC 
U18 17:00 AVSSCC 
U18 17:05 GEPVAS 
U20 17:20 ETOAVS 
KHL 18:00 LOKNYH 
    • SPORT 2
U18 18:00 ZEGUTE 
U18 19:00 SZDETO 
U20 19:00 UTEVAS 
október 20., péntek
U20   HDJMAC 
U20   SLLKMH 
KK 13:30 TXUMIS 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
október 21., szombat
U18   ETOKMH 
U18   MACMIS 
U18   UTEVAS 
U18   ZNOAVS 
U20   G99DHK 
U20   SLLMAC 
U20   VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U18   VSVKMH 
U20   HDJKMH 
U20   OHCUTE 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk