27 hosszabbítás az idei rájátszásban

A döntő negyedik mérkőzése számokban.

1 ? Az első emberelőnyös gólját szerezte a Chicago a döntőben, a párharc negyedik meccsén Patrick Sharp jóvoltából. Ezt megelőzően 24 emberfórt szórakozott el a Hawks.

1 ? Michal Handzus 16 éves pályafutásának első emberhátrányos gólját ütötte.

2 ? Az idei rájátszásban második gólját szerezte a hirtelen halálban Brent Seabrook. Az elsőt még a Red Wings elleni párharc mindent eldöntő hetedik mérkőzésén.

2 ? Michal Handzus szerezte a Chicago második emberhátrányos találatát az idei playoffban. Az elsőt Michael Frolik szerezte, a konferencia negyeddöntő második mérkőzésén a Wild ellen.

3 ? Hosszabbításos mérkőzés volt eddig az idei fináléban. Ilyen utoljára 1993-ban volt, amikor a sorozat második, harmadik és negyedik mérkőzésén a Canadiens győzött a Kings ellen.

5 ? Mindkét csapat 5 mérkőzést nyert meg az extra játékidőben az idei playoffban, a Hawks emellett kétszer vesztett, a Bruins háromszor.

5 ? Brent Seabrook a liga történetének ötödik bekkje, aki egy playoff-évben két gólt tudott ütni a ráadásban. Az ötös többi tagja Leo Reise, Jr. (1950, Red Wings), Chris Chelios (1995, Blackhawks), Niclas Wallin (2002, Hurricanes) és Scott Niedermayer (2007, Ducks).

6 ? Gólt szerzett eddig az idei playoffban Johnny Boychuk, ez eggyel több, mint pályafutása során bármelyik évben az alapszakaszban.

8 ? Alkalommal lőtt kapura Patrick Sharp, a legtöbbször az összes játékos közül.

10 ? Gólpassznál jár Jaromir Jagr az idei playoffban, ám gólt még nem szerzett. Az utolsó játékos, aki minimum 10 asszisztig jutott ütött gól nélkül, 1992-ben a washingtoni Mike Ridley volt.

11 ? Gól esett a negyedik mérkőzésen. Ilyen utoljára 31 éve, 1982-ben fordult elő, amikor a finálé első mérkőzésén a NY Islanders 6-5-re verte a Vancouvert.

19 ? Jaromir Jagr lett a liga történetének 19. játékosa, aki 200 playoff mérkőzésen lépett jégre. Amennyiben a döntő hét mérkőzésig húzódik és a cseh szélső mindhárom alkalommal jégre lép, akkor megelőzi Jari Kurrit, Scott Niedermayert és Brett Hullt. A listát egyébiránt Chris Chelios vezeti 266 találkozóval.

27 ? Ennyi mérkőzést fordult hosszabbításba az idei rájátszásban. Ez a szám mindössze eggyel marad el az 1993-as rekordtól.

30 ? Zsinórban 30 emberhátrányt védekezett ki a Bruins, mielőtt Patrick Sharp emberelőnyben bevette a kapuját.

38 ? Bulit nyert meg a Hawks és 39-et vesztett. Ez óriási javulás a harmadik meccshez képest, ahol 16 bulit nyert meg és negyvenet elbukott.

40 ? Alkalommal jött be a jégre Duncan Keith és összesen 32 perc 37 másodpercet töltött ott, mindkét adat a legtöbb az egész mezőnyből.

42 ? Mérkőzés után kapott két gólt emberhátrányban a Chicago. Utoljára március 10-én az Edmonton tudott két emberelőnyös gólt ütni a Blackhawksnak.

193:16 ? Michal Handzus találatáig ennyi ideig őrizte meg kapott gól nélkül hazai jégen a hálóját Tuukka Rask. Ez a rájátszás történetének harmadik legjobb teljesítménye, a detroiti Terry Sawchuk ( 240:00, 1952) és a torontói Lorne Chabot (195:03, 1933) mögött.