Lemondott a brit szövetségi kapitány

 

Tony Hand 2011 óta vezette a szigetországi válogatottat. 2012 novemberében hatalmas bravúrral továbbjutottak az olimpiai kvalifikáció első körén, miután Japánban legyőzték Korea, Románia és a házigazdák válogatottját is. Februárban Rigában aztán három vereséget szenvedtek Lettországtól, Franciaországtól és Kazahsztántól. Lehet, hogy a sűrű válogatott szezon miatt, de a budapesti divízió 1-es világbajnokságra nem tudták összeszedni magukat, öt vereséggel a hatalmas csalódást keltő utolsó helyen végezték és kiestek a Divízió 1/B csoportjába.

Hand az egyik legnagyobb brit sportlegenda, aki mögött 31 éves aktív profi sportolói karrier áll. Az elmúlt szezonban az angol másodosztályban, az English Premier Ice Hockey League-ben szereplő Manchaster Phoenix játékos-edzőjeként nyert aranyérmet, 51 mérkőzésen 86 pontot hozott össze. 2005-ben az Egyesült Királyság sportjáért tett szolgálataiért a királynő a Brit Birodalom Érdemrendjével tüntette ki. A szövetségben egyelőre nem tudják, kivel fogják pótolni Handet, erre a következő hetekben kaphatunk választ.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 
U18 17:40 AVSKMH 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 MISMAC 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk