Zsinórban 20 emberelőnyt hagyott ki a Chicago

Az NHL-döntő harmadik mérkőzése számokban.

0 ? Nem szerzett még gólt az idei rájátszásban Jaromir Jagr. A cseh szélső pályafutása alatt mindössze egyszer fordult elő ilyen, mégpedig 2006 tavaszán, de akkor csak három mérkőzésen lépett jégre sérülés miatt.

1 ? Egy kapura lövése volt a mérkőzésen Ben Smith-nek, aki a mérkőzés előtt került be Marian Hossa helyére a Chicago csapatába. Ez volt Smith első meccse az idei playoffban.

2 ? Egymást követő második meccsen szerezte a győztes gólt a fináléban Daniel Paille.

3 ? Alkalommal maradt hibátlan az idei playoffban Tuukka Rask, ezzel beérte az eddig listavezető Jonathan Quicket.

4 ? A Boston a playoff mind a négy fordulójában megnyerte a harmadik mérkőzését, ellenben a Chicago mind a négyet elvesztette.

5 ? A mérkőzés végén kitört verekedéskor Andrew Shaw, a Hawks játékosa ötperces büntetést kapott. Idén tavasszal ő volt az első játékos a Nyugati Konferenciából, akit ezért büntettek.

6 ? Blokkolt lövéssel fejezte be a mérkőzést Dennis Seidenberg, a Bruins bekkje, ezzel ő volt a legeredményesebb e tekintetben az egész mérkőzésen. A fináléban már összesen 20 lövésbe állt bele, amivel vezeti az idevágó statisztikát.

7 ? Kapura lövéssel próbálkozott Patrice Bergeron, a Boston csatára, többször mint bárki más a találkozón.

8 ? Egymás után nyolcadik hazai győzelemnél jár a Boston. Utoljára az első kör ötödik meccsén kapott ki hazai jégen a Mapel Leafstől 2-1-re.

10 ? Az elmúlt 10 döntőből a harmadik mérkőzést kivétel nélkül a hazai csapatok nyerték. Utoljára vendégként a Detroit nyert a Carolina otthonában háromszori hosszabbítás után 2002-ben.

13 ? Az elmúlt 14 fináléból 13-ban volt legalább egy shutout, a kivétel a 2010-es Chicago?Philadelphia finálé. Az azt megelőző 14 döntőben viszont csak három hibátlan teljesítmény született, 1991-ben, 1992-ben és 1996-ban.

20 ? Zsinórban 20 kihagyott emberelőnynél jár a Chicago. Utoljára a konferenciadöntő második mérkőzésén tudtak a Sólymok előnyben betalálni.

21 ? Az elmúlt 21 évben csak öt játékos tudott két egymást követő mérkőzésen győztes gólt szerezni a fináléban. Mario Lemieux 1992-ben, John LeClair 1993-ban, Glenn Anderson 1994-ben, Neal Broten 1995-ben és Fernando Pisani 2006-ban.

26 ? Három mérkőzés után 26. alkalommal áll 2-1-re a finálé. Az eddigi 25 döntőben 21-et az a csapat nyert, amelyik behúzta a harmadik találkozót. Utoljára a Calgary bukta el a döntőt a Tampa ellen ugyanilyen szituáció után.

56 ? Az idei playoff 56 mérkőzésén az a csapat nyert, amelyik az első gólt szerezte. Ehhez képest a finálé első meccsén a Bruins szerzett vezetést, majd kikapott, a második mérkőzésen pedig fordult a helyzet, a Chicago jutott előnyhöz majd bukott. A finálé harmadik találkozója már hozta a “statisztikát”.

122:26 ? Ennyi ideje tart Rask shutoutja. Utoljára Patrick Sharp vette be a kapuját a második mérkőzés első harmadában.

3,96 millió ? Ennyien látták a finálé harmadik mérkőzését. Ez minden idők legmagasabb nézőszám a 2006 óta létező NHL on NBC történetében.