9 év után nem Orr a legjobb védő

Anno. Június 7.

1967 – A kanadai Hall of Fame, azaz a HHOF új tagjai Walter “Turk” Broda, Neil Colville, Harry Oliver és a játékvezető Red Storey.

1972 – Bob Pulford az LA Kings új edzője.

1972 – A HHOF új tagjai Gordie Howe, Jean Beliveau, Bernie Geoffrion, Hap Holmes, Reg “Hooley” Smith és Weston Adams.

1976 – Kilenc év után először nem Bobby Orrt választják a liga legjobb védőjének hanem a NY Islanders bekkjét, Denis Potvint.

1976 – A HHOF új tagjai Alex Delvecchio, Tim Horton, Harold Ballard, Joseph Cattarinch és John “Bunny” Ahearne.

1983 – A HHOF új tagjai Bobby Hull, Stan Mikita, Ken Dryden.

1993 – A döntő negyedik meccsét a hirtelen halálban (14:37) zsinórban másodszor John LeClair dönti el. Kings – Canadiens 2-3

1993 – A Montreal egymás után 10. hosszabbításos mérkőzését nyeri a playoffban, ami új NHL-rekord.

2004 – Ruslan Fedotenko két góljának köszönhetően a döntő hetedik meccsét megnyeri a Tampa, és ezzel bajnok. Lightning–Flames 2-1

Születésnapok – Mike Modano, Stephane Richer, Terry O’Reilly, Andrei Kovalenko, Gilles Marotte, Milan Lucic, Milan Jurcina, Matt Beleskey.