57 éve telik le góllal a kétperces kiállítás

 

Június 6. Anno.

1956 – Az NHL tanácsa jelentős szabályváltoztatást vezet be, ezentúl a kettő perces kisbüntetés a góllal leteltnek számít.

1967 – Az első draft, amelyen már az új csapatok is részt vesznek névszerint az Oakland, a Los Angeles, a Minnesota, a Philadelphia, a Pittsburgh és a St. Louis.

1967 – A St. Louis történetének első cseréje, amelyben Rod Seilinget New Yorkba küldi, cserébe a Rangers megválik a Tim Ecclestone, Gary Sabourin, Bob Plager, Gordon Kannegiesser négyestől.

1969 – A Montreal megszerzi Peter Mahovlichot a Detroittól Garry Monahanért cserébe.

1972 – Az első draft amelyen rész vesz az Islanders és a Flames. A montreali játékosbörzén a legelső pickkel a New York Gerry Desjardinst választja.

1986 – A Boston történetének egyik legjobb cseréje amelyben megszerzi a vancouveri Cam Neelyt és a Canucks 1987-es első körös draft jogát (Glen Wesley) Barry Pedersonért cserébe.

1986 – A Flyers elcseréli Rich Suttert, Dave Richtert és egy harmadik körös draftcédulát (Dan Gibson) a vancouveri J.J. Daigneaultért és két draft jogért.

1989 – Wayne Gretzky kilencedik alkalommal kapja meg az NHL legrégebbi és legnagyobb presztízsű egyéni díját, a Hart trófeát.

Születésnapok – Cam Neely, Wayne Babych, Anson Carter, Niklas Sundstrom, Mike Craig, Vladimir Ruzicka, Niklas Hjalmarsson, Per Gustafsson, Eddie Giacomin.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 18., szerda
MK 16:00 KMHFTC 1-6VÉGE
U18 17:35 SCCGEP 1-40VÉGE
MK 18:00 DABUTE 3-5VÉGE
MK 19:30 MACTIT 3-0VÉGE
október 19., csütörtök
U18 14:45 DHKMAC 2-3 BVÉGE
U18 16:00 PEFMIS 4-2VÉGE
U18 17:05 GEPVAS 0-15VÉGE
U20 17:20 ETOAVS 5-7VÉGE
U18 17:40 AVSSCC 6-0VÉGE
U18 18:00 ZEGUTE 1-5VÉGE
U18 19:00 SZDETO 0-12VÉGE
U20 19:00 UTEVAS 1-2VÉGE
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 
U20 16:50 SLLKMH 
KK 17:30 BRACZB 
EL 18:00 DABMAC 
EL 18:00 UTEVC2 
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 TITFTC 
U20 20:00 HDJMAC 
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 
U20 12:40 VSVKMH 
KK 13:30 MISCZB 
U20 14:45 G99DHK 
U20 15:50 SLLMAC 
EWHL 17:30 SKPKMH 
KK 17:30 BRATXU 
U18 18:00 ETOKMH 
U18 18:30 MACMIS 
U18 19:00 UTEVAS 
U18 19:00 UTEVAS 
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 
U18 12:45 VSVKMH 
U20 12:50 HDJKMH 
EWHL 13:00 KMHNEH 
KK 13:30 CZBTXU 
KK 17:30 MISBRA 
EBEL 17:45 AVSEHL 
    • M4 SPORT
EL 17:50 VC2DAB 
EL 18:00 FTCMAC 
U20 18:00 VICVAS 
EL 18:30 UTETIT 
október 24., kedd
U18   AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U18   PEFDHK 
U18   SZDGEP 
U20   UTEAVS 
U20   ZNOMAC 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
   H I R D E T É S
Partnerünk