Ötven éve rendezték az első NHL-draftot

   

Június 5. Anno.

1962 – A Hall of Fame új tagjai: Punch Broadbent, Harry Hyland, Fred “Steamer” Maxwell, Reg Noble, Sweeney Schriner, Alf Smith, Nels Stewart.

1963 – Az NHL történetének első draftja, amit a montreali Queen Elizabeth Hotelben rendeznek. Az első 1/1-es Garry Monahan, akit a Habs választ.

1967 – Hivatalosan is felvették a ligába az alábbi hat csapatot: Pittsburgh Penguins, Minnesota North Stars, Philadelphia Flyers, Los Angeles Kings, Oakland Seals, St. Louis Blues

1973 – A WHA-ban szereplő Houston Aeros leszerződteti Gordie, Marty és Mark Howet.

1978 – A NY Rangers megszerzi a WHA-ban szereplő Winnipeg Jets két svéd ászát, Ulf Nilssont és Anders Hedberget.

1990 – A Chicago új general managere Mike Keenan a távozó Bob Pulford helyett.

1991 – Torontóban Brett Hull kapja az MVP díjat, ezzel ő és az apja Bobby Hull az első apa-fiú páros, akit megválasztanak a legjobb játékosnak.

1993 – A döntő harmadik meccsét a hirtelen halál 34. másodpercében John LeClair dönti el. Kings–Canadiens 3-4

2004 – A finálé hatodik találkozóján Brad Richards két emberelőnyös gólt üt, Marty St. Louis pedig egy gólpassz mellett győztes találatot szerez a hosszabbítás második harmadában, a 33. másodpercben. Flames–Lightning 2-3

Születésnapok – Martin Gelinas, Mike Fisher, Bob Probert, Andre Lacroix, Dave Bolland, Jakub Klepis

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 9., szombat
DEBL 11:15 GEPGRZ 9-2VÉGE
U18 13:00 VICETO 3-2 BVÉGE
U18 13:40 AVSOKR 5-1VÉGE
U18 15:00 KACMAC 0-3VÉGE
EWHL 16:15 SAEKMH 1-4VÉGE
DEBL 16:25 MACLNZ 4-0VÉGE
EL 17:00 SCCMAC 3-4VÉGE
EL 17:00 VC2UTE 4-6VÉGE
U18 17:10 OKWMIS 2-3VÉGE
EL 17:30 BRAMIS 0-3VÉGE
U18 17:30 KMHEHL 0-10VÉGE
EBEL 17:45 AVSDEC 2-1VÉGE
U18 18:40 UTERBS 1-2VÉGE
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
BL 20:00 ZSCLIB 
    • SPORT 2
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 
EL 17:50 VC2MAC 
MK 18:00 DABVAS 
U18 18:00 SZDDHK 
december 14., csütörtök
U18   MISMAC 
U18 16:00 PEFZEG 
MK 18:00 UTEMIS 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18   AVSMIS 
U18   MACETO 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk