Ötven éve rendezték az első NHL-draftot

   

Június 5. Anno.

1962 – A Hall of Fame új tagjai: Punch Broadbent, Harry Hyland, Fred “Steamer” Maxwell, Reg Noble, Sweeney Schriner, Alf Smith, Nels Stewart.

1963 – Az NHL történetének első draftja, amit a montreali Queen Elizabeth Hotelben rendeznek. Az első 1/1-es Garry Monahan, akit a Habs választ.

1967 – Hivatalosan is felvették a ligába az alábbi hat csapatot: Pittsburgh Penguins, Minnesota North Stars, Philadelphia Flyers, Los Angeles Kings, Oakland Seals, St. Louis Blues

1973 – A WHA-ban szereplő Houston Aeros leszerződteti Gordie, Marty és Mark Howet.

1978 – A NY Rangers megszerzi a WHA-ban szereplő Winnipeg Jets két svéd ászát, Ulf Nilssont és Anders Hedberget.

1990 – A Chicago új general managere Mike Keenan a távozó Bob Pulford helyett.

1991 – Torontóban Brett Hull kapja az MVP díjat, ezzel ő és az apja Bobby Hull az első apa-fiú páros, akit megválasztanak a legjobb játékosnak.

1993 – A döntő harmadik meccsét a hirtelen halál 34. másodpercében John LeClair dönti el. Kings–Canadiens 3-4

2004 – A finálé hatodik találkozóján Brad Richards két emberelőnyös gólt üt, Marty St. Louis pedig egy gólpassz mellett győztes találatot szerez a hosszabbítás második harmadában, a 33. másodpercben. Flames–Lightning 2-3

Születésnapok – Martin Gelinas, Mike Fisher, Bob Probert, Andre Lacroix, Dave Bolland, Jakub Klepis

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 12., péntek
U20 15:15 MACEHL 5-1VÉGE
U20 15:20 KMMVSV 1-4VÉGE
U20 17:15 AVSRBS 5-2VÉGE
EL 17:30 BRADAB 5-4 BVÉGE
EL 17:30 SCCUTE 5-3VÉGE
EL 18:00 DEBGYE 5-3VÉGE
EXL 18:00 MISMAC 2-3 HVÉGE
    • DIGI SPORT 1
EL 18:40 HKBVC2 6-3VÉGE
EL 18:40 VASTIT 3-8VÉGE
EBEL 19:15 VSVAVS 4-2VÉGE
U20 20:00 UTEHDJ 2-4VÉGE
október 13., szombat
U18 11:20 FTCMIS 2-7VÉGE
U20 12:15 AVSEHL 5-2VÉGE
U20 13:15 KMMRBS 3-0VÉGE
U18 14:00 ETOVAS 3-6VÉGE
U18 14:30 AVSUTE 3-2VÉGE
U20 15:15 UTEVSV 7-4VÉGE
U18 15:30 MACDHK 9-2VÉGE
U20 18:15 ETOHDJ 1-8VÉGE
U18 20:20 OHASCC 0-16VÉGE
október 14., vasárnap
U20 09:45 AVSVSV 5-2VÉGE
U20 10:45 KMMHDJ 1-5VÉGE
U20 13:45 UTEEHL 3-4 BVÉGE
EL 16:00 BRAUTE 3-2 BVÉGE
EXL 16:00 NZÁMAC 3-2VÉGE
EBEL 17:30 G99AVS 4-3 HVÉGE
EL 17:30 SCCDAB 6-4VÉGE
EL 18:00 FTCGYE 5-4VÉGE
EXL 18:00 MISNIT 1-3VÉGE
EL 18:50 VC2DEB 5-8VÉGE
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-1ÉLŐ
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 
BL 18:00 TAPDIF 
    • SPORT 2
EXL 19:00 MACPOP 
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO 
U18 18:30 VASUTE 
U18 18:40 DHKKMH 
U18 19:00 AVSFTC 
október 18., csütörtök
U18   DABETO 
U18   OHAMIS 
KHL 18:30 SBAAMR 
    • SPORT 2
U18 19:10 MACPEF 
Partnerünk