Egy éve vonult vissza Nicklas Lidström

Május 31. Anno.

1961 ? Alf Pike helyett Doug Harvey a NY Rangers új játékos-edzője.

1974 ? Jimmy Anderson a Washington Capitals történetének első edzője.

1987 ? A döntő hetedik mérkőzésén Jari Kurri szerzi a Stanley Kupát jelentő győztes gólt a második harmadban (34:59). Oilers?Flyers 3-1

1994 ? 1971 óta nem kapott kapus annyi lövést a fináléban egy mérkőzésen, mint ezen a napon a döntő első találkozóján Kirk McLean, aki 52 lövést fog, közte 17-et a hosszabbításban. A meccset végül Greg Adams dönti el, 79:26-nál. Rangers?Canucks 2-3

1999 ? A Keleti Konferencia ötödik meccsén a Buffalo kiharcolja a döntőbe jutást a Torontóval szemben és története során másodszor kerül a fináléba. A győztes találatot Erik Rasmussen szerzi. Maple Leafs?Sabres 2-4

2002 ? A Nyugati Konferencia hatodik meccse után a hetediken is shutoutot ér el Dominik Hasek, ami összesítésben már az ötödik volt a playoff szezonban, ami új NHL csúcs. Red Wings?Avalanche 7-0

2004 ? A finálé negyedik találkozóján Brad Richards, új NHL csúcsot felállítva, hetedik győztes gólját szerzi az az évi rájátszásban. Lighning?Flames 1-0