A legutóbbi 4 NHL-bajnok jutott az elődöntőbe

A Chicago is a négy között. A Blackhawks hitchcocki izgalmak és hosszabbítás után 2-1-re verte a Red Wingst, így utolsóként kvalifikálta magát a legjobb négy közé. Megvan a menetrend is.

A Chicago bejutása azt jelenti, hogy a legjobb négy között az utolsó négy év bajnokát találjuk, sorrendben a Pittsburghöt, a Chicagót, a Bostont és a Los Angelest.

A meccs első húsz percében rendesen egymásnak estek a csapatok, ám gólt nem láthattak a nézők, mert mindkét kapus, Crawford és Howard is ugyanazt a teljesítményt hozta a kapuban, mint eddig, azaz parádézott a vasak között. Nem meglepő, hogy a mérkőzés első góljára a második játékrész 68. másodpercéig kellett várni, amikor a Red Wings rossz cseréjét a hazaiak büntették meg. Egy végletekig kijátszott 3-1 elleni szituációban Sharp emelt Howard mamutja felett a hálóba.

A két kapus továbbra is remekelt, így ismét egy hatalmas védelmi hiba kellett az újabb gólhoz, amit most a Wings hozott össze a Hawks hibájából. A harmadik harmad első percében Gustav Nyquist centerezését a kapuba pofozta Henrik Zetterberg. A mérkőzés vége felé a játékosok egymással kezdtek el foglalkozni, rengeteg volt a kisebb-nagyobb szabálytalanság, és ez végül a Chicagónál ütött vissza.

Az 59. percben ugyanis Niklas Hjalmarsson bombagólt lőtt a detroiti kapuba, amit Dan O’Rourke megadott, ám Stephen Walkom játékvezető közben annulálta a találatot, mert a félpályánál Quincey és Saad éppen egymással volt elfoglalva. Rövid tanakodás és videózás után a gólt érvénytelenítették, maradt a döntetlen, a két játékost pedig túlzott keménységért kiküldték. A szituáció biztosan tananyag lesz a bíróknál a közeljövőben.

Jöhetett a hetedik meccses hirtelen halál, amely már a negyedik percben eldőlt, a Chicago-szurkolók nagy örömére. A playoffban először eredményes hátvéd, Brent Seabrook lőtte el takarásból a korongot, ami Howard lepkés kesztyűje felett vágódott a kapuba. A Chicago óriásit küzdött 1-3 után, és megérdemelten jutott tovább a főcsoportdöntőbe, ahol a bajnok Los Angeles vár rá.