Richards hat győztes gólja

Május 27. Anno.

1955 – A Chicago elcseréli a Dave Creighton, Jerry Toppazzini, John McCormack, Gord Hollingworth négyest a detroiti Tony Leswick, Glen Skov, Johnny Wilson, Benny Woit kvartettre.

1966 – Hivatalossá válik, hogy a Los Angeles “Kings” néven fog szerepelni az NHL-ben.

1975 – A döntő hatodik meccsén Bernie Parent karrierje hatodik shutoutjának köszönhetően nyer a Philadelphia és megszerzi a bajnoki címet.

1975 – A Flyers kapusa, Bernie Parent a liga történetének első játékosa, aki két egymást követő évben is megkapja a rájátszás legjobbjának járó Conn Smythe trófeát.

1982 – A Colorado Rockies hivatalosan is új kézbe kerül, az új tulajdonos Dr. John McMullen, aki bejelenti, hogy csapat a továbbiakban New Jersey Devils néven játszik tovább.

1993 – A Cambell Konferencia döntőjének hatodik meccsét, emberelőnyben, Wayne Gretzky dönti el a hosszabbítás második percében (1:41) kiharcolva ezzel a hetedik találkozót. Kings–Maple Leafs 5-4

1994 – A Keleti Konferencia döntőjének hetedik meccsét Stephan Matteau dönti el a hirtelen halál második harmadában (24:24). Rangers–Devils 3-2

2004 – A döntő második mérkőzésén Brad Richards hatodik győztes gólját szerzi egyetlen playoff alatt, ami új NHL-csúcs. Lightning–Flames 4-1

Születésnapok – Ray Sheppard, Darren Jensen, Richard Park, Ed Van Impe, Jevgenyij Davidov.