A Boston megválik Don Cherrytől

Május 24. Anno.

1974 – A Philadelphia megszerzi Reggie Leachet az Oaklandtől Larry Wrightért, Al MacAdamért és az 1974-es első körös választási jogért.

1979 – A Bruins kirúgja Don Cherryt, aki öt év alatt háromszor kapott ki a rájátszásban a Montreáltól, kétszer a döntőben.

1980 – Első bajnoki címét nyeri a New York miután a hatodik meccs hosszabbításában 7:11-nél Bob Nyström beveszi a Philly kapuját. Islanders–Flyers 5-4

1984 – Bob McCammon helyett Mike Keenan a Philadelphia Flyers új edzője.

1986 – A Montreal ötmeccses döntőn veri a Calgaryt, a Stanley Kupát jelentő gólt Bobby Smith üti. Canadiens–Flames 4-3

1988 – Az Oilers söpréssel győzi le a Bruinst és nyeri meg öt év alatt a negyedik Stanley-kupáját. A döntő negyedik mérkőzésén, 3-3-as állásnál a második harmadban, 16:37-nél áramszünet miatt félbeszakad. A mérkőzést törlik és újrajátsszák. A mérkőzés első gólját Glenn Anderson szerzi a 10. másodpercben, ami az NHL-döntők történetének leggyorsabb gólja. A rekord a törlés ellenére életben marad.

1989 – A Rangers kirúgja Phil Espositót, aki a csapat edzője és general managere is volt egyben. Az új GM Neil Smith, az új edző Roger Neilson.

1990 – A döntő ötödik meccsén nyer az Edmonton és hét év alatt ötödik bajnoki címét szerzi. Bruins–Oilers 1-4

1994 – A Quebec kirúgja Pierre Pagét, aki a csapat edzője és general managere is volt egyben. Az új GM és edző Pierre Lacroix.

1994 – A Nyugati Konferencia döntőjének ötödik találkozóján a vancouveri Greg Adams a hirtelen halálban, 20:14-nél betalál és a fináléba lövi csapatát. Canucks–Leafs 4-3

1997 – A Toronto kirúgja Cliff Fletcher general managert.

HBD – Lionel Conacher, Pat Verbeek, Kris Draper, Kent-Erik Andersson, Ville Peltonen, Guillaume Latendresse, Vladimir Orszagh, Artem Anisimov, Pelle Lindbergh