A Boston megválik Don Cherrytől

Május 24. Anno.

1974 ? A Philadelphia megszerzi Reggie Leachet az Oaklandtől Larry Wrightért, Al MacAdamért és az 1974-es első körös választási jogért.

1979 ? A Bruins kirúgja Don Cherryt, aki öt év alatt háromszor kapott ki a rájátszásban a Montreáltól, kétszer a döntőben.

1980 ? Első bajnoki címét nyeri a New York miután a hatodik meccs hosszabbításában 7:11-nél Bob Nyström beveszi a Philly kapuját. Islanders?Flyers 5-4

1984 ? Bob McCammon helyett Mike Keenan a Philadelphia Flyers új edzője.

1986 ? A Montreal ötmeccses döntőn veri a Calgaryt, a Stanley Kupát jelentő gólt Bobby Smith üti. Canadiens?Flames 4-3

1988 ? Az Oilers söpréssel győzi le a Bruinst és nyeri meg öt év alatt a negyedik Stanley-kupáját. A döntő negyedik mérkőzésén, 3-3-as állásnál a második harmadban, 16:37-nél áramszünet miatt félbeszakad. A mérkőzést törlik és újrajátsszák. A mérkőzés első gólját Glenn Anderson szerzi a 10. másodpercben, ami az NHL-döntők történetének leggyorsabb gólja. A rekord a törlés ellenére életben marad.

1989 ? A Rangers kirúgja Phil Espositót, aki a csapat edzője és general managere is volt egyben. Az új GM Neil Smith, az új edző Roger Neilson.

1990 ? A döntő ötödik meccsén nyer az Edmonton és hét év alatt ötödik bajnoki címét szerzi. Bruins?Oilers 1-4

1994 – A Quebec kirúgja Pierre Pagét, aki a csapat edzője és general managere is volt egyben. Az új GM és edző Pierre Lacroix.

1994 ? A Nyugati Konferencia döntőjének ötödik találkozóján a vancouveri Greg Adams a hirtelen halálban, 20:14-nél betalál és a fináléba lövi csapatát. Canucks?Leafs 4-3

1997 ? A Toronto kirúgja Cliff Fletcher general managert.

HBD ? Lionel Conacher, Pat Verbeek, Kris Draper, Kent-Erik Andersson, Ville Peltonen, Guillaume Latendresse, Vladimir Orszagh, Artem Anisimov, Pelle Lindbergh