Tíz szakember készíti a KHL draftlistáját

   

Jevgenyij Zimin, a KHL központi felderítő bizottság tagja beszélt erről egy interjúban.

A KHL draftlistájára az orosz klubok akadémiáinak, iskoláinak játékosai kerülnek, továbbá a megfigyelők által javasolt tehetséges játékosok. A listát tíz szakember ajánlásai alapján állítják össze: Jevgenyij Zimin, a bizottság elnöke és a Philadelphia Flyers megfigyelője, Igor Varickij, a Traktor Cseljabinszk igazgatója, Nyikolaj Ladigin, a  Toronto Maple Leafs európai megfigyelője, továbbá Roman Gorev, Igor Kuperman, Nyikolaj Fedorenko, Borisz Jemeljanov, Gyenyisz Galat, Szergej Grigorkin és Jevgenyij Szuhoroszlov alkotja ezt a csoportot.

Jemeljanov, Galat, Grigorkin, Szuhoroszlov és Gorev Oroszországra összpontosítanak, Ladigin Kelet-Európára és a balti államokra, Kuperman pedig Nyugat-Európára és Észak-Amerikára, de legfőképpen Csehországra és Szlovákiára. Ezek szerint utóbbi kettő közül valaki (vagy súgója) vette észre azt a négy magyar fiatal játékost, akik izgalommal telve várhatják a vasárnapi KHL-draftot.

Zimin beszélt arról is, hogy a liga jelenleg még nem áll készen arra, hogy az NHL-hez hasonlóan tábort szervezzen a draftolt játékosok számára, viszont a legjobbak megmutathatják magukat egy draftot megelőző mérkőzésen.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 4-1VÉGE
U18 17:40 AVSKMH 11-1VÉGE
MK 18:00 UTEMIS 2-5VÉGE
U18 18:00 MISMAC 2-3VÉGE
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk