A Flyers az első nem Original Six bajnokcsapat

Május 19. Anno.

1974 ? A Philadelphia az első csapat, amely nem Original Six tagként bajnokságot nyer. A hatodik mérkőzésen az egyetlen gólt Rick MacLeish szerzi, Bernie Parent pedig karrierje második hibátlan teljesítményét nyújtja a playoffban. Flyers?Bruins 1-0

1984 ? Wayne Gretzky két gólt üt, egyet pedig előkészít, így a döntő ötödik meccse után bajnok az Edmonton és ezzel az első volt WHA-klub, amely megnyeri a Stanley-kupát. Oilers?Islanders 5-2

1989 ? A döntő harmadik mérkőzésén Larry Robinson, a Montreal hátvédje 200. playoff mérkőzését játssza, ezzel ő az első a ligában, aki eléri ezt a mérföldkövet. Canadiens?Flames 4-3

1994 ? Stephane Matteau a hosszabbítás 27. percében (26:13) betalál és eldönti a Keleti Konferencia döntő harmadik mérkőzését. Devils?Rangers 2-3

1995 ? A Nyugati Konferencia negyeddöntőjének hetedik meccsén Wade Flaherty 56 lövést fog, Ray Whitney a hosszabbítás 22. percében (21:54) betalál, így a San Jose kiejti a Calgaryt. Flames?Sharks 4-5

2000 ? Patrick Roy pályafutása 15. hibátlan mérkőzése a playoffban, amivel beállítja Clint Benedict rekordját. Avalanche?Stars 2-0

2000 ? Glen Sather 24 év után elhagyja az Edmonton Oilerst.

HBD ? Carey Wilson, Alex Shibicky, Andreas Johansson, Marc Bureau, Denis Arkhipov, Mark Janssens, Hannu Jarvenpaa, Jack Skille, Jason Botterill, Michael Leighton