Finnország–Svédország 0-3

   

A házigazda svédek hazai pályán jutottak döntőbe.

A mérkőzés második percében emberelőnybe kerültek a svédek, amitől lendületbe kerültek, az első percekben főleg a finn harmadban folyt a játék. Az első reklámszünet után viszont a finnek is felpörögtek, ám a második emberelőnyét kihasználta Svédország, Henrik Sedin lövése Loui Eriksson lábáról pattant be Antti Raanta kapujába. A harmad végén négy percig emberelőnyben játszhattak a finnek, de kevésbé játszották jól az előnyt, mint a svédek, így nem egyenlítettek.

A második húsz percben kétszer is kiállították a finnek legponterősebb játékosát, Petri Kontiolát, a svédek pedig lemásolták előző harmadbeli teljesítményüket, azaz a második kisbüntetést kihasználták, Henrik Sedin kapu mögül érkező passzát Eriksson lőtte be, ezzel megszerezve önmaga és csapata második gólját. Svédország csütörtökön is két emberelőnyös gólt szerzett, ezzel rácáfolva a korábbi eredménytelen előnyös játékukra.

A záró játékrészben mindkét válogatott előtt adódtak gólszerzései lehetőségek, a harmad közepe táján Eriksson megszerezhette volna harmadik gólját, videobíróval vizsgálták, hogy Raanta berúgta-e védés közben a kapuba a korongot, de nem haladt át a gólvonalon. A mérkőzés vége előtt két perccel Raanta lekorcsolyázott, Herik Sedin két asszisztja mellé szerzett egy gólt, Svédország 3-0-ra nyert, Jhonas Enroth shutoutnak örülhetett. Svédország 2011-ben játszott utoljára döntőt, míg Finnország 2012-höz hasonlóan a bronzéremért küzdhet vasárnap.

Finnország–Svédország 0-3
G.: – ill. Eriksson (2), H. Sedin
Kapusok: Raanta ill. Enroth

Világbajnokság, 2013
Sorsolás
Statisztikák
Csapatok
Képek
Erőrangsor

A H csoport végeredménye:

Helyezés Csapat Mérkőzés Gólkülönbség Pont
1. Finnország 7 +9 16
2. Oroszország 7 +15 15
3. USA 7 +8 15
4. Szlovákia 7 +1 10
5. Németország 7 -3 9
6. Lettország 7 -11 7
7. Franciaország 7 -8 7
8. Ausztria 7 -11 5

Az S csoport végeredménye:

Helyezés Csapat Mérkőzés Gólkülönbség Pont
1. Svájc 7 +19 20
2. Kanada 7 +15 18
3. Svédország 7 +6 15
4. Csehország 7 +7 11
5. Norvégia 7 -14 9
6. Dánia 7 -7 6
7. Fehéroroszország 7 -11 3
8. Szlovénia 7 -15 2

 

Mérkőzések:

május 3. Helsinki FRA SVK 2-6 tudósítás videó
május 3. Stockholm CZE BLR  2-0 tudósítás videó
május 3. Helsinki FIN GER  4-3 tudósítás videó
május 3. Stockholm SWE SUI  2-3 tudósítás videó
május 4. Helsinki USA AUT  5-3 tudósítás videó
május 4. Stockholm NOR SLO  3-1 tudósítás videó
május 4. Helsinki RUS LAT  6-0 tudósítás videó
május 4. Stockholm CAN DEN  3-1 tudósítás videó
május 4. Helsinki FIN  SVK  2-0 tudósítás videó
május 4. Stockholm CZE  SWE  1-2 tudósítás videó
május 5. Helsinki FRA AUT  3-1 tudósítás videó
május 5. Stockholm BLR SLO  4-3 tudósítás videó
május 5. Helsinki GER RUS  1-4 tudósítás videó
május 5. Stockholm SUI CAN  3-2 tudósítás videó
május 5. Helsinki LAT USA  1-4 tudósítás videó
május 5. Stockholm NOR DEN  3-2 tudósítás videó
május 6. Helsinki GER SVK  2-3 tudósítás videó
május 6. Stockholm SUI  CZE 5-2 tudósítás videó
május 6. Helsinki FIN  FRA  3-1 tudósítás videó
május 6. Stockholm SWE BLR 2-1 tudósítás videó
május 7. Helsinki AUT  LAT  6-3 tudósítás videó
május 7. Stockholm SLO DEN 2-3 tudósítás videó
május 7. Helsinki RUS  USA  5-3 tudósítás videó
május 7. Stockholm CAN  NOR  7-1 tudósítás videó
május 8. Helsinki AUT GER  0-2 tudósítás videó
május 8. Stockholm SLO  SUI  1-7 tudósítás videó
május 8. Helsinki USA  FIN  4-1 tudósítás videó
május 8. Stockholm NOR  SWE  1-5 tudósítás videó
május 9. Helsinki RUS  FRA  1-2 tudósítás videó
május 9. Stockholm CZE  DEN  2-1 tudósítás videó
május 9. Helsinki SVK  LAT  3-5 tudósítás videó
május 9. Stockholm SWE  CAN  0-3 tudósítás videó
május 10. Helsinki SVK  AUT  1-2 tudósítás videó
május 10. Stockholm SLO  CZE  2-4 tudósítás videó
május 10. Helsinki RUS  FIN  2-3  tudósítás videó
május 10. Stockholm BLR  CAN  1-4 tudósítás videó
május 11. Helsinki USA  FRA  4-2 tudósítás videó
május 11. Stockholm SUI  DEN  4-1 tudósítás videó
május 11. Helsinki FIN  AUT  7-2 tudósítás videó
május 11. Stockholm SWE SLO  2-0 tudósítás videó
május 11. Helsinki GER  LAT  2-0  tudósítás videó
május 11. Stockholm NOR  BLR  3-1 tudósítás videó
május 12. Helsinki USA  GER  3-0 tudósítás videó
május 12. Stockholm CAN  CZE  2-1 tudósítás videó
május 12. Helsinki SVK  RUS  1-3 tudósítás videó
május 12. Stockholm NOR  SUI  1-3 tudósítás videó
május 13. Helsinki LAT  FRA  3-1 tudósítás videó
május 13. Stockholm DEN  BLR  3-2 tudósítás videó
május 13. Helsinki AUT  RUS  4-8 tudósítás videó
május 13. Stockholm CAN  SLO  4-3 tudósítás videó
május 14. Helsinki SVK  USA  4-1 tudósítás videó
május 14. Stockholm BLR  SUI  1-4 tudósítás videó
május 14. Helsinki FRA  GER  2-3 tudósítás videó
május 14. Stockholm CZE  NOR  7-0 tudósítás videó
május 14. Helsinki LAT  FIN  2-3  tudósítás videó
május 14. Stockholm DEN  SWE  2-4 tudósítás videó
május 16. Helsinki RUS USA 3-8 tudósítás videó
május 16. Stockholm SUI CZE 2-1 tudósítás videó
május 16. Helsinki FIN SVK 4-3 tudósítás videó
május 16. Stockholm CAN SWE  2-3 tudósítás videó
május 18. Stockholm FIN SWE 0-3 tudósítás videó
május 18. Stockholm SUI USA 19:00 tudósítás videó
május 19. Stockholm FIN 16:00 tudósítás videó
május 19. Stockholm SWE 20:30 tudósítás videó

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 16., szombat
EWHL 11:30 INGKMH 3-4VÉGE
U18 12:00 ETOMAC 2-5VÉGE
U18 14:40 MISVAS 4-2VÉGE
U20 14:40 MACUTE 4-2VÉGE
U18 16:10 AVSKMH 12-1VÉGE
EL 17:30 BRATIT 6-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSPO 17-1VÉGE
SVK3 18:00 ISKKMH 4-3VÉGE
EBJL 18:20 UTEZNO 3-4VÉGE
szeptember 17., vasárnap
ROM 10:30 SCCSPO 18-0VÉGE
EWHL 12:15 MEMKMH 3-4 HVÉGE
EBYSL 13:40 AVSVSV 5-0VÉGE
EBYSL 14:00 ETOSLL 5-3VÉGE
U20 16:00 MISVAS 1-3VÉGE
EBEL 17:45 AVSZNO 1-2VÉGE
EL 18:00 FTCDAB 5-1VÉGE
EL 18:30 UTEMAC 1-5VÉGE
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
U18 18:40 KMHSCC ÉLŐ
U18 19:00 DHKVAS ÉLŐ
szeptember 21., csütörtök
U20 12:55 KMHZNO 
U18 14:20 UTESCC 
KHL 15:00 AVGSZK 
    • SPORT 2
U18 16:00 PEFAVS 
U20 17:40 AVSETO 
U20 17:40 VASDHK 
U18 17:45 SZDKMH 
U18 18:00 ZEGMIS 
U20 18:30 UTEMAC 
szeptember 22., péntek
U18   EHLMIS 
U18   RBSMAC 
U18   VSVETO 
U18   ZASAVS 
U18 16:30 PEFSCC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:30 MISSCC 
EL 18:30 TITUTE 
EL 19:00 MACFTC 
szeptember 23., szombat
U18   EHLAVS 
U18   KACVAS 
U18   OHWKMH 
U18   RBSMIS 
U18   VICUTE 
U18   VSVMAC 
U18   ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
szeptember 24., vasárnap
U18   EHLMAC 
U18   RBSETO 
U18   VSVAVS 
U18   ZASMIS 
U20   DHKAVS 
U20   ZNOUTE 
U20 12:10 KMHVAS 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk