9 másodperc a leggyorsabb hirtelen halál az NHL-döntőkben

Május 18. Anno.

1971 ? Henri Richard két góljával a döntő hetedik meccsét a Montreal nyeri és története során 17. alkalommal bajnok. Blackhawks?Canadiens 2-3

1971 ? A 23 éves újonc kapus Ken Dryden 12-8-as győzelem/vereség mutatóval és kerek hármas gólátlaggal kiérdemli a playoff legjobbjának járó Conn Smythe-trófeát. Blackhawks?Canadiens 2-3

1971 ? Jean Beliveau utolsó mérkőzése a Montrealban. Blackhawks?Canadiens 2-3

1973 ? Bobby Orr zsinórban hatodik alkalommal kapja meg a legjobb védőnek járó James Norris-trófeát.

1981 ? A Vancouver leigazolja a két kiváló svéd szabadügynököt, a csatár Lars Molint és a védő Anders Eldebrinket.

1984 ? Harry Neale helyett a 33 éves Bill LaForge a Vancouver történetének nyolcadik edzője.

1986 ? Brian Skrudland szerzi a döntők történetének leggyorsabb gólját a hirtelen halálban, amikor a második mérkőzésen a kilencedik másodpercben betalál Mike Vernon kapujába. Flames?Canadiens 2-3

1990 – Terry Crisp helyett Doug Risebrough a Calgary történetének hatodik edzője.

1997 ? A Keleti Konferencia elődöntőjének második meccsén Wayne Gretzky pályafutása 10. playoffbeli mesterhármasát üti, ami új NHL csúcs. Flyers?Rangers 4-5

2002 ? A Nyugati Konferencia első mérkőzésén, a harmadik harmadban, Darren McCarty pályafutása első rájátszásbeli mesterhármasát üti. Red Wings?Avalanche 5-3

HBD ? Jari Kurri, Brent Ashton, Marty McSorley, Oleg Tverdovsky, John Chabot, Manny Malhotra, Jay Wells, Turner Stevenson, Darren Van Impe