Lettország–Finnország 2-3

   

A finnek hosszabbításos győzelmükkel megnyerték a H csoportot, a negyeddöntőben a szlovákokkal találkoznak csütörtökön 12 órakor.

A mérkőzés kilencedik percében egy kontratámadás során Gints Meija góljával vezetést szerzett Lettország, ám egy perccel később Sakari Salminen egyenlített. A mérkőzés felénél az idei világbajnokságon először jégre lépő Mikael Granlund góljával vezetett Finnország, négy perccel a rendes játékidő vége előtt pedig Roberts Jekimovs hosszabbításra mentette a találkozót. Egy esetleges ráadás utáni lett győzelemmel nagy bajba kerültek volna a finnek, ugyanis a csoport első három csapatának 15-15 pontja lett volna, az egymás elleni eredményekből pedig rosszul jöttek volna ki. Nem így történt, Antti Pihlström a hosszabbítás negyedik percében belőtte a győztes gólt, Finnország 3-2-re nyert, Lettország pedig a csoport hatodik helyén végzett.

Lettország–Finnország 2-3
G.: Meija, Jekimovs ill. Salminen, Granlund, Pihlström
Kapusok: Gudlevskis ill. Raanta

Világbajnokság, 2013
Sorsolás
Statisztikák
Csapatok
Képek
Erőrangsor

A H csoport végeredménye:

Helyezés Csapat Mérkőzés Gólkülönbség Pont
1. Finnország 7 +9 16
2. Oroszország 7 +15 15
3. USA 7 +8 15
4. Szlovákia 7 +1 10
5. Németország 7 -3 9
6. Lettország 7 -11 7
7. Franciaország 7 -8 7
8. Ausztria 7 -11 5

Az S csoport állása:

Helyezés Csapat Mérkőzés Gólkülönbség Pont
1. Svájc 7 +19 20
2. Kanada 7 +15 18
3. Svédország 6 +4 12
4. Csehország 7 +7 11
5. Norvégia 7 -14 6
6. Dánia 6 -5 6
7. Fehéroroszország 7 -11 3
8. Szlovénia 7 -15 2

 

Mérkőzések:

május 3. Helsinki FRA SVK 2-6 tudósítás videó
május 3. Stockholm CZE BLR  2-0 tudósítás videó
május 3. Helsinki FIN GER  4-3 tudósítás videó
május 3. Stockholm SWE SUI  2-3 tudósítás videó
május 4. Helsinki USA AUT  5-3 tudósítás videó
május 4. Stockholm NOR SLO  3-1 tudósítás videó
május 4. Helsinki RUS LAT  6-0 tudósítás videó
május 4. Stockholm CAN DEN  3-1 tudósítás videó
május 4. Helsinki FIN  SVK  2-0 tudósítás videó
május 4. Stockholm CZE  SWE  1-2 tudósítás videó
május 5. Helsinki FRA AUT  3-1 tudósítás videó
május 5. Stockholm BLR SLO  4-3 tudósítás videó
május 5. Helsinki GER RUS  1-4 tudósítás videó
május 5. Stockholm SUI CAN  3-2 tudósítás videó
május 5. Helsinki LAT USA  1-4 tudósítás videó
május 5. Stockholm NOR DEN  3-2 tudósítás videó
május 6. Helsinki GER SVK  2-3 tudósítás videó
május 6. Stockholm SUI  CZE 5-2 tudósítás videó
május 6. Helsinki FIN  FRA  3-1 tudósítás videó
május 6. Stockholm SWE BLR 2-1 tudósítás videó
május 7. Helsinki AUT  LAT  6-3 tudósítás videó
május 7. Stockholm SLO DEN 2-3 tudósítás videó
május 7. Helsinki RUS  USA  5-3 tudósítás videó
május 7. Stockholm CAN  NOR  7-1 tudósítás videó
május 8. Helsinki AUT GER  0-2 tudósítás videó
május 8. Stockholm SLO  SUI  1-7 tudósítás videó
május 8. Helsinki USA  FIN  4-1 tudósítás videó
május 8. Stockholm NOR  SWE  1-5 tudósítás videó
május 9. Helsinki RUS  FRA  1-2 tudósítás videó
május 9. Stockholm CZE  DEN  2-1 tudósítás videó
május 9. Helsinki SVK  LAT  3-5 tudósítás videó
május 9. Stockholm SWE  CAN  0-3 tudósítás videó
május 10. Helsinki SVK  AUT  1-2 tudósítás videó
május 10. Stockholm SLO  CZE  2-4 tudósítás videó
május 10. Helsinki RUS  FIN  2-3  tudósítás videó
május 10. Stockholm BLR  CAN  1-4 tudósítás videó
május 11. Helsinki USA  FRA  4-2 tudósítás videó
május 11. Stockholm SUI  DEN  4-1 tudósítás videó
május 11. Helsinki FIN  AUT  7-2 tudósítás videó
május 11. Stockholm SWE SLO  2-0 tudósítás videó
május 11. Helsinki GER  LAT  2-0  tudósítás videó
május 11. Stockholm NOR  BLR  3-1 tudósítás videó
május 12. Helsinki USA  GER  3-0 tudósítás videó
május 12. Stockholm CAN  CZE  2-1 tudósítás videó
május 12. Helsinki SVK  RUS  1-3 tudósítás videó
május 12. Stockholm NOR  SUI  1-3 tudósítás videó
május 13. Helsinki LAT  FRA  3-1 tudósítás videó
május 13. Stockholm DEN  BLR  3-2 tudósítás videó
május 13. Helsinki AUT  RUS  4-8 tudósítás videó
május 13. Stockholm CAN  SLO  4-3 tudósítás videó
május 14. Helsinki SVK  USA  4-1 tudósítás videó
május 14. Stockholm BLR  SUI  1-4 tudósítás videó
május 14. Helsinki FRA  GER  2-3 tudósítás videó
május 14. Stockholm CZE  NOR  7-0 tudósítás videó
május 14. Helsinki LAT  FIN  2-3  tudósítás videó
május 14. Stockholm DEN  SWE  20:15  tudósítás videó
május 16. Helsinki RUS USA 12:00  tudósítás videó
május 16. Stockholm SUI CZE 14:45  tudósítás videó
május 16. Helsinki FIN SVK 17:30  tudósítás videó
május 16. Stockholm CAN SWE  20:15  tudósítás videó
május 18. Stockholm 15:00 tudósítás videó
május 18. Stockholm 19:00 tudósítás videó
május 19. Stockholm 16:00 tudósítás videó
május 19. Stockholm 20:30 tudósítás videó

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
október 20., péntek
KK 13:30 TXUMIS 0-5VÉGE
U20 16:50 SLLKMH 2-3VÉGE
KK 17:30 BRACZB 8-4VÉGE
EL 18:00 DABMAC 3-6VÉGE
EL 18:00 UTEVC2 4-0VÉGE
EBEL 18:30 ZNOAVS 2-3 HVÉGE
EL 18:30 TITFTC 1-2 BVÉGE
U20 20:00 HDJMAC 2-1VÉGE
október 21., szombat
U18 12:30 ZNOAVS 2-7VÉGE
U20 12:40 VSVKMH 5-0VÉGE
KK 13:30 MISCZB 4-1VÉGE
U20 14:45 G99DHK 1-3VÉGE
U20 15:50 SLLMAC 1-3VÉGE
EWHL 17:30 SKPKMH 0-4VÉGE
KK 17:30 BRATXU 4-1VÉGE
U18 18:00 ETOKMH 7-1VÉGE
U18 18:30 MACMIS 5-0VÉGE
U18 19:00 UTEVAS 3-2VÉGE
október 22., vasárnap
U20 09:40 VSVMAC 4-2VÉGE
U18 12:45 VSVKMH 11-0VÉGE
U20 12:50 HDJKMH 4-5VÉGE
EWHL 13:00 KMHNEH 7-0VÉGE
KK 13:30 CZBTXU 2-3 HVÉGE
KK 17:30 MISBRA 3-0VÉGE
EBEL 17:45 AVSEHL 1-4VÉGE
EL 17:50 VC2DAB 0-3VÉGE
EL 18:00 FTCMAC 4-3VÉGE
U20 18:00 VICVAS 0-3VÉGE
EL 18:30 UTETIT 5-2VÉGE
október 24., kedd
U18 18:40 AVSMAC 
október 25., szerda
MK 18:00 FTCTIT 
MK 18:40 VASMIS 
október 26., csütörtök
U18   MISVSV 
U20   ZNOMAC 
EBEL 16:00 RBSAVS 
U18 16:00 PEFDHK 
U18 17:30 SZDGEP 
U20 19:00 UTEAVS 
U20 19:25 KMHDHK 
október 27., péntek
U18 15:40 VASOKR 
U18 17:10 KMHVIC 
EL 17:50 VC2BRA 
EL 18:00 FTCUTE 
EL 18:30 TITMIS 
EL 19:00 MACSCC 
U18 19:10 UTEKAC 
EBEL 19:15 DECAVS 
október 28., szombat
U18 12:40 AVSZNO 
U18 13:10 KMHKAC 
U18 14:00 MACVIC 
U18 16:10 UTEOKR 
U18 16:40 VASOKW 
EWHL 19:00 BOZKMH 
október 29., vasárnap
U20   DHKVIC 
U20   OHCVAS 
U18 10:10 UTEOKW 
EWHL 11:30 BOZKMH 
U20 12:40 MACMIS 
U18 13:10 KMHOKR 
U18 13:40 VASVIC 
U20 15:20 UTEG99 
EL 17:00 DABVC2 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
EL 19:00 MACTIT 
október 30., hétfő
EL 18:30 TITBRA 
EL 20:00 MISSCC 
    • M4 SPORT
   H I R D E T É S
Partnerünk