Csehország–Norvégia 7-0

   

A csehek a világbajnokság legnagyobb arányú győzelmével nyertek a norvégok ellen, így csoportnegyedikként csütörtökön 14.45-től Svájccal játszanak, míg a Kanada–Svédország negyeddöntőt 20.15-kor rendezik.

A második percben Tomas Fleischmann emberelőnyben betuszkolt góljával vezetett Csehország, hat perccel később pedig önmaga és csapata második gólját is megszerezte. A cseh előnyt Jiri Tlusty növelte tovább a 12. percben, nem sokkal később Lars Haugent lecserélte a norvég szövetségi kapitány, helyére Lars Volden állt be. A húsz éves kapus a 28. percig tartotta kapuját gól nélkül, késleltetett kiállítás során Martin Hanzal lőtt neki gólt. Az ötödik cseh találat a dudaszó pillanatában esett, Zbynek Michalek gólja után a korongot be sem dobták. A záró húsz percben sokáig nem esett gól, az 54. percben viszont kettő is, előbb Radim Vrbata, majd pedig Zbynek Irgl volt eredményes. A hetedik cseh gól után Ondrej Pavelec helyét Pavel Francouz vette át a cseh kapuban. Több találat nem született, Csehország 7-0-ra nyert.

Csehország–Norvégia 7-0
G.: Fleischmann (2), Tlusty, Hanzal, Michalek, Vrbata, Irgl ill. 
Kapusok: Pavelec, 53:32-től Francouz ill. Haugen, 12:06-tól Volden

Világbajnokság, 2013
Sorsolás
Statisztikák
Csapatok
Képek
Erőrangsor

A H csoport állása:

Helyezés Csapat Mérkőzés Gólkülönbség Pont
1. Oroszország 7 +15 15
2. USA 7 +8 15
3. Finnország 6 +8 14
4. Szlovákia 7 +1 10
5. Németország 7 -3 9
6. Franciaország 7 -8 7
7. Lettország 6 -10 6
8. Ausztria 7 -11 5

Az S csoport állása:

Helyezés Csapat Mérkőzés Gólkülönbség Pont
1. Svájc 7 +19 20
2. Kanada 7 +15 18
3. Svédország 6 +4 12
4. Csehország 7 +7 11
5. Norvégia 7 -14 9
6. Dánia 6 -5 6
7. Fehéroroszország 7 -11 3
8. Szlovénia 7 -15 2

 

Mérkőzések:

május 3. Helsinki FRA SVK 2-6 tudósítás videó
május 3. Stockholm CZE BLR  2-0 tudósítás videó
május 3. Helsinki FIN GER  4-3 tudósítás videó
május 3. Stockholm SWE SUI  2-3 tudósítás videó
május 4. Helsinki USA AUT  5-3 tudósítás videó
május 4. Stockholm NOR SLO  3-1 tudósítás videó
május 4. Helsinki RUS LAT  6-0 tudósítás videó
május 4. Stockholm CAN DEN  3-1 tudósítás videó
május 4. Helsinki FIN  SVK  2-0 tudósítás videó
május 4. Stockholm CZE  SWE  1-2 tudósítás videó
május 5. Helsinki FRA AUT  3-1 tudósítás videó
május 5. Stockholm BLR SLO  4-3 tudósítás videó
május 5. Helsinki GER RUS  1-4 tudósítás videó
május 5. Stockholm SUI CAN  3-2 tudósítás videó
május 5. Helsinki LAT USA  1-4 tudósítás videó
május 5. Stockholm NOR DEN  3-2 tudósítás videó
május 6. Helsinki GER SVK  2-3 tudósítás videó
május 6. Stockholm SUI  CZE 5-2 tudósítás videó
május 6. Helsinki FIN  FRA  3-1 tudósítás videó
május 6. Stockholm SWE BLR 2-1 tudósítás videó
május 7. Helsinki AUT  LAT  6-3 tudósítás videó
május 7. Stockholm SLO DEN 2-3 tudósítás videó
május 7. Helsinki RUS  USA  5-3 tudósítás videó
május 7. Stockholm CAN  NOR  7-1 tudósítás videó
május 8. Helsinki AUT GER  0-2 tudósítás videó
május 8. Stockholm SLO  SUI  1-7 tudósítás videó
május 8. Helsinki USA  FIN  4-1 tudósítás videó
május 8. Stockholm NOR  SWE  1-5 tudósítás videó
május 9. Helsinki RUS  FRA  1-2 tudósítás videó
május 9. Stockholm CZE  DEN  2-1 tudósítás videó
május 9. Helsinki SVK  LAT  3-5 tudósítás videó
május 9. Stockholm SWE  CAN  0-3 tudósítás videó
május 10. Helsinki SVK  AUT  1-2 tudósítás videó
május 10. Stockholm SLO  CZE  2-4 tudósítás videó
május 10. Helsinki RUS  FIN  2-3  tudósítás videó
május 10. Stockholm BLR  CAN  1-4 tudósítás videó
május 11. Helsinki USA  FRA  4-2 tudósítás videó
május 11. Stockholm SUI  DEN  4-1 tudósítás videó
május 11. Helsinki FIN  AUT  7-2 tudósítás videó
május 11. Stockholm SWE SLO  2-0 tudósítás videó
május 11. Helsinki GER  LAT  2-0  tudósítás videó
május 11. Stockholm NOR  BLR  3-1 tudósítás videó
május 12. Helsinki USA  GER  3-0 tudósítás videó
május 12. Stockholm CAN  CZE  2-1 tudósítás videó
május 12. Helsinki SVK  RUS  1-3 tudósítás videó
május 12. Stockholm NOR  SUI  1-3 tudósítás videó
május 13. Helsinki LAT  FRA  3-1 tudósítás videó
május 13. Stockholm DEN  BLR  3-2 tudósítás videó
május 13. Helsinki AUT  RUS  4-8 tudósítás videó
május 13. Stockholm CAN  SLO  4-3 tudósítás videó
május 14. Helsinki SVK  USA  4-1 tudósítás videó
május 14. Stockholm BLR  SUI  1-4 tudósítás videó
május 14. Helsinki FRA  GER  2-3 tudósítás videó
május 14. Stockholm CZE  NOR  7-0 tudósítás videó
május 14. Helsinki LAT  FIN  19:15  tudósítás videó
május 14. Stockholm DEN  SWE  20:15  tudósítás videó
május 16. Helsinki   12:00  tudósítás videó
május 16. Stockholm SUI CZE 14:45  tudósítás videó
május 16. Helsinki     17:30  tudósítás videó
május 16. Stockholm CAN SWE  20:15  tudósítás videó
május 18. Stockholm 15:00 tudósítás videó
május 18. Stockholm 19:00 tudósítás videó
május 19. Stockholm 16:00 tudósítás videó
május 19. Stockholm 20:30 tudósítás videó

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB INFO
MOL 18:00 DHKSCC INFO
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL INFO
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk