86 éve alapították a Vezina-trófeát

Május 14. Anno.

1927 – Létrehozzák a legjobb kapusnak járó Vezina Trófeát, amit a Montreal Canadiens egykori hálóőréről, Georges Vezináról neveznek el.

1965 – Jean Beliveau másodszor kapja az év legértékesebb játékosának járó Hart trófeát azaz az MVP címet.

1969 – A Los Angeles megszerzi a Bostontól Eddie Shackot és Ross Lonsberryt egy 1971-es és 1973-as első körös draftjogért.

1970 – A Boston legendás edzője Harry Sinden visszavonul, de két és fél évvel később bejelenti, hogy visszatér.

1973 – A Chicago megszerzi Dave Tallont a Vancouvertől, a kapus Gary Smithért és a védő Jerry Korabért.

1977 – A Montreal söpréssel szerzi meg története 20. bajnoki címét, miután a negyedik mérkőzésen hosszabbítás után Jacques Lemaire góljával győz a Boston otthonában. Bruins–Canadiens 1-2

1985 – A Konferencia döntő ötödik meccsén Paul Coffey hat (1+5) pontot szerez, ezzel új hátvédrekordot állít fel. Oilers–Blackhawks 10-5

1987 – Minden idők egyik legnagyobb verekedése a Konferencia döntő hatodik mérkőzése előtt, a Philly és a Montreal játékosai között. Canadiens–Flyers 3-4

1989 – Al MacInnis két góljával a Calgary nyeri a döntő első mérkőzését. Flames–Canadiens 3-2

1993 – A Patrick Divízió döntőjének hetedik meccsén a New York-i David Volek két gólt szerez, közte a győztes találatot a hosszabbításban, 5:16-nál. Penguins–Islanders 3-4

1995 – A Keleti Konferencia negyeddöntőjének ötödik találkozója az utolsó NHL-mérkőzés Quebec Cityben. Nordiques–Rangers 4-2

1997 – A Buffalo meneszti general managerét, John Mucklert, helyét Darcy Regier veszi át.

2003 – A Nyugati Konferencia döntőjének első három mérkőzésén az anaheimi Jean-Sebastien Giguere zsinórban három shutoutot ér el, amivel beállítja az NHL-rekordot. Wild–Ducks 0-4

HBD – Gump Worsley, Rick Vaive, Danny Gare, Steve Tambellini, Pierre Plante, Mike Van Ryn, Don Blackburn, Alain Vigneault.