A tavalyi döntő ismétlése következik

A világbajnokság szombati napjának hat mérkőzésén kisebb meglepetésre nem történt meglepetés, bár az osztrákok a harmadik harmad elején két emberhátrányos góllal feljöttek egyre a finnek ellen, és a svédek is elismerően szóltak a szlovén játékosok tudásáról. Előbbi mérkőzés végül 7-2 lett, utóbbi 2-0. Ettől eltekintve az USA simán nyert a franciák ellen, és ezzel Oroszországot megelőzve, feljöttek a csoport második helyére. Svájcnak sem jelentett gondot Dánia legyőzése, ezzel továbbra is vezeti az S csoportot.

Az első esti mérkőzésen Németország legyőzte Lettországot, amivel két helyet előzött a csoportban. Hatalmas versenyfutás van a negyedik helyért, jelenleg Szlovákia a továbbjutó, 7 pontja van, akárcsak a németeknek, míg a franciák hatodikok 6 ponttal. A szlovákoknak van nehezebb dolguk a hátralévő két fordulóban, játszanak még az oroszokkal és az USA-val, a németek szintén az USA-val és a franciákkal, míg ez utóbbiak a németeken kívül a lettekkel. Lehetetlen bármit is kiszámolni, könnyen elképzelhető, hogy a csoportküzdelmek utolsó napján rendezendő francia-német összecsapás dönti csak el véglegesen a negyedik hely sorsát. A második esti meccsen Norvégia lépett túl Fehéroroszországon, amivel 1 ponttal beelőzte a cseheket és feljött a negyedik helyre. A norvégok Svájccal, a csehek Kanadával játszanak, és ha nem születik bombameglepetés, akkor ebben a csoportban is az utolsó napon rendezendő cseh-norvég meccs dönt majd.

Vasárnap négy mérkőzést játszanak. Az elsőn, negyed négykor, az USA játszik Németországgal. Ha nyernek az amerikaiak, akkor átveszik a csoportban az első helyet, egy német győzelem vagy pontrablás pedig nagyon sokat érhet nekik a szlovákokkal és a franciákkal folytatott versenyben a továbbjutásért. A másik délutáni meccsen, egy órával később, Kanada mérkőzik a csehekkel. Ha nem borul a papírforma és Kanada győz, akkor feljön a második helyre Svájc és Svédország közé, ha a csehek pontot rabolnak, akkor ideiglenesen visszaelőzhetik Norvégiát. Ezt a meccset a Sport1 is közvetíti.

Az első esti meccsen, negyed nyolckor, a tavalyi döntő két résztvevője találkozik, azaz Szlovákia és Oroszország. Az oroszok a franciák elleni vereség óta kisebb hullámvölgyben vannak, minek következtében kikaptak a finnektől is és jelenleg csak harmadikok a csoportban. Az előzetes információk szerint újra Brizgalov kezd majd a kapuban. Rjaszenszkij sérülése miatt Biljaletgyinov mester kénytelen volt kissé átszervezni a sorokat, Popov és Perezsogin mellől elveszi Anyiszimovot, helyére Mozjakin kerül. Ezzel együtt óriási meglepetés lenne, ha a szlovákok nyerni tudnának, és azzal újra megkavarodna a csoport állása. Ebben az esetben ugyanis megelőznék Oroszországot és feljönnének a harmadik helyre, a negyedik helyért folytatott háromszereplős csata pedig eldőlne. A másik esti meccsen Norvégia játszik Svájccal. Ha az esélyeknek megfelelően Svájc nyer, akkor megerősíti vezető helyét a csoportban, míg a norvég győzelem lépéselőnyt jelentene számukra a csehekkel szemben.