Május 10. Anno.

1954 ? A legjobb védőnek járó Norris-trófeával Red Kellyt tüntetik ki legelőször.

1963 ? 12 év alatt hatodszor kapja meg az MVP címet Gordie Howe.

1968 ? Bobby Orrt először tüntetik ki a legjobb védőnek járó Norris Trófeával amit zsinórban még hét követ.

1970 ? Bobby Orr a hosszabbítás 40. másodpercében betalál a St. Louis kapujába így a Boston söpréssel szerzi meg a bajnoki címet. Bruins?Blues 4-3

1971 ? Bobby Orr egymás után másodszor lett az alapszakasz legjobb játékosa és negyedszer a liga legértékesebb védője.

1973 ? Yvan Cournoyer két gólpasszával és győztes góljával a Montreal a hatodik meccsen megszerzi a bajnoki címet. Canadiens?Blackhawks 6-4

1980 ? Az elődöntő hatodik mérkőzésén Bob Bourne két asszisztjának köszönhetően a New York győz és története során először bejut a fináléba. Islanders?Sabres 5-2

1983 ? A döntő első mérkőzésén Billy Smith playoff-karrierje ötödik és egyben utolsó hibátlan mérkőzésén véd. Islanders?Oilers 2-0

1984 ? A döntő első meccsén Grant Fuhr nem kap gólt, így megszületik az Edmonton történetének első kapott gól nélküli mérkőzése a rájátszásban. Islanders?Oilers 0-1

1989 ? A Calgary története során másodszor jut a döntőbe, miután az ötödik meccset Joe Nieuwendyk két góljának köszönhetően megnyeri a Chicago ellen. Flames?Blackhawks 3-1

1991 ? A Minnesota története során másodszor jut a döntőbe, miután öt mérkőzésen kiüti a címvédő Edmontont. Oilers?North Stars 2-3

Születésnapok ? Ryan Getzlaf, Randy Cunneyworth, Adam Deadmarsh, Mikael Andersson, Ab DeMarco, Pete Babando.