Május 10. Anno.

1954 – A legjobb védőnek járó Norris-trófeával Red Kellyt tüntetik ki legelőször.

1963 – 12 év alatt hatodszor kapja meg az MVP címet Gordie Howe.

1968 – Bobby Orrt először tüntetik ki a legjobb védőnek járó Norris Trófeával amit zsinórban még hét követ.

1970 – Bobby Orr a hosszabbítás 40. másodpercében betalál a St. Louis kapujába így a Boston söpréssel szerzi meg a bajnoki címet. Bruins–Blues 4-3

1971 – Bobby Orr egymás után másodszor lett az alapszakasz legjobb játékosa és negyedszer a liga legértékesebb védője.

1973 – Yvan Cournoyer két gólpasszával és győztes góljával a Montreal a hatodik meccsen megszerzi a bajnoki címet. Canadiens–Blackhawks 6-4

1980 – Az elődöntő hatodik mérkőzésén Bob Bourne két asszisztjának köszönhetően a New York győz és története során először bejut a fináléba. Islanders–Sabres 5-2

1983 – A döntő első mérkőzésén Billy Smith playoff-karrierje ötödik és egyben utolsó hibátlan mérkőzésén véd. Islanders–Oilers 2-0

1984 – A döntő első meccsén Grant Fuhr nem kap gólt, így megszületik az Edmonton történetének első kapott gól nélküli mérkőzése a rájátszásban. Islanders–Oilers 0-1

1989 – A Calgary története során másodszor jut a döntőbe, miután az ötödik meccset Joe Nieuwendyk két góljának köszönhetően megnyeri a Chicago ellen. Flames–Blackhawks 3-1

1991 – A Minnesota története során másodszor jut a döntőbe, miután öt mérkőzésen kiüti a címvédő Edmontont. Oilers–North Stars 2-3

Születésnapok – Ryan Getzlaf, Randy Cunneyworth, Adam Deadmarsh, Mikael Andersson, Ab DeMarco, Pete Babando.