23 éve alakult a San José Sharks

Május 9. Anno.

1974 – A döntő második mérkőzésén Bobby Clarke egy gólpasszt ad és két gólt üt, közte a győztes találatot a hosszabbítás 13. percében. A Philly 1967. november 12-e, 19 mérkőzés közte 17 vereség után győzi le újra a Bostont. Bruins–Flyers 2-3

1976 – A döntő első mérkőzésén Reggie Leach zsinórban 10. playoff mérkőzésén is gólt szerez, tovább javítva saját NHL-csúcsát. Canadiens–Flyers 4-3

1990 – Az NHL jóváhagyja, hogy a Gund testvérek, George és Gordon eladja a Minnesota North Starst. Ezután a Gund testvérek megalapítják a San José Sharkst.

1994 – A konferencia-elődöntő ötödik mérkőzésén az újonc Martin Brodeur megszerzi pályafutása első playoff-shutoutját. Devils–Bruins 2-0

1997 – A San José egy év után meneszti edzőjét, Al Simst, utódja Darryl Sutter.

HBD – Steve Yzerman, Mark Tinordi, Joe Cirella, Stephane Yelle, Vernon Fiddler, Tony Twist