Négy magyar a KHL-draftlistán

   

Az orosz bázisú liga 100 fős európai draftlistájára a magyar játékosok közül Antal Norbert, Erdély Csanád, Galló Vilmos és Szaller Márk került fel.

A Magyarországon játszó fiatalok közül ketten kerültek fel a KHL-draftlistára – ez évben az 1996-ban születettek közül választhattak az arra hivatottak –, az ifjúsági válogatott csapatkapitánya, a győztes büntetőt szerző Erdély Csanád és jó hír, hogy egy hátvéd is, Szaller Márk. Mindketten az Ifj. Ocskay Gábor Jégkorongakadémia tagjaként. A 100 európai játékost tartalmazó listán ott van Antal Norbert is, a 17 éves szélső a svéd IFK Ore játékosa, idén jégre lépett az ifjúsági, a junior és a felnőttcsapatban is, utóbbira a svéd harmadosztályban került sor. Hozzá hasonlóan Svédországból került listára Galló Vilmos, akinek a bátyja korábban már szerepelt a KHL-draft előzetes névsorában.

Az első, 2009-es KHL-drafton négy magyar játékos neve merült föl – Hetényi Zoltán, Kóger Dániel, Galló Illés és Hári János –, míg egy évvel később már csak utóbbi került föl, miként 2011-ben és 2012-ben is.Ez ideig még egy magyart sem választott ki KHL-es csapat. Az idei draftot május 26-án rendezik Donyeckben, az oroszok listáját itt, míg az észak-amerikai fiatalokét itt találhatják meg.

KHL draft 2013

Cimkék: , , , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 19., csütörtök
U18 15:30 DHKPEF 6-1VÉGE
U18 16:00 AVSUTE 3-4 HVÉGE
U18 16:00 ETOMIS 2-3 HVÉGE
EBYSL 18:00 AVSVIC 5-1VÉGE
MOL 18:00 DABBRA 3-4 HVÉGE
U18 18:10 VASMAC 1-4VÉGE
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ ÉLŐ
EBJL 18:55 VSVAVS ÉLŐ
MOL 19:00 MACGAL 8-2ÉLŐ
MOL 19:00 MISSCC 3-1ÉLŐ
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
MOL 12:30 FTCBRA 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
EBYSL 17:30 SLLAVS 
MOL 18:00 BEOTIT 
EBEL 18:15 AVSVSV 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk