Az MJSZ felveszi az amatőröket

 

Ősztől négyosztályos lehet az Országos Bajnokság.

“A Magyar Jégkorong Szövetség elnöksége döntött arról, hogy felvegye tagjai közé a Magyar Amatőr Jégkorong Bajnokság (MAJB) csapatait, és számukra OB III., illetve OB IV.-es bajnokságot szervezzen” – áll az icehockey.hu oldalon.

Az amatőrök a MAJB-ban 3 osztályban 15 csapatos bajnokságot játszottak az előző szezonban, szeptembertől övék a harmad- és a negyedosztály. A szabályrendszer és a struktúra kidolgozás alatt áll, a bajnokság részleteiről a jelentkező csapatok számának tudatában dönt az MJSZ és a MAJB versenybírósága.

További kérdés, hogy az OB II.-vel mi lesz, mivel egyelőre a Szegeden kívül még egyik csapat jelentkezése sem biztos.

“A lépéssel az MJSZ szándéka az, hogy még szélesebb alapokra helyezze a jégkorong hazai bázisát, továbbá, hogy minél több tehetséges és lelkes sportolót tartson meg, akik a jövőben a sportág segítségére tudnak lenni. Megfelelő alternatíva tud ez lenni azok számára is, akik az utánpótlás lépcsőfokait végigjárva nem a legfelsőbb osztályban folytatnák a sportolást, de elszakadni sem szeretnének a jégkorongtól.

Emellett a Magyar Jégkorong Szövetség is – illeszkedve az IIHF stratégiájához – szeretne minden, a magyar jégkorongsporttal összefüggő tevékenységet az égisze alatt tudni és ezáltal fejleszteni azt.”

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 15., hétfő
ROM 17:30 BRASTE 4-1VÉGE
EL 20:30 MACVC2 7-0VÉGE
    • M4 SPORT
január 16., kedd
ROM 17:00 GALSCC 1-7VÉGE
U20 17:00 MISPEF 3-2VÉGE
ROM 17:30 STEBRA 
január 17., szerda
U18 17:15 ETOUTE 4-3VÉGE
MK 18:30 MISFTC 5-1VÉGE
U18 18:40 VASKMH 0-3VÉGE
MK 20:15 MACUTE 4-5 HVÉGE
    • M4 SPORT
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
KHL 17:30 AKBSBA 
    • SPORT 2
ROM 17:30 BRAGAL 
ROM 17:30 STESCC 
január 20., szombat
EWHL   SAVKMH 
U18 11:30 GEPZEG 
U18 13:40 KMHMIS 
KHL 15:00 SZKAMR 
    • SPORT 2
U18 16:15 KACAVS 
MK 17:15 MISUTE 
    • M4 SPORT
ROM 17:30 BRAGAL 
DEBL 17:45 MARGEP 
U18 18:15 UTEOKW 
ROM 18:30 SCCSST 
U18 19:10 VASETO 
EBEL 19:15 RBSAVS 
U18 20:00 ZNOMAC 
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 
U18 13:30 KACMAC 
U18 14:20 MISOKW 
U18 14:30 RBSAVS 
U18 16:00 ETOVSV 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk