Alakul az utánpótlás a játékvezetőknél is

   

Szombaton kezdetét vette a Magyar Jégkorong Játékvezetők Egyesületének többlépcsős bevonó programja, amelyen több mint húszan vettek részt az ország minden tájáról.
A korábbi években négy héten át többórás elméleti képzés jelentette az új játékvezetők képzésének első elemét, ezúttal azonban korszerűbb és átgondoltabb módszerekkel zajlik a jelöltek kiválasztása és felkészítése.

Szombaton a Metodikai Központban gyülekeztek a reménybeli hokibírók, ahol a délelőtti elméleti alapozást követően a jégen kellett számot adniuk korcsolyázótudásukról a jelentkezőknek, majd több csoportban folytatódott a munka, kiváló technikai feltételek mellett.

A feszesre szervezett, intenzív nap végén mindenki személyre szóló visszajelzést kapott az erősségeiről és a további fejlesztendő területeiről, így az előttünk álló hónapok sem telnek majd tétlenül.

Nagy Attila, az MJJE elnökségi tagja pozitívan értékelte a látottakat: “Az Egyesület számára nagy öröm, hogy ilyen sokan és ilyen messziről is eljöttek, hogy játékvezetőként segíthessék a magyar jégkorongot, közöttük számos egykori jégkorongozó. Biztos vagyok abban, hogy amennyiben az edzőtábori feladatokat sikeresen teljesítik, akkor többeket a jövő évben már a pályán is láthatunk – ezzel a céllal folytatjuk a képzést.”

A legígéretesebb jelöltek jövő szombaton Pesterzsébeten a “Most Mutasd Meg” napon élesben is képet kaphatnak a játékvezetői munka gyakorlati oldaláról. A tanfolyam az augusztusi edzőtáborban zárul.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE ÉLŐ
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk