NHL-rájátszás egy vereséggel

Május 4. Anno.

1972 – Bobby Orr 47. playoff mérkőzésén a 17. gólját lövi, ezzel ő lett az NHL történetének legeredményesebb hátvédje, megdöntve Red Kelly csúcsát. Rangers–Bruins 5-2

1976 – Az elődöntő negyedik mérkőzésén a philadelphiai Reggie Leach zsinórban a nyolcadik playoff mérkőzésén szerez gólt, ezzel beállítja Maurice Richard, a „Rakéta” csúcsát. Flyers–Bruins 4-2

1976 – Az elődöntő negyedik meccsén Jude Drouin két góljának köszönhetően a Montreal elszenvedi egyetlen vereségét az 1976-os rájátszásban. Islanders–Canadiens 5-2

1992 – A Los Angeles kirúgja a vezetőedző Tom Webstert, akinek a helyére érkező Barry Melrose az első szezonjában rögtön döntőig vezeti a Királyokat.

1998 – A Nashville Predators hivatalosan is a liga 27. csapata lett.

2000 – A keleti elődöntő negyedik meccse az NHL történetének harmadik leghosszabb mérkőzése, amit Keith Primeau dönt el az ötödik ráadásban 12:01-nél. Penguins–Flyers 1-2

Születésnapok – Derek Roy, John Madden, Matthew Barnaby, Andrew Raycroft, Devan Dubnyk, Seth Martin, Leon Rochefort, Kevin Todd, James van Riemsdyk, Kent Huskins