Jagr az első európai pontkirály az NHL-ben

Május 3. Anno.

1970 – A döntő első mérkőzésén Phil Esposito üti a Boston történetének 500. playoffgólját. Blues–Bruins 1-6

1973 – A döntő harmadik mérkőzésén Henri Richard, a „Zsebrakéta”, 165. playoffmérkőzését játssza, amivel megdönti Red Kelly NHL-csúcsát. Blackhawks–Canadiens 7-4

1974 – A Winnipeg Jets leigazolja történelmének két talán legjobb játékosát Ulf Nilssont és Andres Hedberget.

1979 – Az elődöntő negyedik meccsén Jean Ratelle mesterhármast üt, közte a győztes találatot, a hosszabbításban 3:46-nál. Bruins–Canadiens 4-3

1991 – A Wales Konferencia elődöntőjének második meccsén Cam Neely a hirtelen halálban betalál, és ezzel megszerzi karrierje 47. playofftalálatát, amivel megdönti Phil Esposito csapat-rekordját. Bruins–Penguins 5-4

1995 – Jaromir Jagr az NHL történetének első európai játékosa, aki elhódítja a pontkirálynak járó Art Ross trófeát. Jagr 70 ponttal végez, akárcsak Eric Lindros, de 32 lőtt gólja hárommal jobb, mint a kanadai centeré és ez döntőnek bizonyul. Penguins–Panthers 3-4

2004 – A konferencia-elődöntő hatodik meccsén a hosszabbításban betalál Martin Gelinas és ezzel ő az első játékos az NHL történetében, aki három párharcot is hirtelen halálban szerzett góllal zár le. Flames–Red Wings 1-0

2004 – Hat év után nem hosszabbítják meg a vancouveri GM, Brian Burke szerződését.

Születésnapok – Vjacseszlav Kozlov, Jeff Halpern, Rod Langway, Ron Hextall, Bad R.J. Umberger, Jeff Chychrun, Anders Lindback