Finnország–Németország 4-3

   

Pat Cortina válogatottja pontot szerzett a 2011-es világbajnok ellen.

A házigazda finnek a 11. percben megszerezték a vezetést emberelőnyben, Juhamatti Aaltonen passzát Petri Kontiola váltotta gólra. A mérkőzés felénél Felix Schütz megkapta a korongot Joni Ortio kapuja előtt, ahol gyönyörű csellel átverte a finn kapust és egyenlített. A második harmad vége előtt fél perccel Janne Pesonen beletette az ütőjét egy kék vonalról megeresztett lövésbe, így újabb finn emberelőnyös góllal hazai előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A harmadik húsz perc elején újabb emberelőnyös találat született, Marcel Goc elhozta a bulit, Christian Ehrhoff pedig bebombázta a korongot. Három perccel a vége előtt vezettek a németek, Torsten Ankert lövése talán Antti Pihlström botján megpattant, viszont másfél perccel később Petri Kontiola a levegőből vette le a korongot, majd pedig Rob Zepp kapujába pattintotta, ezzel megszerezve az első játéknap legszebb gólját, hosszabbításra mentve a meccset.

A mérkőzés embere német oldalról Marcel Goc, csapata mindhárom góljából kivette a részét, viszont hat másodperccel a rendes játékidő vége előtt egy buta szabálytalanságot követett el, aminek eredményeképpen négy a három ellen játszva a hosszabbítás második percében Sakari Salminen lövésébe beleért Veli-Matti Savinainen, így Finnország 4-3-ra nyert.

Finnország–Németország 4-3
G.: Kontiola (2), Pesonen, Savinainen ill. Schütz, Ehrhoff, Ankert
Kapusok: Ortio ill. Zepp

Világbajnokság, 2013
Sorsolás
Statisztikák
Képek
Erőrangsor

május 3. Helsinki Franciaország Szlovákia 2-6 tudósítás
május 3. Stockholm Csehország Fehéroroszország  2-0 tudósítás
május 3. Helsinki Finnország Németország  4-3 tudósítás
május 3. Stockholm Svédország Svájc  20:15 tudósítás
május 4. Helsinki USA Ausztria  11:15  tudósítás
május 4. Stockholm Norvégia Szlovénia  12:15  tudósítás
május 4. Helsinki Oroszország Lettország  15:15  tudósítás
május 4. Stockholm Kanada Dánia  16:15  tudósítás
május 4. Helsinki Finnország  Szlovákia  19:15  tudósítás
május 4. Stockholm Csehország  Svédország  20:15  tudósítás
május 5. Helsinki Franciaország Ausztria  11:15  tudósítás
május 5. Stockholm Fehéroroszország Szlovénia  12:15 tudósítás
május 5. Helsinki Németország Oroszország  15:15 tudósítás
május 5. Stockholm Svájc Kanada  16:15 tudósítás
május 5. Helsinki Lettország USA  19:15 tudósítás
május 5. Stockholm Norvégia Dánia  20:15 tudósítás
május 6. Helsinki Németország Szlovákia  15:15 tudósítás
május 6. Stockholm Svájc  Csehország 16:45 tudósítás
május 6. Helsinki Finnország  Franciaország  19:15 tudósítás
május 6. Stockholm Svédország Fehéroroszország 20:15 tudósítás
május 7. Helsinki Ausztria  Lettország  15:15 tudósítás
május 7. Stockholm Szlovénia Dánia 16:15  tudósítás
május 7. Helsinki Oroszország  USA  19:15  tudósítás
május 7. Stockholm Kanada  Norvégia  20:15  tudósítás
május 8. Helsinki Ausztria Németország  15:15  tudósítás
május 8. Stockholm Szlovénia  Svájc  16:15  tudósítás
május 8. Helsinki USA  Finnország  19:15  tudósítás
május 8. Stockholm Norvégia  Svédország  20:15  tudósítás
május 9. Helsinki Oroszország  Franciaország  15:15  tudósítás
május 9. Stockholm Csehország  Dánia  16:15  tudósítás
május 9. Helsinki Szlovákia  Lettország  19:15  tudósítás
május 9. Stockholm Svédország  Kanada  20:15  tudósítás
május 10. Helsinki Szlovákia  Ausztria  15:15  tudósítás
május 10. Stockholm Szlovénia  Csehország  16:15  tudósítás
május 10. Helsinki Oroszország  Finnország  19:15  tudósítás
május 10. Stockholm Fehéroroszország  Kanada  20:15  tudósítás
május 11. Helsinki USA  Franciaország  11:15  tudósítás
május 11. Stockholm Svájc  Dánia  12:15  tudósítás
május 11. Helsinki Finnország  Ausztria  15:15  tudósítás
május 11. Stockholm Svédország Szlovénia  16:15  tudósítás
május 11. Helsinki Németország  Lettország  19:15  tudósítás
május 11. Stockholm Norvégia  Fehéroroszország  20:15  tudósítás
május 12. Helsinki USA  Németország  15:15  tudósítás
május 12. Stockholm Kanada  Csehország  16:15  tudósítás
május 12. Helsinki Szlovákia  Oroszország  19:15  tudósítás
május 12. Stockholm Norvégia  Svájc  20:15  tudósítás
május 13. Helsinki Lettország  Franciaország  15:15  tudósítás
május 13. Stockholm Dánia  Fehéroroszország  16:15  tudósítás
május 13. Helsinki Ausztria  Oroszország  19:15  tudósítás
május 13. Stockholm Kanada  Szlovénia  20:15  tudósítás
május 14. Helsinki Szlovákia  USA  11:15  tudósítás
május 14. Stockholm Fehéroroszország  Svájc  12:15  tudósítás
május 14. Helsinki Franciaország  Németország  15:15  tudósítás
május 14. Stockholm Csehország  Norvégia  16:15  tudósítás
május 14. Helsinki Lettország  Finnország  19:15  tudósítás
május 14. Stockholm Dánia  Svédország  20:15  tudósítás
május 16. Helsinki   12:00  tudósítás
május 16. Stockholm     14:45  tudósítás
május 16. Helsinki     17:30  tudósítás
május 16. Stockholm     20:15  tudósítás
május 18. Stockholm 15:00 tudósítás
május 18. Stockholm 19:00 tudósítás
május 19. Stockholm 16:00 tudósítás
május 19. Stockholm 20:30 tudósítás

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE 3-1VÉGE
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 7-1VÉGE
EL 20:00 TITFTC 5-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
U20   PEFKMH 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U20 19:00 MISDHK 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   ZEGPEF 
U20 15:45 UTEOHC 
KHL 17:30 DMISBA 
    • SPORT 2
U20 17:40 VASG99 
U18 18:45 UTEVAS 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
január 27., szombat
DEBL   KMHGGV 
U18   AVSRBS 
U18   VSVETO 
U18   ZEGGEP 
U20   HDJMAC 
U20   VSVAVS 
U20 12:45 ETODHK 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 15:50 MACKAC 
EL 18:30 TITBRA 
U18 18:45 UTEMIS 
U18 19:40 VASEHL 
január 28., vasárnap
DEBL   GEPGGV 
U18   OHCMIS 
U20   HDJAVS 
U20   OHCDHK 
U20   VICVAS 
U20   VSVMAC 
U20 11:30 UTEKMH 
EWHL 13:00 KMHSAE 
U18 13:20 MACRBS 
U18 15:20 UTEETO 
U18 16:35 KMHEHL 
EL 18:30 UTEDAB 
EL 19:50 VC2SCC 
január 29., hétfő
EL 18:00 FTCBRA 
EL 20:00 MACMIS 
    • M4 SPORT
január 30., kedd
EL 18:30 TITSCC 
Partnerünk