Finnország–Németország 4-3

   

Pat Cortina válogatottja pontot szerzett a 2011-es világbajnok ellen.

A házigazda finnek a 11. percben megszerezték a vezetést emberelőnyben, Juhamatti Aaltonen passzát Petri Kontiola váltotta gólra. A mérkőzés felénél Felix Schütz megkapta a korongot Joni Ortio kapuja előtt, ahol gyönyörű csellel átverte a finn kapust és egyenlített. A második harmad vége előtt fél perccel Janne Pesonen beletette az ütőjét egy kék vonalról megeresztett lövésbe, így újabb finn emberelőnyös góllal hazai előnnyel mentek pihenni a csapatok.

A harmadik húsz perc elején újabb emberelőnyös találat született, Marcel Goc elhozta a bulit, Christian Ehrhoff pedig bebombázta a korongot. Három perccel a vége előtt vezettek a németek, Torsten Ankert lövése talán Antti Pihlström botján megpattant, viszont másfél perccel később Petri Kontiola a levegőből vette le a korongot, majd pedig Rob Zepp kapujába pattintotta, ezzel megszerezve az első játéknap legszebb gólját, hosszabbításra mentve a meccset.

A mérkőzés embere német oldalról Marcel Goc, csapata mindhárom góljából kivette a részét, viszont hat másodperccel a rendes játékidő vége előtt egy buta szabálytalanságot követett el, aminek eredményeképpen négy a három ellen játszva a hosszabbítás második percében Sakari Salminen lövésébe beleért Veli-Matti Savinainen, így Finnország 4-3-ra nyert.

Finnország–Németország 4-3
G.: Kontiola (2), Pesonen, Savinainen ill. Schütz, Ehrhoff, Ankert
Kapusok: Ortio ill. Zepp

Világbajnokság, 2013
Sorsolás
Statisztikák
Képek
Erőrangsor

május 3. Helsinki Franciaország Szlovákia 2-6 tudósítás
május 3. Stockholm Csehország Fehéroroszország  2-0 tudósítás
május 3. Helsinki Finnország Németország  4-3 tudósítás
május 3. Stockholm Svédország Svájc  20:15 tudósítás
május 4. Helsinki USA Ausztria  11:15  tudósítás
május 4. Stockholm Norvégia Szlovénia  12:15  tudósítás
május 4. Helsinki Oroszország Lettország  15:15  tudósítás
május 4. Stockholm Kanada Dánia  16:15  tudósítás
május 4. Helsinki Finnország  Szlovákia  19:15  tudósítás
május 4. Stockholm Csehország  Svédország  20:15  tudósítás
május 5. Helsinki Franciaország Ausztria  11:15  tudósítás
május 5. Stockholm Fehéroroszország Szlovénia  12:15 tudósítás
május 5. Helsinki Németország Oroszország  15:15 tudósítás
május 5. Stockholm Svájc Kanada  16:15 tudósítás
május 5. Helsinki Lettország USA  19:15 tudósítás
május 5. Stockholm Norvégia Dánia  20:15 tudósítás
május 6. Helsinki Németország Szlovákia  15:15 tudósítás
május 6. Stockholm Svájc  Csehország 16:45 tudósítás
május 6. Helsinki Finnország  Franciaország  19:15 tudósítás
május 6. Stockholm Svédország Fehéroroszország 20:15 tudósítás
május 7. Helsinki Ausztria  Lettország  15:15 tudósítás
május 7. Stockholm Szlovénia Dánia 16:15  tudósítás
május 7. Helsinki Oroszország  USA  19:15  tudósítás
május 7. Stockholm Kanada  Norvégia  20:15  tudósítás
május 8. Helsinki Ausztria Németország  15:15  tudósítás
május 8. Stockholm Szlovénia  Svájc  16:15  tudósítás
május 8. Helsinki USA  Finnország  19:15  tudósítás
május 8. Stockholm Norvégia  Svédország  20:15  tudósítás
május 9. Helsinki Oroszország  Franciaország  15:15  tudósítás
május 9. Stockholm Csehország  Dánia  16:15  tudósítás
május 9. Helsinki Szlovákia  Lettország  19:15  tudósítás
május 9. Stockholm Svédország  Kanada  20:15  tudósítás
május 10. Helsinki Szlovákia  Ausztria  15:15  tudósítás
május 10. Stockholm Szlovénia  Csehország  16:15  tudósítás
május 10. Helsinki Oroszország  Finnország  19:15  tudósítás
május 10. Stockholm Fehéroroszország  Kanada  20:15  tudósítás
május 11. Helsinki USA  Franciaország  11:15  tudósítás
május 11. Stockholm Svájc  Dánia  12:15  tudósítás
május 11. Helsinki Finnország  Ausztria  15:15  tudósítás
május 11. Stockholm Svédország Szlovénia  16:15  tudósítás
május 11. Helsinki Németország  Lettország  19:15  tudósítás
május 11. Stockholm Norvégia  Fehéroroszország  20:15  tudósítás
május 12. Helsinki USA  Németország  15:15  tudósítás
május 12. Stockholm Kanada  Csehország  16:15  tudósítás
május 12. Helsinki Szlovákia  Oroszország  19:15  tudósítás
május 12. Stockholm Norvégia  Svájc  20:15  tudósítás
május 13. Helsinki Lettország  Franciaország  15:15  tudósítás
május 13. Stockholm Dánia  Fehéroroszország  16:15  tudósítás
május 13. Helsinki Ausztria  Oroszország  19:15  tudósítás
május 13. Stockholm Kanada  Szlovénia  20:15  tudósítás
május 14. Helsinki Szlovákia  USA  11:15  tudósítás
május 14. Stockholm Fehéroroszország  Svájc  12:15  tudósítás
május 14. Helsinki Franciaország  Németország  15:15  tudósítás
május 14. Stockholm Csehország  Norvégia  16:15  tudósítás
május 14. Helsinki Lettország  Finnország  19:15  tudósítás
május 14. Stockholm Dánia  Svédország  20:15  tudósítás
május 16. Helsinki   12:00  tudósítás
május 16. Stockholm     14:45  tudósítás
május 16. Helsinki     17:30  tudósítás
május 16. Stockholm     20:15  tudósítás
május 18. Stockholm 15:00 tudósítás
május 18. Stockholm 19:00 tudósítás
május 19. Stockholm 16:00 tudósítás
május 19. Stockholm 20:30 tudósítás

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
március 25., szombat
U20 12:15 DHKAVS 5-7VÉGE
U20 18:00 MACVAS 4-0VÉGE
március 26., vasárnap
ROM 17:30 SCCBRA 3-4VÉGE
U16 18:00 AVSMAC 3-1VÉGE
március 27., hétfő
U18 18:10 UTESCC 3-2 HVÉGE
március 28., kedd
U18 18:40 SCCUTE 3-8VÉGE
március 29., szerda
NHL 01:00 BOSNSH 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 SJSNYR 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 LOKSZK 
    • SPORT 2
március 30., csütörtök
U14   UTEAVS 
NHL 02:05 PITCHI 
    • SPÍLER TV
KHL 18:00 AKBMMG 
    • SPORT 2
március 31., péntek
NHL 02:05 NSHTOR 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 VSVAVS 
ROC 16:10 MISVIC 
április 1., szombat
NHL 01:05 NYRPIT 
    • SPÍLER TV
ROC 15:40 MÜNAVS 
ROC 16:10 MISSLL 
április 2., vasárnap
NHL 01:05 TBLMTL 
    • SPÍLER TV
NHL 04:00 EDMANA 
    • SPÍLER TV
ROC 10:10 OLLAVS 
ROC 13:10 MISRIT 
NHL 21:05 BUFNYI 
    • SPÍLER TV
április 3., hétfő
U14   AVSUTE 
NHL 00:05 CBJWSH 
    • SPÍLER TV
U18 15:30 HUNSLO 
VÁL 19:00 HUNSWE 
április 4., kedd
U18 13:10 HUNSLO 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk