Keleten minden hely elkelt

A NY Rangers és az Ottawa győzelme azt jelentette, hogy Keleten minden eldőlt, kialakult a rájátszás mezőnye. A Rangersnek és a Senatorsnak is saját kezében volt a sorsa, másodszorra behúzta a kötelező győzelmet.

A New York-i csapat Carolinában vendégszerepelt és mindent meg is tett a plyaoffért, az első 20 perc után kétgólos előnyre tett szert. A vendégek az előny tudatában kiengedtek, a már kiesett hazaiak pedig vérszemet kaptak és a kétgólos Tlusty vezetésével fordítottak. A Rangers azonban nem akarta a Winnipegre bízni a sorsát, megnyomta az utolsó perceket és először RichardsCallahan góljával elérte a rájátszást.

Az Ottawa ugyanúgy lépett be a legjobb nyolcba mint a NY Rangers, hosszabbítás után idegenben szerzett győzelemmel. A Senators a már csoportelső Washington otthonából hozta el a két pontot, a rájátszást érő gólt Szergej Goncsar ütötte emberelőnyben. A Capitals egyetlen gólját a 600. mérkőzését játszó Alekszandr Ovecskin szerezte.

A Jets az életben maradásért, a Canadiens a csoportgyőzelemért játszott Winnipegben és a Jets jobban is állt két harmad után, vezetett 2-1-re. Ám mérkőzése később kezdődött, mint a Rangers, Senators párosé és a harmadik harmadra már úgy ment ki a Jets, hogy tudta, nincs esélye a playoffra. A tudat teljesen lebénította a hazaiakat a Montreal pedig három gólt ütve megfordított a mérkőzést.

A Boston Tuukka Rask 30 védéses hibátlan teljesítményének, valamint Seidenberg és Paille góljainak köszönhetően győzött Tampában és továbbra is versenyben van a Montreallal a Northeast divízió első helyéért. Pillanatnyilag a Bruins és a Habs is 61 pontal áll, ám a Boston egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Tét nélküli mérkőzést játszottak Philadelphiában, ahol ennek megfelelően a hazaiaknál Brizgalov, a vendég Islandersnél pedig Kevin Poulin kezdett a kapuban. A Flyers egy szűk 2-1-es győzelemmel búcsúzott a közönségtől, amely 2007 óta először nem láthat playoff mérkőzést.

A Leafs játékosai mindössze 17 lövésből ütöttek 4 gólt, amiből Phil Kessel kettőt vállalt magára, James Reimer kapus 34 védéssel, szezonbeli negyedik hibátlan mérkőzését hozta, a Toronto pedig győztesen távozott a liga leggyengébb csapatának, a Floridának az otthonából. A vereség azt jelenti a Párducok szempontjából, hogy most már hivatalosan is ők végeznek az utolsó helyen a szezon végén.

A New Jersey is szépen, a keleti első Pittsburgh legyőzésével búcsúzott a szurkolóktól. A Devils 0-2-ről fordította meg a mérkőzést, a győztes gólt az az Ilja Kovalcsuk szerezte, akinek a hiányát gyakorlatilag nem tudta elviselni a Devils.

A Nashville elleni győzelemmel fél lábbal a rájátszásban van a Detroit, amely 1-2 után lendült bele a játékban, zsinórban négy gólt ütve. A győzelmet a karrierje századik találatát jegyző Valtteri Filppula és a mérkőzésen három pontig jutó Pavel Dacjuk szállította. A Detroit az utolsó fordulóban a Dallas otthonába látogat, amely ma hajnalban kiszállt a rájátszásért folytatott harcból.

A Dallas a Columbus ellen hazai pályán szenvedett vereséget és már matematikai esélye sem maradt a nyolcba kerülésre. A Jackets playoff reményeit Cam Atkinson két gólja és Szergej Bobrovszkij 31 védése tartotta életben. A Columbus az utolsó fordulóban a Nashville-t fogadja, ám a boldogsághoz mindenképp szüksége van a Detroit és a Minnesota pontvesztésére is.

A St. Louis?Calgary mérkőzésen a hazaiak a második játékrészben három gólt ütve magabiztosan fektették két vállra kanadai ellenfelüket. A Zenészeknél Ryan Reaves két góljával megduplázta szezonbeli góljainak a számát. A Blues a sikerével megelőzte a Los Angeles, San Jose párost és jelenleg a Nyugati Konferencia negyedik helyén áll, ami a biztos hazai pályát jelenti a rájátszás első körében.

A nap utolsó mérkőzése a Vancouver?Anaheim mérkőzés is tét nélkül zajlott. Mindkét gárda már csoportgyőztes, sőt már az is eldőlt, hogy az Anaheim végez a nyugati második, a Vancouver pedig a harmadik helyen. Ennek tükrében nem nagyon törték magukat a csapatok, az edzőmeccs jellegű derbiből végül is a sztárjait pihentető Ducks jött ki jobban, amely 3-1-re nyert a Canucks ellen.