A Euro Hockey Tour utolsó állomása

   

Csütörtökön kezdetét veszi az EHT szezonbeli negyedik tornája. Csehországban 5 meccset rendeznek, a megszokott módon az első napon egy találkozóra nem a torna helyszínén kerül sor, ezúttal Svédország játszik egyet hazai pályán. A svédeken kívül mindhárom válogatott nyert már 1-1 tornát ez évben. Összesítésben 3 pont az oroszok előnye Finnországgal és Csehországgal szemben, a svédek már kiszálltak a versenyből. Megírjuk az aktuális játékoskereteket.

Csehország:
Kapusok: Jakub Kovár (Mountfield Ceské Budejovice), Pavel Francouz (Litvínov), Alexander Salak (Farjestad, SWE)
Védők: Tomás Mojzis (Slovan, KHL), Karel Kubat (Litvínov), Marek Troncinsky (Jugra, KHL), Jan Kolár (Donbassz, KHL), Petr Caslava (Szeversztal, KHL), Tomás Vorácek (Vítkovice), Zdenek Kutlak (Ambri-Piotta, SUI), Jakub Nakládal (Lev, KHL), Jakub Krejcik (Lev, KHL)
Támadók: Ivan Rachunek (Sparta Praha), Petr Hubacek (JYP, FIN), Jiri Novotny (Lev, KHL), Lukas Kaspar (Donbassz, KHL), Zbynek Irgl (Dinamo Minszk, KHL), Tomás Rachunek (Lev, KHL), Petr Koukal (Nyeftyehimik, KHL), Petr Tenkrat (Sparta Praha), Lukas Pech (Karlovy Vary), Jiri Sekac (Lev, KHL), Milan Gulas (Metallurg Magnyitogorszk, KHL), Michal Vondrka (Slovan, KHL), Petr Vrána (Lev, KHL), Tomás Hertl (Slavia Praha)

Finnország:
Kapusok: Mikar Jarvinen (HPK), Joni Ortio (HIFK), Atte Engren (TPS)
Védők: Teemu Laakso (Szeversztal, KHL), Ossi Vaananen (Jokerit), Lasse Kukkonen (Rögle, SWE), Mikko Maenpaa (Lev, KHL), Sami Lepistö (Lev, KHL), Ilari Melart (HIFK), Mikko Kousa (MODO, SWE), Juuso Hietanen (Torpedo, KHL), Janne Jalasvaara (Dinamo Moszkva, KHL), Ville Lajunen (Farjestad, SWE)
Támadók: Niklas Hagman (Lokomotiv, KHL), Marko Anttila (TPS), Petteri Wirtanen (Donbassz, KHL), Juha-Pekka Hytönen (Amur, KHL), Janne Pesonen (Ak Barsz, KHL), Sakari Salminen (KalPa), Pekka Jormakka (Pelicans), Oskar Osala (Nyeftyehimik, KHL), Juha-Pekka Haataja (Karpat), Petri Kontiola (Traktor), Miika Lahti (JYP), Ville Viitaluoma (HPK), Antti Pihlström (Szalavat Julajev), Jere Sallinen (HPK), Juhamatti Aaltonen (Rögle, SWE)

Oroszország:
Kapusok: Konsztantyin Barulin (Ak Barsz), Vaszilij Kosecskin (Szeversztal)
Védők: Nyikita Zajcev (Szibir), Ilja Nyikulin (Ak Barsz), Gyenyisz Gyenyiszov (CSZKA), Anton Belov (Avangard), Konsztantyin Kornyejev (Ak Barsz), Jevgenyij Birjukov (Metallurg Magnyitogorszk), Jevgenyij Rjaszenszkij (CSZKA), Jevgenyij Medvegyev (Ak Barsz)
Támadók: Viktor Tyihonov (SZKA), Szergej Mozjakin (Metallurg Magnyitogorszk), Alekszandr Szvitov (Szalavat Julajev), Szergej Plotnyikov (Lokomotiv), Gyenyisz Kokarjev (Dinamo Moszkva), Alekszandr Popov (Avangard), Alekszej Tyerescsenko (Ak Barsz), Jegor Averin (Lokomotiv), Alekszandr Perezsogin (Avangard), Alekszandr Radulov (CSZKA), Szergej Szojin (Dinamo), Dmitrij Kazionov (Metallurg Magnyitogorszk), Vagyim Sipacsov (Szeversztal), Kirill Petrov (Ak Barsz), Jevgenyij Kuznyecov (Traktor)

Svédország:
Kapusok: Joacin Eriksson (Skelleftea), Johan Backlund (Karpat, FIN), Johan Gustafsson (Lulea)
Védők: Staffan Kronwall (Lokomotiv, KHL), Tom Nilsson (Mora), Petter Granberg (Skelleftea), Niclas Andersén (Szeversztal, KHL), Johan Fransson (Lulea), Tobias Viklund (AIK), Elias Falth (HV71), Daniel Rahimi (Linköping), Jonas Ahnelöv (MODO)
Támadók: Simon Hjalmarsson (Linköping), Frederik Pettersson (Donbassz, KHL), Oscar Lindberg (Skelleftea), Jesper Fasth (HV71), Calle Jarnkrok (Detroit, NHL), Joel Lundqvist (Frölunda), Jimmie Ericsson (Skelleftea), Niklas Persson (CSZKA, KHL), Linus Omark (Zug, SUI), Dick Axelsson (Frölunda), Par Arlbrandt (Linköping), Nicklas Danielsson (Lev, KHL), Martin Thörnberg (Torpedo, KHL), Jonas Andersson (Torpedo, KHL), Linus Klasen (Lulea), Andreas Jamtin (HV71)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
május 18., csütörtök
VB 16:15 RUSCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:15 USAFIN 0-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANGER 2-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SUISWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1 (23:30)
május 20., szombat
INL 09:00 MSKPHC 5-3VÉGE
INL 10:00 PHCMAC 3-7VÉGE
INL 11:00 MACMSK 2-5VÉGE
INL 12:15 ETOSZE 12-1VÉGE
INL 13:05 SZEROK 0-17VÉGE
INL 13:40 ROKETO 1-3VÉGE
VB 15:15 CANRUS 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 SWEFIN 4-1VÉGE
    • SPORT 2
május 21., vasárnap
VB 16:15 RUSFIN 5-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:45 CANSWE 1-2 BVÉGE
    • C8 (SPORT 2 22:00)
május 30., kedd
NHL 02:00 PITNSH 
    • SPÍLER TV
június 1., csütörtök
NHL 02:00 PITNSH 
    • SPÍLER TV
június 4., vasárnap
NHL 02:00 NSHPIT 
    • SPÍLER TV
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk