Darryl Sittler öt gólt lőtt a döntőben

Április 22. Anno.

1945 – A finálé hetedik meccsén Walter “Babe” Pratt üti a győztes gólt, ezzel ő az első hátvéd, aki Stanley Kupát érő győztes találatot szerez. Maple Leafs–Red Wings 2-1

1950 – 0-2 és 1-3 után összesítésben egyenlíteni tud a Red Wings a finálé hatodik mérkőzésén, köszönhetően Sid Abel és Ted Lindsay duplájának. Red Wings–Rangers 5-4

1962 – A döntő hatodik meccsén szerzi meg a bajnoki címet a Toronto, amit további kettő követ 1963-ban és 1964-ben. Maple Leafs–Blackhawks 2-1

1976 – A negyeddöntő hatodik mérkőzésén a torontói Darryl Sittler 5 gólt ütve beállítja az 1944-ből származó playoffcsúcsot. Maple Leafs–Flyers 8-5

1979 – Ken Dryden 72. győztes mérkőzése a rájátszásban, ezzel megdönti Jacques Plante csúcsát. Maple Leafs–Canadiens 4-5

1988 – Patrick Sundstrom a Washington elleni negyeddöntő harmadik mérkőzésén máig élő playoff csúcsot állít fel azzal, hogy nyolc (3+5) pontot szerez. Devils–Capitals 10-4

1997 – A Los Angeles kinevezi új General Managerét Dave Taylor személyében.

Születésnapok – Dan Cloutier, Peter Zezel, Zarley Zalapski, T.J. Galiardi, Enver Lisin