A döntő, amelynek minden meccsén hosszabbítás döntött

Április 21. Anno.

1938 – A kilencmérkőzéses európai túra első állomásán, a Montreal Toe Blake hosszabbításban ütött góljával nyer a Detroit ellen, a 8000 néző előtt az angliai Earlscourtban rendezett mérkőzésen. Canadiens–Red Wings 5-4

1945 – A döntő hatodik meccsét hosszabbítás után a Detroit nyeri, az újonc kapus Harry Lumley második shutoutját teljesíti, az egyetlen találatot pedig Ed “Mud” Bruneteau üti, 14:16-nál. Maple Leafs–Red Wings 0-1

1951 – Az egyetlen finálé a liga történetében, amelynek minden mérkőzése a hosszabbításban dől el. Az ötödik mérkőzés után bajnok a Toronto, a győztes találatot Bill Barilko üti a ráadás harmadik (2:53) percében. Maple Leafs–Canadiens 3-2

1974 – Az elődöntő második mérkőzésén a bostoni John Bucyk egy gólpassz mellett három emberelőnyös gólt üt, amivel beállítja az 1939-ből származó rekordot. Bruins–Blackhawks 8-6

1993 – Curtis Joseph 47 védéssel megszerzi pályafutása első rájátszásbeli shutoutját. Blackhawks–Blues 0-2

1995 – A Los Angeles meneszti Barry Melrose vezetőedzőt.

Születésnapok – Michel Goulet, Ed Belfour, Vincent Lecavalier, Steve Vickers, Reggie Fleming, Alexander Edler, Roman Vopat.