Kinyílt a gólzsák Buffalóban

Gólzáporos mérkőzésen győzte le a New York Rangers a Buffalót az NHL pénteki játéknapján. Pedig nem így indult a mérkőzés, a 19. percig 0-0 volt az állás, innen azonban 74 másodperc alatt szerzett három gólt a Rangers, sorrendben Hagelin, Richards és Clowe volt eredményes. A Buffalo játékosai feltehetően alapos fejmosást kaphattak a szünetben, ennek azonban nem sok foganatja látszott, hiszen a második harmad 2. percében 27 másodperc alatt újabb két gólt szerzett a Rangers, majd a nyolcadikban már a hatodikat. Aztán a 34. percben a Buffalo lőtt két gólt hat másodpercen belül, ezzel azonban csak szépítettek valamit az eredményen, a vége 8-4 lett, Brad Richards mesterhármast szerzett.

A St. Louis az első két harmadban egy-egy gólt szerzett a Dallas ellen és ez elég is volt a győzelemhez, hiszen a Dallas csak a szépítésre volt elég. A meccs hőse a hazaiak kapujában 95,5%-os hatékonysággal védő Brian Elliott volt.

Háromszor szerzett vezetést hazai pályán a Chicago a Nashville ellen, háromszor egyenlítettek a vendégek, ami csak a hosszabbításhoz volt elég, ott Marian Hossa találatával nyertek a hazaiak.

A fiatalok vitték a prímet az Edmonton coloradói vendégjátékán, hiszen Hall (1991), Schultz (1990), Nugent-Hopkins (1993) és Jordan Eberle (1990) góljaival 4-1-re nyertek.

A Calgary otthon győzte le 3-1-re az Anaheimet. Az első gólra a 22. percig kellett várni, ekkor megszerezte a vezetést a Calgary, azonban újabb gólt a harmadik harmad elejéig nem sikerült szerezni, a 44. Percben Brian McGrattan belőtte a mérkőzést eldöntő második gólt is.A 17. és a 20. percben még volt egy gyors gólváltás, ez azonban már nem befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.