Kozak a 6. másodpercben gólt lőtt

Április 18. Anno.

1933 – Carl Vosst, a Detroit játékosát választják az év újoncának.

1969 – Gary Cheevers az első kapus, aki zsinórban három hazai playoff-mérkőzésen nem kap gólt. Bruins–Canadiens 5-0

1973 – John McLellan feláll a Toronto kispadjáról, utóda Red Kelly.

1973 – A hosszabbításban 6:45-nél, az elődöntő második mérkőzésén Larry Robinson megszerzi karrierje első playoff gólját. Canadiens–Flyers 4-3

1976 – A philadelphiai Reggie Leach NHL-rekordja kezdetét veszi, amikor zsinórban 10 playoff-mérkőzésen a kapuba talál. Maple Leafs–Flyers 4-3

1977 – Don Kozak szerzi a rájátszás történetének leggyorsabb gólját, amikor a hatodik másodpercben betalál a bostoni kapuba. Kings–Bruins 7-4

1983 – Wayne Gretzky új NHL playoff-csúcsot felállítva hét pontot – 4 gólt és 3 gólpasszt – szerez a Calgary elleni harmadik mérkőzésen. (A rekordot 1988-ban Patrick Sundström dönti meg amikor nyolc pontot, három gólt és öt gólpasszt szerez a New Jersey színeiben a Washington elleni harmadik mérkőzésen.) Oilers–Flames 10-2

1983 – Az edmontoni Paul Coffey a liga történetének első hátvédje, aki zsinórban öt playoff-mérkőzésen gólt üt. Oilers–Flames 10 – 2

1983 – A buffalói Mike Ramsey a liga történetének második hátvédje, aki négy egymást követő playoff-meccsen a kapuba talál. Sabres–Bruins 4-3

1993 – Mike Keenant nevezik ki a New York Rangers új edzőjének.

1996 – John Vanbiesbrouck 42 védésének köszönhetően a Florida győztesen hagyja el a jeget történetének első playoff-mérkőzése után. Panthers–Bruins 6-3

1997 – Ron Hextall után Marty Brodeur a második kapus, aki playoff-mérkőzésen gólt szerez. Devils–Canadiens 5-2

1999 – A New Jersey szezonbeli 28. idegenbeli mérkőzését nyeri, megdöntve ezzel a Montreal 1977-es és 1978-as csúcsát. Predators–Devils 1-4

Születésnaposok – Borje Salming, Eric Brewer, Chuck Kobasew, Ken Daneyko, David Oliver, Konsztantyin Kolcov, Sztanyiszlav Csisztov, Vjacseszlav Belov.