Kozak a 6. másodpercben gólt lőtt

Április 18. Anno.

1933 ? Carl Vosst, a Detroit játékosát választják az év újoncának.

1969 ? Gary Cheevers az első kapus, aki zsinórban három hazai playoff-mérkőzésen nem kap gólt. Bruins?Canadiens 5-0

1973 ? John McLellan feláll a Toronto kispadjáról, utóda Red Kelly.

1973 ? A hosszabbításban 6:45-nél, az elődöntő második mérkőzésén Larry Robinson megszerzi karrierje első playoff gólját. Canadiens?Flyers 4-3

1976 ? A philadelphiai Reggie Leach NHL-rekordja kezdetét veszi, amikor zsinórban 10 playoff-mérkőzésen a kapuba talál. Maple Leafs?Flyers 4-3

1977 ? Don Kozak szerzi a rájátszás történetének leggyorsabb gólját, amikor a hatodik másodpercben betalál a bostoni kapuba. Kings?Bruins 7-4

1983 ? Wayne Gretzky új NHL playoff-csúcsot felállítva hét pontot ? 4 gólt és 3 gólpasszt ? szerez a Calgary elleni harmadik mérkőzésen. (A rekordot 1988-ban Patrick Sundström dönti meg amikor nyolc pontot, három gólt és öt gólpasszt szerez a New Jersey színeiben a Washington elleni harmadik mérkőzésen.) Oilers?Flames 10-2

1983 ? Az edmontoni Paul Coffey a liga történetének első hátvédje, aki zsinórban öt playoff-mérkőzésen gólt üt. Oilers?Flames 10 – 2

1983 ? A buffalói Mike Ramsey a liga történetének második hátvédje, aki négy egymást követő playoff-meccsen a kapuba talál. Sabres?Bruins 4-3

1993 ? Mike Keenant nevezik ki a New York Rangers új edzőjének.

1996 ? John Vanbiesbrouck 42 védésének köszönhetően a Florida győztesen hagyja el a jeget történetének első playoff-mérkőzése után. Panthers?Bruins 6-3

1997 ? Ron Hextall után Marty Brodeur a második kapus, aki playoff-mérkőzésen gólt szerez. Devils?Canadiens 5-2

1999 ? A New Jersey szezonbeli 28. idegenbeli mérkőzését nyeri, megdöntve ezzel a Montreal 1977-es és 1978-as csúcsát. Predators?Devils 1-4

Születésnaposok ? Borje Salming, Eric Brewer, Chuck Kobasew, Ken Daneyko, David Oliver, Konsztantyin Kolcov, Sztanyiszlav Csisztov, Vjacseszlav Belov.