Tampai feltámadás

Egyetlen gól született az Islanders?Rangers new yorki városi derbin. A győztes találatot a vendégek bekkje, Dan Girardi ütötte Derick Brassard álompasszából. Bármilyen hihetetlenül hangzik, ez volt a szezon első mérkőzése, amikor a Rangers és a tavalyi év legjobb kapusának választott Henrik Lundqvist nem kapott gólt.

A szombati játéknapon a Buffalo?Philadelphia mérkőzés is mindössze egy gólt hozott. Ezt a találatot a is egy hátvéd, mégpedig Christian Ehrhoff szerezte, így a Sabres otthon tartotta a kettő pontot. A hazaiak kapujában Jhonas Enroth közel két év után tudta lenullázni aktuális ellenfelét.

Több mint két éve, 2011. január 18 óta nem tudta legyőzni a Colorado a Vancouvert. Ám ma hajnalban az Avalanche a záró húsz percben ütött három góljának köszönhetően fordítani tudott és megszakította a negatív sorozatot. A győztes gólt a lehető legjobbkor, nyolc másodperccel a vége előtt Jan Hejda ütötte. A hazaiak kapujában Jean-Sebastien Giguere 250. alkalommal védett győztes csapatban.

5-1-es állásnál, 26 perc játék után mindenki kényelmesen hátradőlt Washingtonban és elkönyvelte a csapat hetedik győzelmét zsinórban. Kivéve a Tampa játékosait. A Lightning őrületesen hosszú hajrát nyitott a kétgólos Martin St. Louis vezetésével, ami kettő és fél perccel a mérkőzés vége előtt ért be, ekkor egyenlített ugyanis a Tampa. A hősiesen kikapart egy pontot azonban nem tudták megduplázni, mert a Capitals hátvédje, Mike Green bevette Mathieu Garon kapuját, életben tartva a fővárosi csapat nyerő szériáját.

A Leafs az első öt lövésből négyszer vette be a Canadiens kapuját, így pillanatok alatt eldőlt a Toronto?Montreal Original Six-örökrangadó. Carey Price négy lövés és három gól után tíz perc után a kispadon találta magát, ám a helyére érkező Peter Budaj sem villogott, ugyanis az első lövés után maga mögé kellett, hogy nyúljon. A vége sima 5-1 lett, a hazaiak két legjobbja az egyaránt egy plusz eggyel záró Jay McClementPhil Kessel kettős volt.

Nem tudta kihasználni a Montreal botlását a Boston, amely kikapott Carolinában. Pedig az előjelek nem ezt ígérték, ugyanis a Hurricanes elbukta az utolsó hét mérkőzését, sőt az utolsó 16-ból csak a másodikat húzta be. A Carolina legjobbja a duplázó Jiri Tlusty volt, aki már 19 gólos és ezzel új egyéni szezoncsúcsot ért el.

Brenden Morrow végre megmutatta, miért is hozta el a Pittsburgh Dallasból. A veterán balszélső csapata mindhárom góljából kivette a részét kettő az egy arányban, így a Pittsburgh győztesen távozott a Florida otthonából. A Penguins továbbra is magabiztosan áll a Keleti-konferencia élén, előnye hét pont a második helyezett Montreallal szemben.

Zsinórban ötödik mérkőzést nyerte a Dallas, amelyben a főszereplő ismét csak az újonc Alex Chiasson volt. A fiatal balszélső hatodik NHL-mérkőzésén a hatodik gólját ütötte, ráadásul ma győztes gólt szerzett a San José ellen. A Stars újabb győzelmével pontszámban befogta és több győzelmének köszönhetően meg is előzte a Nyugati-konferencia nyolcadik helyén álló Detroitot.

Árnyékként követi a Dallas?Detroit kettőst a Columbus, amely szétlövés után igen fontos mérkőzést nyert Minnesotában. Brandon Dubinsky és Vinny Prospal egyaránt két ponttal zárt, Fjodor Tyutin góllal ünnepelte 600. mérkőzését, Szergej Bobrovszkij pedig szokás szerint megint parádézott a kapuban. 39 lövést védett és megfogta a Wild mindkét kísérletét a rávezetésben. A Blue Jacketsnek még nem kell lemondani a playoffról, mert jelenleg ugyanannyi ponttal áll mint a fent említett kettős, ám egy mérkőzéssel többet játszott.

Múlt héten az Edmonton megsemmisítő 8-2-es vereséget mért a Calgaryra saját közönsége előtt. Akkor még mindenki a playoffról beszélt, ami gyakorlatilag ma hajnalra teljesen szertefoszlott. Az Oilers zsinórban ötödik vereségét szenvedte el, ráadásul most hazai pályán és éppen attól a Calgarytól, akit fűtött a visszavágás. A Flames legjobbja a kapusa, Joey MacDonald volt, aki egy kivétellel valamennyi hazai kísérletet hárította.

A nap utolsó mérkőzésén, a kaliforniai derbin, a Los Angeles legyőzte az Anaheimet és ezzel továbbra is versenyben van a nyugati negyedik helyért, ami pályaelőnyt jelentene a rájátszásban. A mindössze három gólt hozó találkozón a Királyok hátvédje, Drew Doughty volt a legjobb, aki gólt és gólpasszt jegyzett.