Kerr 8 perc alatt 4 gólt lőtt a playoffban

Április 13. Anno.

1927 – Az eredeti Ottawa Senators története utolsó bajnoki címét ünnepli. Senators–Bruins 3-1

1933 – 7:33-nál a hirtelen halálban Bill Cook beveszi a Toronto kapuját, ezzel bajnoki címhez juttatva a csapatát. Rangers–Maple Leafs 1-0

1940 – A döntő hatodik mérkőzésén Bryan Hextall a hosszabbításban (2:07) gólt szerez és ezzel a New York a bajnok. Rangers–Maple Leafs 3-2

1944 – A döntő negyedik meccsén négy gólpassz mellett a ráadás tizedik percében Toe Blake betalál a Chicago kapujába,  Stanley Kupához segítve a Montrealt. Canadiens–Blackhawks 5-4

1974 – A negyeddöntő harmadik mérkőzésén a Chicago negatív csúcsnak számító 10 alkalommal veszi célba a Los Angeles kapuját. Kings–Blackhawks 0-1

1982 – A mindent eldöntő ötödik meccsen Mario Lessard 40 védésének köszönhetően a Los Angeles kiejti a nagy favorit Edmontont. Oilers–Kings 4-7

1982 – Dale Hunter a hosszabbítás 22. másodpercében gólt szerez, ezzel a Quebec öt mérkőzésen kiejti a Montrealt. Canadiens–Nordiques 2-3

1985 – A Patrick-divízió elődöntőjének harmadik mérkőzésén Tim Kerr 8:16 alatt a második harmadban négyszer veszi be a New York Rangers kapuját, ezzel új NHL-playoffcsúcsot állít fel. Flyers–Rangers 6-5

1993 – Szezonbeli 40. idegenbeli mérkőzését is elveszíti az Ottawa, ezzel új negatív ligarekordot állít fel. Nordiques–Senators 6-2

1994 – Pavel Bure 60. gólját szerzi a szezonban, ezzel ő liga történetének nyolcadik játékosa, aki két szezonban is eléri ezt a határt. Ducks–Canucks 1-2

1997 – A Hartford utolsó hazai mérkőzése. Whalers–Lightning 2-1

Születésnaposok – Patrik Elias, Sergei Gonchar, Mariusz Czerkawski, Arron Asham, Ken Hodge Jr., Jeff Tambellini, Brad Smith, Mike Kennedy, Kirill Petrov, Nyikolaj Pronyin