Modano történelmet írt Dallasban

Április 12. Anno.

1945 ? A Toronto újonc kapusa, Frank McCool rekordnak számító harmadik mérkőzésén sem kap gólt a playoffban. Maple Leafs?Red Wings 1-0

1960 ? A döntő harmadik mérkőzésén Maurice Richard pályafutása utolsó 82. playoffgólját szerzi. Maple Leafs?Canadiens 2-5

1986 ? Wayne Gretzky megszerzi karrierje 102. és 103. playoffgólpasszát, amivel megelőzi a ranglista élén álló Denis Potvint. Canucks?Oilers 1-5

1986 ? Mike Bossy megüti karrierje 83. playoffgólját, amivel megelőzi a korábbi listavezető Maurice Richardt. Islanders?Capitals 1-3

1991 ? A San José kinevezi első edzőjét George Kingston személyében.

1992 ? Brett Hull megszerzi 300. gólját és egyben 500. pontját az NHL-ben. North Stars?Blues 1-1

1993 ? Mark Recchi szezonbeli 120. pontját szerzi, amivel új philadelphiai franchise-csúcsot állít fel. Flyers?Rangers 1-0

1994 ? Mike Modano a Dallas történetének első játékosa, aki eléri az 50 gólos határt egy szezonban. Stars?Blues 9-5

1996 ? Keith Tkachuk a Jets történetének harmadik játékosa, aki 50 alkalommal eredményes egy évadban. Jets?Kings 5-3

1996 ? A Detroit évadbeli 61. győzelme, amivel megdönti a Montreal 1977-ből származó csúcsát. Red Wings ? Blackhawks 5-3

2004 ? A Keleti-konferencia negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén Ed Belfour zsinórban másodszor nullázza le az Ottawát és pályafutása 13. hibátlan mérkőzését hozza a rájátszásban. Senators?Maple Leafs 0-2

2009 ? Az Ak Barsz megnyeri a KHL első szezonját, miután Jurij Gagarin űrsétájának 48. évfordulóján elhódítja az asztronautáról elnevezett kupát a Lokomotiv elleni hetedik mérkőzésen aratott 1-0-s győzelmével.

Születésnapok ? Roman Hamrlik, Adam Graves, Tomas Jonsson, Niclas Havelid, Tim Sweeney, Kent Manderville, Ryan Nugent-Hopkins, Krzysztof Oliwa, Magnus Paajarvi, Oleg Gubin, Gyenyisz Barancev.