Modano történelmet írt Dallasban

Április 12. Anno.

1945 – A Toronto újonc kapusa, Frank McCool rekordnak számító harmadik mérkőzésén sem kap gólt a playoffban. Maple Leafs–Red Wings 1-0

1960 – A döntő harmadik mérkőzésén Maurice Richard pályafutása utolsó 82. playoffgólját szerzi. Maple Leafs–Canadiens 2-5

1986 – Wayne Gretzky megszerzi karrierje 102. és 103. playoffgólpasszát, amivel megelőzi a ranglista élén álló Denis Potvint. Canucks–Oilers 1-5

1986 – Mike Bossy megüti karrierje 83. playoffgólját, amivel megelőzi a korábbi listavezető Maurice Richardt. Islanders–Capitals 1-3

1991 – A San José kinevezi első edzőjét George Kingston személyében.

1992 – Brett Hull megszerzi 300. gólját és egyben 500. pontját az NHL-ben. North Stars–Blues 1-1

1993 – Mark Recchi szezonbeli 120. pontját szerzi, amivel új philadelphiai franchise-csúcsot állít fel. Flyers–Rangers 1-0

1994 – Mike Modano a Dallas történetének első játékosa, aki eléri az 50 gólos határt egy szezonban. Stars–Blues 9-5

1996 – Keith Tkachuk a Jets történetének harmadik játékosa, aki 50 alkalommal eredményes egy évadban. Jets–Kings 5-3

1996 – A Detroit évadbeli 61. győzelme, amivel megdönti a Montreal 1977-ből származó csúcsát. Red Wings – Blackhawks 5-3

2004 – A Keleti-konferencia negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén Ed Belfour zsinórban másodszor nullázza le az Ottawát és pályafutása 13. hibátlan mérkőzését hozza a rájátszásban. Senators–Maple Leafs 0-2

2009 – Az Ak Barsz megnyeri a KHL első szezonját, miután Jurij Gagarin űrsétájának 48. évfordulóján elhódítja az asztronautáról elnevezett kupát a Lokomotiv elleni hetedik mérkőzésen aratott 1-0-s győzelmével.

Születésnapok – Roman Hamrlik, Adam Graves, Tomas Jonsson, Niclas Havelid, Tim Sweeney, Kent Manderville, Ryan Nugent-Hopkins, Krzysztof Oliwa, Magnus Paajarvi, Oleg Gubin, Gyenyisz Barancev.