33 éve nem hokizik Howe és Hull

Április 11. Anno.

1956 ? King Clancy helyére Howie Meekert nevezik ki a Toronto új edzőjének.

1965 ? Az elődöntő ötödik mérkőzésén a detroiti Norm Ullman új csúcsot felállítva öt másodperc alatt kétszer veszi be a Chicago kapuját. Red Wings?Blackhawks 4-2

1971 ? 1922 után Bobby Orr az első hátvéd, aki playoffmérkőzésen mesterhármast üt. Canadiens?Bruins 2-5

1975 ? A New York Islanders fennállása során először nyer playoffpárharcot, miután a mindent eldöntő mérkőzésen, a hosszabbítás 11. másodpercében Zach Parise édesapja, JP Parise góljával kiejti a Nagy Alma másik csapatát. Rangers?Islanders 3-4

1980 ? Egy csapatban, a Hartfordban fejezi be a pályafutását Gordie Howe és Bobby Hull, miután söpréssel kiesnek a Montreallal szemben. Whalers?Canadiens 3-4

1981 ? A Boston és a Minnesota együttesen új NHL-csúcsot állít fel, miután játékosai négy emberhátrányos gólt ütnek a párharc utolsó, harmadik mérkőzésén. North Stars?Bruins 6-3

1987 ? A Washington történetének első kapott gól nélküli mérkőzése a rájátszásban Bob Mason jóvoltából. Islanders?Capitals 0-2

1989 ? A párharc ötödik mérkőzésén a philadelphiai Ron Hextall az első kapus, aki gólt szerez. Capitals?Flyers 5-8

1997 ? Mario Lemieux az első játékos, aki szezonbeli 50. gólját büntetőből szerzi. Panthers?Penguins 4-2

2004 ? Jose Theodore a liga történetének harmadik kapusa, aki egy playoff-mérkőzésen két gólpasszt ad, mindét alkalommal Alekszej Kovaljovnak az első harmadban. Canadiens?Bruins 3-2

2004 ? A Nashville történetének első playoffgyőzelme. Predators?Redwings 3-1

Születésnaposok ? Trevor Linden, Alexandre Burrows, Pierre Lacroix, Ben Clymer, Richard Sevigny.