Ovecskin újra a régi

Már a hatodik percben kialakult a Nashville?Chicago mérkőzés végeredménye. Bryan Bickell egyetlen találata mellé Ray Emery húsz védése érdemel említést, aki a szezonban másodszor őrizte meg a kapuját a góltól.

A Winnipeg a második harmadban hat és fél perc alatt Kane és Little vezetésével négy gólt rámolt be a Philly kapujába, amivel el is döntötte a mérkőzést. A négy bekapott gól után Ilja Brizgalovot levették a jégről, így bemutatkozhatott Steve Mason, aki hibátlan teljesítményt nyújtott a mérkőzés hátralevő részében.

Akárcsak a Jets, a Los Angeles is 4-1-re nyert az Edmonton ellen. A bajnokcsapatban először volt a jégen a néhány napja megszerzett remek védő, Robyn Regehrer, aki gólpasszal mutatkozott be az új csapatában. Győzelmével a Kings továbbra is a hazai pályelőnyt jelentő negyedik helyen áll nyugaton.

Zsinórban hatodik vereségét szenvedte el a New Jersey, amely kezd eltávolodni a rájátszás mezőnyétől. Az Ördögöket a Toronto küldte a pokolra ma hajnalban Komarov és Bozak góljaival, valamint Reimer 27 védésével. Az egyetlen jó hír a Devils szurkolóinak, hogy a sérült Ilja Kovalcsuk kész a visszatérésre.

Az Északkeleti-csoport két éllovasa csapott össze Montrealban, ahová a Boston látogatott. A két Original Six csapat idei negyedik mérkőzéséből a harmadikat nyerte a Canadiens, ami döntő lehet majd a csoportgyőzelemért vívott harcban. A győzelemmel a Habs három pontra növelte előnyét az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó riválisával szemben.

Sima győzelmet tükröz a New York Rangers 4-1-es győzelme a Carolina otthonában. A valóság azonban az, hogy Stepan és Nahs két-két pontja ellenére a Rangers leginkább Henrik Lundqvist 48 védésének köszönhetően tudott győzni idegenben. A Hurricanesnek ez volt zsinórban a hetedik hazai veresége és lassan készülhet a golfszezonra.

Arra a golfszezonra, ahová a Florida kézen fogva fogja kísérni. A Párducokat Alekszandr Ovecskin végezte ki ma hajnalban, aki csapata mind a négy góljából kivette a részét, közte karrierje 12. mesterhármasával. A fővárosiak a győzelemmel befogták a Winnipeget a Délkeleti-csoport élén, de két mérkőzéssel kevesebbet játszottak így előnyük megnyugtató lehet, ha behúzzák a maradék négy pontot.

Kulcsfontosságú két ponttal gazdagodott New York másik csapata is, amely otthon verte a Tampát és így még a playoffot jelentő nyolcadik helyen áll. 2-2 után az 54. percben Matt Martin döntötte el a mérkőzést, Andrew MacDonald üres kapus találata már csak a hab volt a tortán. A hazaiaknál nem lépett jégre Matt Moulson, akinek ezzel megszakadt 284 mérkőzéses sorozata.

Visszatért apróbb sérüléséből Mike Smith, a Phoenix kapusa és ha már visszajött, akkor előlépett egy hibátlan teljesítménnyel és megszerezte szezonbeli ötödik shutoutját. Smith mellé Martin Hanzal és Shane Doan nőtt fel, mindkét játékos egy plusz eggyel zárta az estét. A Coyotes nincs könnyű helyzetben a rájátszásért vívott harcban, mert jelenleg két pont a hátránya a Blues-zal szemben, ám két mérkőzés többet játszott ellenfelénél.

A nap utolsó mérkőzésén a Vancouver a Sedin-ikrek jóvoltából könnyedén verte a szezont már feladó Calgaryt. A Canucksban Henrik egy plusz kettőt, testvére, Daniel három gólpasszt tett a közösbe.