39 éve nem véd maszk nélkül kapus

Április 7. Anno.

1927 ? A második gól nélküli döntetlen a playoff történetében. Bruins?Senators 0-0

1928 ? A döntő második mérkőzésén a sérült New York-i kapus, Lorne Chabot helyére a 44 éves Lester Patrick áll, aki remekül véd és a hirtelen halálban győzelemre vezeti a parkőröket. A győztes találatot 7:05-nél Frank Boucher üti. Rangers?Maroons 2-1

1974 ? A pittsburghi Andy Brown utolsó mérkőzését játssza, ezzel ő az utolsó kapus, aki maszk nélkül véd. Flames?Penguins 6-3

1982 ? A Smythe-divizió elődöntőjének első mérkőzésén a los angelesi Daryl EvansDave Taylor kettős egyaránt négy pontot szerez, előbbi 2+2, utóbbi 1+3 elosztásban. Kings?Oilers 10-8

1982 ? A Winnipeg történetének első playoffmérkőzése. Jets?Blues 3-4

1984 ? Az Adams csoport elődöntőjének harmadik mérkőzésén Steve Penney karrierje első shutoutját éri el. Canadiens?Bruins 5-0

1984 ? A Smythe-csoport elődöntőjének harmadik mérkőzésén Doug Halward az első hátvéd, aki triplázni tud, Richard Brodeur pedig az első kapus, aki nem kap gólt a Vancouver színeiben playoffmérkőzésen. Canucks?Flames 7-0

1985 ? Mario Lemieux gólt lő, ezzel ő a harmadik újonc, aki első szezonjában eléri a 100 pontos határt. Capitals?Penguins 7-3

1995 ? A Dallas megválik Russ Courtnalltól, cserébe megkapja a Vancouvertől Greg AdamstDan Kesat és a Canucks 1995-ös ötödik körös választási jogát.

Születésnaposok ? Clark Gillies, Ted Nolan, Pascal Dupuis, Alekszandr Karpovcev, Radoslav Suchy, Jim Paek, Makszim Ignatovics, Igor Ignatuskin, Alekszej Szimakov, Makszim Szpiridonov, Jaroszlav Tuljakov, Jan Tabacek.