Az olaszok és a kazahok kettesbe kapcsolnak

   

Pénteken megkezdődik a vb-felkészülés utolsó szakasza, két nagy ellenfelünk A csoportos riválisok otthonában készül, Ausztriával és Szlovéniával játszik 4-4 meccset.

A kazahok két hete készülnek a világbajnokságra, keretüket korábban ismertettük. Kevin Dallman még nem dolgozik velük, továbbra sem lehet tudni, csatlakozik-e a vb-csapathoz Budapesten. A csapat a hét közepétől Ausztriában készül, nem is utazik már haza, Maribor érintésével érkeznek Magyarországra.

Az olaszok is készülnek egy ideje, lassan teljessé válik a névsoruk. Tom Pokel bő kerettel operál, amelybe nagy meglepetésre bekerült egy 1995-ös születésű kapus is, Daniel Morandell, aki április 7-én ünnepli a 18. születésnapját és a másodosztályú Kaltern/Caldaro hálóőre. Mindez azért is meglepő, mert négy nagyon komoly kapus áll rendelkezésére: két kanadai, Bellissimo és Dennis mellett Tragust, és ne feledjük Bernardot sem, aki épp a héten kapott finn élvonalbeli szerződést.

A védelemből kiesett Nick Plastino, helyére egy valpellicei, Trevor Johnson és három asiagói, Stefano MarchettiDaniel Sullivan  és Enrico Miglioranzi került be. A támadóknál Lorenz Daccordo, Emanuel Scelfo és Edoardo Caletti számára ért véget az edzőtábor, viszont csatlakozott két valpellicei Robert Sirianni – az olasz bajnokság MVP-je – és Nathan Di Casmirro, továbbá két asiagói, David Borrelli és Matteo Tessari.

Az olasz felnőtt válogatott bő vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Daniel Bellissimo 1984 Timra (SWE)
Andreas Bernard 1990 Jukurit (FIN-2)
Adam Dennis 1985 Alleghe
Daniel Morandell 1995 Kaltern
Thomas Tragust 1986 Innsburck (AUT)
Védők:
Andrea Ambrosi 1987 Bolzano
Christian Borgatello 1982 Bolzano
Francesco De Biasio 1985 Alleghe
Alexander Egger 1979 Bolzano
Fabian Hackoffer 1990 Ritten
Armin Helfer 1980 Val Pusteria
Armin Hofer 1987 Val Pusteria
Trevor Johnson 1982 Valpellice
Stefano Marchetti 1986 Asiago
Enrico Miglioranzi 1991 Asiago
Daniel Sullivan 1987 Asiago
Michele Zanatta 1989 Cortina
Támadók:
Anton Bernard 1989 Bolzano
David Borrelli 1981 Asiago
Nathan Di Casmirro 1978 Valpellice
Luca Felicetti 1981 Cortina
Nicola Fontanive 1985 Alleghe
Markus Gander 1989 Bolzano
Patrick Iannone 1982 Van Pusteria
Marco Insam 1989 Bolzano
Diego Iori 1986 Milano Rossoblu
Diego Kostner 1992 Lugano (SUI)
Simon Kostner 1990 JYP-Akatemia (FIN)
Michele Marchetti 1994 Fassa
Dominic Perna 1977 Ritten
Patrick Rizzo 1988 Aquile
Vincent Rocco 1987 Alleghe
Giulio Scandella 1983 IK Oskarhamn (SWE-2)
Rob Sirianni 1983 Valpellice
Matteo Tessari 1989 Asiago
Daniel Tudin 1978 Ritten

Cimkék: , , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB INFO
MOL 18:00 DHKSCC INFO
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL INFO
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK   MACDHK 
MK   MISDAB 
U20   DHKMAC 
U20 18:40 KMHVAS 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   DHKTVS 
U18   KMHMIS 
U18   PEFAVS 
U18   VASETO 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
január 27., péntek
U20   MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
U18   TVSMIS 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk