Az olaszok és a kazahok kettesbe kapcsolnak

   

Pénteken megkezdődik a vb-felkészülés utolsó szakasza, két nagy ellenfelünk A csoportos riválisok otthonában készül, Ausztriával és Szlovéniával játszik 4-4 meccset.

A kazahok két hete készülnek a világbajnokságra, keretüket korábban ismertettük. Kevin Dallman még nem dolgozik velük, továbbra sem lehet tudni, csatlakozik-e a vb-csapathoz Budapesten. A csapat a hét közepétől Ausztriában készül, nem is utazik már haza, Maribor érintésével érkeznek Magyarországra.

Az olaszok is készülnek egy ideje, lassan teljessé válik a névsoruk. Tom Pokel bő kerettel operál, amelybe nagy meglepetésre bekerült egy 1995-ös születésű kapus is, Daniel Morandell, aki április 7-én ünnepli a 18. születésnapját és a másodosztályú Kaltern/Caldaro hálóőre. Mindez azért is meglepő, mert négy nagyon komoly kapus áll rendelkezésére: két kanadai, Bellissimo és Dennis mellett Tragust, és ne feledjük Bernardot sem, aki épp a héten kapott finn élvonalbeli szerződést.

A védelemből kiesett Nick Plastino, helyére egy valpellicei, Trevor Johnson és három asiagói, Stefano MarchettiDaniel Sullivan  és Enrico Miglioranzi került be. A támadóknál Lorenz Daccordo, Emanuel Scelfo és Edoardo Caletti számára ért véget az edzőtábor, viszont csatlakozott két valpellicei Robert Sirianni – az olasz bajnokság MVP-je – és Nathan Di Casmirro, továbbá két asiagói, David Borrelli és Matteo Tessari.

Az olasz felnőtt válogatott bő vb-kerete:

Név Szül. év Csapat
Kapusok:
Daniel Bellissimo 1984 Timra (SWE)
Andreas Bernard 1990 Jukurit (FIN-2)
Adam Dennis 1985 Alleghe
Daniel Morandell 1995 Kaltern
Thomas Tragust 1986 Innsburck (AUT)
Védők:
Andrea Ambrosi 1987 Bolzano
Christian Borgatello 1982 Bolzano
Francesco De Biasio 1985 Alleghe
Alexander Egger 1979 Bolzano
Fabian Hackoffer 1990 Ritten
Armin Helfer 1980 Val Pusteria
Armin Hofer 1987 Val Pusteria
Trevor Johnson 1982 Valpellice
Stefano Marchetti 1986 Asiago
Enrico Miglioranzi 1991 Asiago
Daniel Sullivan 1987 Asiago
Michele Zanatta 1989 Cortina
Támadók:
Anton Bernard 1989 Bolzano
David Borrelli 1981 Asiago
Nathan Di Casmirro 1978 Valpellice
Luca Felicetti 1981 Cortina
Nicola Fontanive 1985 Alleghe
Markus Gander 1989 Bolzano
Patrick Iannone 1982 Van Pusteria
Marco Insam 1989 Bolzano
Diego Iori 1986 Milano Rossoblu
Diego Kostner 1992 Lugano (SUI)
Simon Kostner 1990 JYP-Akatemia (FIN)
Michele Marchetti 1994 Fassa
Dominic Perna 1977 Ritten
Patrick Rizzo 1988 Aquile
Vincent Rocco 1987 Alleghe
Giulio Scandella 1983 IK Oskarhamn (SWE-2)
Rob Sirianni 1983 Valpellice
Matteo Tessari 1989 Asiago
Daniel Tudin 1978 Ritten

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 18., vasárnap
OG 04:10 GERNOR 2-1 BVÉGE
    • EUROSPORT 2
OGN 04:10 SUIKOR 2-0VÉGE
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 CZESUI 4-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OGN 08:40 SWEJPN 1-2 HVÉGE
U14 09:00 HUNSDT 3-7VÉGE
U18 12:00 HUNUKR 3-2VÉGE
OG 13:10 CANKOR 4-0VÉGE
    • M4SPORT.HU
OG 13:10 SWEFIN 3-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
NU19 16:00 HUNPOL 0-7VÉGE
EIHC 19:15 POLHUN 2-3VÉGE
    • M4 SPORT
február 19., hétfő
OGN 05:10 USAFIN 5-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (5:30)
OGN 13:10 CANRUS 5-0VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
február 20., kedd
OG 04:10 USASVK 5-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (5:45)
OGN 04:10 SWEKOR 6-1VÉGE
    • EUROSPORT 2 (6:30)
OG 08:40 SLONOR 1-2 HVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (9:00)
OGN 08:40 SUIJPN 1-0VÉGE
OG 13:10 FINKOR 5-2VÉGE
    • EUROSPORT 1 (14:30), M4SPORT.HU, M4 SPORT
OG 13:10 SUIGER 1-2 HVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
EL 18:00 DABSCC 1-4VÉGE
U18 18:30 VASMIS 4-1VÉGE
U18 18:35 UTEKMH 5-1VÉGE
február 21., szerda
OG 04:10 CZEUSA 3-2 BVÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU
OG 08:40 RUSNOR 6-1VÉGE
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
OGN 08:40 FINRUS 3-2ÉLŐ
    • EUROSPORT 2 (15:30), M4SPORT.HU
OG 13:10 CANFIN 
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT
OG 13:10 SWEGER 
    • EUROSPORT 1 (14:45), M4SPORT.HU, M4 SPORT
U18 14:15 OHRAVS 
U20 15:00 DHKPEF 
U20 17:00 MISETO 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:00 UTEBRA 
EBEL 18:45 AVSZNO 
    • M4SPORT.HU
február 22., csütörtök
OGN 05:10 CANUSA 
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U20 13:15 OHCUTE 
U20 14:40 AVSMAC 
U18 16:00 ETOMIS 
EL 18:00 UTEBRA 
U20 18:00 SLLVAS 
EL 18:30 MISTIT 
EL 19:00 MACFTC 
U20 19:00 ETOKMH 
február 23., péntek
OG 08:40 CZERUS 
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OG 13:10 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4SPORT.HU, M4 SPORT (13:45)
EBEL 18:30 ZNOAVS 
EL 18:30 MISTIT 
EL 19:00 MACFTC 
február 24., szombat
OG 08:40 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
OG 13:10 elődöntő
    • EUROSPORT 2, M4 SPORT
U18 15:00 MISUTE 
U20 16:15 G99VAS 
EL 17:00 SCCDAB 
U20 18:00 MISUTE 
U18 18:20 MACAVS 
U18 18:30 ETOVAS 
február 25., vasárnap
EWHL   NEHKMH 
OG 05:10 döntő
    • EUROSPORT 1, M4 SPORT, EUROSPORT 2
U20 12:15 DHKETO 
U20 14:40 MACAVS 
DEBL 15:15 MRLNEH 
EL 17:00 SCCDAB 
U20 17:00 KMHOHC 
EL 17:30 BRAUTE 
EBEL 17:45 VSVAVS 
Partnerünk